2022vas01májEgész napBMTB Series 2022I. forduló HangonyHangony - SportpályaSzakágMTBKategóriaMKSZ Akkreditált

Időpont

2022. május 1.

Helyszín

Hangony - Sportpálya

3626 Hangony, Szőnyi Márton út

Rajtlisták, eredmények

Pos Bib First Name Last Name Team Time Gap
U7 fiú
1 131 KOVÁČ Matias BK Bikers Seňa 3:10
2 132 MÁDY Zalán 3:22 0’11”
3 133 KÁLDI Zalán Greenzone ZKSE 3:45 0’34”
4 134 FÖLDESI Péter Bükki Hegyisportért Egyesület 6:07 2’56”
U7 lány
1 135 FRIDEL Fanni Kis-Galya KSE 5:57
DNF 136 MÁDY Elena
U9 fiú
1 119 ROŠTÁR Jakub PROefekt Košice 3:50
2 116 FELEDY Zoltán Kis-Galya KSE 4:27 0’37”
3 123 SZŐNYI Zalán DVTK Cycling Team 4:36 0’47”
4 120 TÓTH Bálint Kis-Galya KSE 4:50 1’00”
5 129 SIPOS Dáriusz Deli Cube Csömör 4:55 1’05”
6 124 POLENYÁK Konor Kis-Galya KSE 5:06 1’16”
7 121 SZABÓ Zsombor Kis-Galya KSE 5:09 1’19”
8 118 MÁDY Áron 5:11 1’21”
9 128 SIPOS Nesztor Dante Cube Csömör 5:29 1’39”
10 127 GOMBÁR Péter 5:32 1’43”
11 126 MOLNÁR Máté HOTE SE 5:38 1’49”
12 122 ZOLTAY Bendegúz Kis-Galya KSE 5:40 1’51”
13 117 ERDEI Ármin Limitless XCO Team 4:57 -1 lap
U9 lány
1 130 HEGEDŰS Helga Cube Csömör 5:14
U11 fiú
1 110 SIPOS Borisz Ali Cube Csömör 11:37
2 100 WILLIMEK Lóránd Tuci Limitless XCO 15:15 3’39”
U11 lány
1 113 ADAMČÍK Sofia Cyklistická Tour 8:48
2 112 TRÁM Noémi Kis-Galya KSE 9:06 0’19”
3 111 FELEDY Eszter Kis-Galya KSE 10:05 1’17”
4 115 KISS-KULCSÁR Marietta 11:06 2’18”
5 114 BAUER Violet Emery Kis-Galya KSE 11:07 2’19”
U13 fiú
1 81 KOVÁCS Béla DSI 26:33
2 69 LEÁNYVÁRI Benjámin DVTK Cycling Team 29:48 3’16”
3 73 LÓNYAI Balázs Kis-Galya KSE 30:42 4’10”
4 80 URBÁN Vilmos Cube Csömör 31:38 5’06”
5 82 GYETKÓ Péter DSI 31:41 5’09”
6 76 ANDORKÓ Levente DVTK Cycling Team 32:35 6’03”
7 72 ERDEI Ádám Limitless XCO Team 33:08 6’36”
8 71 MÓRÉ Botond Bike-Zone Gödöllő 34:17 7’44”
9 77 VIZI Bálint DVTK Cycling Team 27:34 -1 lap
10 74 SZABÓ Zétény Veresegyház VSK 28:55 -1 lap
11 83 GÖRGY Márton János DSI 30:26 -1 lap
12 78 GELLER Gergő Kis-Galya KSE 30:34 -1 lap
13 75 CSÁSZÁR Bendegúz Kis-Galya KSE 34:18 -1 lap
DNF 70 STOLCZENBERGER Zalán Kis-Galya KSE
U13 lány
1 94 HEGEDŰS Heléna Cube Csömör 18:13
2 91 KRISTIÁN Dominika Michel PROefekt Košice 19:23 1’09”
3 90 LASÁNSZKI Sára Kis-Galya KSE 20:20 2’06”
4 92 URBANOVICS Hanna Kis-Galya KSE 23:57 5’43”
5 93 KISS-KULCSÁR Zsuzsanna 19:26 -1 lap
Hobbi férfi
1 179 BORSI Tamás 18:12
2 101 SIPOS Adrián 18:22 0’11”
3 99 FEHÉR Tamás Zöld Sportok Clubja 19:03 0’51”
4 97 MÓRÉ Ádám Bike-Zone Gödöllő 19:59 1’48”
5 104 WILLIMEK Zoltán Cube Csömör 21:34 3’22”
6 96 KISS László 22:02 3’51”
7 95 FELEDY Péter Háromkő Egyesület 24:27 6’15”
DNF 98 BALOGH Tamás
Hobbi női
1 180 MOLNÁR-DÚL Bernadett 17:48
2 103 MAJOR Tünde 23:37 5’48”
DNF 102 VASZKUN Anita
U15 lány
1 84 KISS Nikoletta Bettina Bike Zone Gödöllő 22:33
2 87 TÓTH Emese Kis-Galya KSE 25:23 2’50”
3 89 URBÁN Janka Cube Csömör 28:27 5’55”
4 86 GALUSKA Zsófia Kis-Galya KSE 24:21 -1 lap
5 85 MOLNÁR Fanni HOTE SE 27:15 -1 lap
U15 fiú
1 14 VOLYKA Ádám Superior MTB Team 33:11
