MTB
Kiemelt

Olimpikon sztárok a Csömöri Bringafesztivál díjátadóján

Közel kétszázan álltak rajthoz a csömöri Bulgárkertben rendezett 14. Bringafesztivál MTB XCO C2 Magyar Kupa nemzetközi futamain, amelyen világszerte ismert csillagok vállalták a díjátadó szerepét. Az utánpótlás legjobbjainak a Tour de Hongrie-ra készülő, csömöri Valter Attila adta át az érmeket, míg a felnőtteknek a szintén olimpiai negyedik Vas Kata Blanka. Érdekesség, hogy a felnőtt férfiak között öccse, a korábbi csömöri versenyző, Vas Barnabás diadalmaskodott, így széles mosolyok kíséretében lépett a színpadra. A fesztivál keretein belül pénteken Diákolimpia országos döntőt, pumpaversenyt, vasárnap pedig kistérségi kerékpáros körtúrát is szerveztek.

Pénteken egész nap pörögtek a kerekek a Bulgárkertben: a Diákolimpia országos döntőjében az XCC- és a pumpaverseny legjobbjai is dobogóra állhattak. A 14. Csömöri Bringafesztivál első napján – zsinórban harmadszor – a Diákolimpia országos döntőjével kezdődött a szép hagyományú esemény. Egész nap csodálatos volt az időjárás, így a pálya is, az U9-es korosztálytól kezdve a B (licensz nélküli) és az A (versenyengedéllyel rendelkező) kategóriában induló tanulók is ideális körülmények között rajtolhattak. A versenybírók összeszokott csapata ezúttal is hiba nélkül tette a dolgát, így minden flottul ment a korosztályokban, ezzel párhuzamosan pedig a pumpapályán is zajlottak az időmérők, majd a döntők.

 

A pénteki Diákolimpia-nap után szombaton a jól megszokott programkavalkád várta a kicsiket és nagyokat a 14. Csömöri Bringafesztiválon: szakági bemutató, bringás forgatag, kreatív játékdömping, közkedvelt pumpaverseny és a nemzetközi MTB XCO C2 Magyar Kupa-futam színesítette a hétvégét.

A Kálvárián az U9-esek kezdtek délelőtt, majd szépen következett a többi korosztály egészen U17-ig. A látványos triál show alatt csak úgy kapkodtuk az állunkat, a kisebb szünetre pedig a fiatalok eredményhirdetése tette fel a pontot, amelynek sztárvendége, a csömöri olimpiai negyedik klasszis bringás, Valter Attila volt.

A délutáni programot az U19-esek kezdték, a nemzetközi mezőnyben a fiúknál Berencsi Benedek nyerte a futamát, a lányoknál pedig Kiss Nikoletta Bettina hasított az első helyre. A felnőttek viadala nagy csatákat hozott: a hölgyeknél Bruchner Regina győzött, míg a férfiaknál a legutóbb Csömörön hegyibringázó Vas Barnabás előzte meg riválisait – érdekesség, hogy a délutáni sztárvendégtől, testvérétől, a korábbi győztes, szintén olimpiai negyedik Vas Kata Blankától vehette át aranyérmét.

EREDMÉNY

2026szo09májEgész napXIV. Csömör Nagydíj XCOCsömöri BringafesztiválCsömör - BulgárkertSzakágMTBKategóriaMKSZ, Magyar KupaUCIC2

A Csömöri Bringafesztivál idén is a méltán népszerű kistérségi kerékpáros körtúrával zárult, amelyen rendkívül lelkes brigád tekerte végig a közel 80 kilométeres távot.

Vasárnap reggel a Béke térről indult útnak a közel 40 fős bringáscsapat, hogy aztán falja a kilométerek mellett a különböző megállókban a finom falatokat is. A csömöri rajtot követően a szokásos célállomások következtek és szinte mindenhol volt becsatlakozó! A Naplás-tó melletti madárgyűrűző ház után Rákosmente, majd Pécel, Isaszeg és a gödöllői fagyizás következett a város főterén.

Egy kisebb emelkedő végén, a szadai Székely Bertalan Óvoda és Bölcsőde, majd egy komolyabb erőpróba után a jól ismert mogyoródi pincesor következett. Szilasliget, majd a kistarcsai fagyizás után a nagytarcsai kitérő következett. Csömörre visszatérve a fáradt csapat begurult a Béke térre, ahol mindenkinek jól esett a fárasztó nap után némi harapnivaló. A közel 80 kilométeres távot mosolyogva teljesítették a rutinosabb bringások és a legifjabbak is. Az élménybeszámolók szerint az utóbbi évek egyik legjobb túráját zártuk. Gratulálunk!

'Fel a tetejéhez' gomb