Benkó Barbi 20. helyen a világranglistán

BringaSport – 2016.08.03 – Július 30-án került megrendezésre a The Boston Rebellion PRO XCT, UCI HC kategóriás verseny az Egyesült Államokban, ahol Benkó Barbara a kiváló 4. helyen végzett, amelynek eredményeképpen a világranglista 20. helyére lépett.

Eredménylista >>
Világranglista >>

Barbi jelenleg a csapatával, a Focus XC Team-mel az Amerikai Egyesült Államokban versenyzik. A három hetes blokk során három kiemelkedő versenyen vesznek részt, amelynek első állomása a Walpole városban megrendezett HC kategóriás US Cup #4 – The Boston Rebellion PRO XCT verseny volt, ahol a nagyszerű 4. helyezés 50 UCI pontot ért. Ezt követően, augusztus 6-7-én egy világkupa futamon drukkolhatunk a legjobb magyar női MTB versenyzőnek Kanadában, majd augusztus 13-14-én vissza az USA-ba, ahol szintén egy HC kategóriás verseny következik Windham-ban.

“Nem egy szokványos, nagyon gyors, ám annál nehezebb pálya volt, brutál kemény verseny volt, elfáradtam! De örülök a 4. helynek egy kis technikai probléma ellenére is! HC kategória lévén elég sok Világranglista pontot is szereztem, jó nap volt így összességében” – számolt be Facebook oldalán a versenyről Benkó Barbara.