2 41 MAGYAR Botond Kis-Galya KSE 34:03 0’52”
3 42 CSORBA Zalán Kis-Galya KSE 34:29 1’17”
4 48 VIZI Gáspár DSI 34:48 1’37”
5 49 GYETKÓ Dániel DSI 35:16 2’05”
6 39 LEÁNYVÁRI Áron DVTK Cycling Team 35:25 2’14”
7 52 KRÁNITZ István Tamási BringaSport Egyesület 36:22 3’11”
8 43 ROŠTAR Marko PROefekt Košice 37:10 3’59”
9 50 PODGORNIK Milán DSI 38:48 5’37”
10 47 GÁBOR Milán Superior MTB Team 38:56 5’45”
11 45 SIMON András DVTK Cycling Team 39:16 6’04”
12 40 KANYÓ Szilas Superior MTB Team 41:16 8’04”
13 55 HIDEG András Zalán Tamási BringaSport Egyesület 34:27 -1 lap
14 53 SZŰCS Marcell Tamási BringaSport Egyesület 36:45 -1 lap
15 38 VINCZE Dominik 43:49 -4 laps
DNF 46 CSORBA Milán Kis-Galya KSE
DNF 54 TURMANN Benjámin Tamási BringaSport Egyesület
U17 fiú
1 26 KISS Vince Dániel Bike Zone Gödöllő 37:00
2 28 RÓZSA Dániel DVTK Cycling Team 40:56 3’57”
3 29 GUDELLA Ádám Bike Zone Gödöllő 40:57 3’57”
4 33 MACK Boldizsár Kőbányai Torna Club Sportegyesület 42:11 5’11”
5 30 ZACHÁR Bendegúz Kis-Galya KSE 43:45 6’46”
6 27 KISS István Bike Zone Gödöllő 37:03 -1 lap
7 36 APALI-SZABÓ Benedek Tamási BringaSport Egyesület 38:36 -1 lap
8 32 GÁL Milán Kőbányai Torna Club Sportegyesület 39:25 -1 lap
9 31 TAMÁS Bence Cannondale Cicavízió Team 41:59 -1 lap
10 35 PINTÉR Zsolt Tamási BringaSport Egyesület 43:02 -2 laps
DNF 34 MAGYAR Bendegúz HOTE SE
Felnőtt női
1 64 KISS Emma Lotti Bike Zone Gödöllő 40:03
2 66 ZSIDAI Lilla Cube Csömör 43:08 3’05”
3 63 CSÉRI Szilvia Greenzone ZKSE 49:18 9’14”
4 62 KÖDMÖN Dorottya 42:03 -1 lap
Master3 férfi
1 57 BOROS Gyula HOTE SE 38:10
2 60 MAGYAR Károly Cycling People 41:21 3’11”
3 58 TAMÁS Tibor Cannondale Cicavízió Team 44:47 6’37”
4 56 POLONKAI László HOTE SE 42:05 -1 lap
5 59 JOBBÁGY András Team3K 44:16 -1 lap
Master2 férfi
1 15 HAUSER Tomi ProSport Team Košice 43:12.54
2 16 LORENCZ Péter Ózdi Kerékpáros Egyesület 46:59.43 3’46.88″
3 18 KANYÓ Gábor Superior MTB Team 47:22.70 4’10.16″
4 13 KISS Gábor Bike Zone Gödöllő 49:24.28 6’11.74″
5 107 KOZMA László DKSI 49:27.13 6’14.58″
6 11 KOVÁCS István Ózdi Kerékpáros Egyesület 49:31.16 6’18.61″
7 19 PAP Zsolt 50:27.04 7’14.49″
8 51 HORVÁTH Máté Miskolc 50:52.45 7’39.90″
9 12 KÁLDI Tamás HOTE SE 54:03.71 10’51.17″
10 21 GUBANCSIK Péter Greenzone ZKSE 43:26.56 -1 lap
11 22 JUHÁSZ Zoltán HOTE SE 46:18.55 -1 lap
12 23 KISS Gábor Ózdi Kerékpáros Egyesület 49:47.03 -1 lap
13 24 CSERPÁK Péter HOTE SE 52:02.90 -1 lap
Master1 férfi
1 6 PORCSIN Levente DSI 51:14.25
2 5 FRÖLICH Tamás Ózdi Kerékpáros Egyesület 56:24.75 5’10.50″
3 9 HACSI Ákos Kerékpár Klub Kazincbarcika 59:01.15 7’46.91″
4 68 DR. TAJDI Bence 1:01:44.27 10’30.03″
5 8 SZÁNTAI VECSERA Bálint Merkapt Maraton Team Sportegyesület 51:26.91 -1 lap
6 10 KOZARÓCZY Tamás 54:04.71 -2 laps
DNF 7 BARTHA Gábor HOTE SE
Felnőtt férfi
1 1 MINDSZENTI Ákos Cube Csömör 48:18.46
2 2 LÓNYAI Levente Kis-Galya KSE 54:51.91 6’33.46″
3 3 KORPA István DVTK Cycling Team 56:34.31 -1 lap
4 4 CSEKŐ Dávid Wallrotator Kft 1:03:29.43 -2 laps

