Kiemelt

Zsankó és Istlstekker is megvédte kritérium bajnoki címét!

2023-ban is Békéscsaba adott otthont a bajnokságnak.

Sorozatban immáron hatodik éve fogadta Békéscsaba a Kritérium Országos Bajnokság résztvevőit. Az 1000 méteres körpálya rajtja és célja ezúttal is a Széchenyi utcában volt.

A kritérium szabályai szerint, minden gyorsasági hajrá első négy helyezettje (5, 3, 2 és 1) pontot kapott. A körelőnyt elért versenyző plusz 20 ponttal gazdagodott, míg a körhátrányba kerülő 20 pontot vesztett. A győztes az a kerékpáros lett, aki a legtöbb pontot gyűjtötte össze. Pontegyenlőség esetén a több hajrágyőzelem számított.

Az U13-as lányok futamában tíz kör várt a kerekesekre, akik közül végül három testvér állhatott fel a dobogóra: Láng Anna győzött Láng Luca és Láng Lilla (mindhárman Joyride Women Cycling Team) előtt. A fiúknál megvédve tavalyi elsőségét Kovács Béla (DSI Cycling Team) – Steiner Bence (Superior Racing Team) zárt másodikként, a bronzérmet pedig Máramarosi Manuel (Szekszárdi Sportközpont) érdemelte ki.

A tizenöt éven aluli lányoknál Klokocs Kata (DSI Cycling Team) diadalmaskodott Kárpáti Mira (Kőbánya Cycling Team) és Nagy Kata Bianka (DSI Cycling Team) előtt, míg a fiúknál Szabó Máté (Szekszárdi KSE) nyert, Tulok Darida Simon (Szekszárdi Sportközpont) és Pósta Zsombor (Szegedi Kerékpáros Sport Klub) ellenében. A fiúk itt már tizennyolc kört tettek meg.

Az U17-es korosztályban a lányokra tizennégy kör várt. Zilahy Boróka (Superior Racing Team) magabiztos sikerét hozta a futam -, mellette Pákolicz Gréta (Lotus Team) és Bagi Panna (Buruczki Testedző Szabadidős Sportegyesület) fért még oda a dobogóra. A fiúk már huszonnégy kört abszolváltak, ahol kiélezett küzdelem végén Soós Olivér (DSI Cycling Team) lett a bajnok, Zsembery Boldizsárt (Superior Racing Team) és Dorogi Alex Martint (Kőbánya Cycling Team) maga mögé utasítva.

Az ifjúsági korú lányoknál Tóth Réka (DSI Cycling Team) nyakába került az aranyérem, itt a dobogó másik két fokára Farkas Janka (Hirös ESC) és Szögi Anfissza Grácia (KSI SE) állhatott fel. A fiúknál Tóth Márkó (Cube-Csömör), Pakot András (Kőbánya Cycling Team) és Balogh Zsombor (MBH Bank Cycling Team) vívott remek csatát Márkó sikerével, ezzel ő vihette haza a Horváth János vándorserleget, amelyet minden évben az U19-es fiúk futamának győztese kap.

Az elit hölgyekre huszonnégy kör várt. Zsankó Petra (Massi-Tactic) megvédte címét, Borissza Johanna Kitti (GreenRiders) nyakába került az ezüstérem, míg Németh Bettina (Team Cookina ASKÖ ARBÖ Graz) lett a bronzérmes.

A férfiak U23-as és elit versenye közös mezőnyben rajtolt. A negyven körös küzdelmet az Epronex-Hungary csapata uralta, a bajnoki címet végül idén is Istlstekker Zsolt (Epronex-Hungary) szerezte meg, Rózsa Balázs (Epronex-Hungary) és Pápai Ádám (Lotus Team) előtt. U23-ban Orosz Bálint (MBH Bank Cycling Team) lett a bajnok.

Master 1-ben Márkus János (Joyride Women Cycling Team), Master 2-ben Steig Gábor (Szekszárdi KSE), Master 3-ban pedig Specziár Viktor (Kőbánya Cycling Team) győzött.

2023szo09szepEgész napKritérium Országos BajnokságBékéscsaba - Kossuth térSzakágOrszágútKategóriaMKSZ Országos Bajnokság