Versenyinformáció

Május első vasárnapján, ami egyben május elsejére esik, immáron 8. alkalommal indul útjára a korábban Borsod MTB Bajnokaként megismert, ma már „Lukács Autó – Borsod MTB Series 2022.” néven futó akkreditált, nyílt XCO versenysorozat.  

A sorozat nagy hangsúly fektet az utánpótlás versenyzők versenyzési lehetőségeinek biztosítására, de az őket kísérő szülőket, illetve a sportággal ismerkedő bringásokat is próbálják bevonni egy könnyen teljesíthető, pár körre szóló rekreációs „Hobbi-futamra”, ahol a résztvevők megízlelhetik a versenyzés hangulatát.

A sorozat futamai:

  • Május 1. Hangony
  • Június 19. Kazincbarcika
  • Július 3. Miskolc, Majális-Park
  • július 17. Miskolc-Görömböly

Az összes futam és program részletes információja, valamint az internetes nevezési felület elérhető a bmtbseries.hu oldalon.

Május 1. Hangony

Az első futam rendezője, a sorozatot megálmodó Ózdi Kerékpáros Egyesület, akik ezúttal az Ózd mellett található Hangony településre várják a versenyezni vágyókat.

Ismerd meg Hangonyt! (link: https://www.borsodmtbbajnoka.hu/ismerd-meg-hangonyt )

A Pálya

Rövid mászásaival és technikás lejtőivel a hangonyi eltér a megszokott XCO pályáktól, így a fizikai felkészültségen kívül próbára teszi a technikai tudást és a koncentrációs képességet.

Versenykiírás (link) https://www.borsodmtbbajnoka.hu/versenyek/hangony/ 

Nevezés

Az elmúlt évekhez hasonlóan ezúttal is kizárólag előnevezéssel lehet a versenyeken részt venni, helyszíni nevezésre nem lesz lehetőség. Utánpótlás korú versenyzők, valamint a Hobby futamok résztvevői ismét kedvezményes áron nevezhetnek a sorozat futamaira.

Új utakon a sorozat

A Lukács Autó Kft. a Volvo hivatalos miskolci személygépkocsi márkakereskedője korábban is támogatta a sorozatot, ám ettől az évtől már a Borsod MTB Series névadó szponzoraként lépett elő, ezzel is támogatva a környezettudatos, egészséges életmódot, mint a kerékpározás és a sport kapcsolatának népszerűsítését. Céljuk, hogy ezzel még szélesebb körben megismertessék a Volvo fenntartható jövőképét, azaz, hogy a klímaváltozás elleni harcban magunk is a megoldás részévé kell, hogy váljunk.

A Volvo és a hegyikerékpározás kapcsolata nem újkeletű. 1994-től 9 évig a Volvo a Cannondale kerékpárgyártóval közös csapatot hozott létre Volvo Cannondale Racing Team néven. A Volvo-Cannondale-t széles körben a mountain bike történetének legdominánsabb csapataként tartják számon. Ki ne emlékezne a legendás David ‘Tinker’ Juarez-re, Alison Sydor-ra vagy Cedric Gracia-ra, de ebben a csapatban kezdte „porfi” pályafutását a többszörös MTB Világkupa, majd később a 2011-es Tour de France győztese, Cadel Evans is.

Web: https://bmtbseries.hu

Facebook: https://facebook.com/bmtbseries

'Fel a tetejéhez' gomb