Pálya

Pálya OB a Millenáris Velodromban

A “régi szép időket” idézte a hétvégén megrendezett 2020-as Pálya Országos Bajnokság, amely bizonyította, hogy a kerékpáros közösség képes élettel megtölteni a régi millenárist, és képes lesz megtölteni egy újat is! Országos csúcsok, fiatal tehetségek, színvonalas verseny.

Lovassy Krisztián és Jászapáti Petra is két versenyszámban diadalmaskodott a pályakerékpáros országos bajnokság szombati napján

A Millenáris Velodromban rendezett OB különlegessége volt, hogy két rövidpályás-gyorskorcsolyázó is szerepelt: Jászapáti Petra és Oláh Bence. Előbbi győzött is délelőtt 200 méteren, majd koraeste villanyfénynél az 500 méteres állórajtos időfutamban. Indult volna az olimpiai bajnok Liu Shaolin Sándor is, ám ő pozitív koronavírustesztje miatt végül kénytelen volt lemondani a részvételt.

A férfiak sprintversenyében Lovassy Patrik Rómeó megelőzte a címvédő és magyar csúcstartó Szalontay Sándort. Scratch-ben a szám Európa-bajnoki ezüstérmese, Lovassy Krisztián kis különbséggel előzte meg klubtársát, az országúton mezőnyversenyben magyar bajnok Filutás Viktort.

“Igazából majdhogynem mindegy, melyikünk halad át elsőként a célvonalon. A lényeg az, hogy mi ketten vagyunk a dobogó első és második fokán” – nyilatkozta az MTI-nek Lovassy, aki rámutatott, amíg a pontversenyt kevéssel később megnyerő Filutás az állóképességi számokban jobb, addig ő maga sprintben. Kissé csalódottan emelte ki, hogy 4000 méteren másfél másodpercre volt a nyitott pályás magyar rekordtól, amelynek megdöntése már régóta célja.

Megdőlt a Millenáris Velodrom pályacsúcsa női csapatsprintben a pályakerékpáros országos bajnokság vasárnapi napján

Az 1:02.44 perces új rekordot a BVSC-Zugló párosa, Borissza Johanna Kitti és az egyébként rövidpályás gyorskorcsolyázó Jászapáti Petra állította fel. A négy számból álló omniumban Lovassy Krisztián szoros eredménnyel előzte meg klubtársát, Filutás Viktort, a nőknél Borissza Johanna Kitti magabiztosan győzött, mind a négy állomást élen zárva. Keirinben Szalontay Sándor nyert.

A pályakerékpáros országos bajnokság győztesei:

FÉRFIAK

• 4000 méter: Lovassy Krisztián (BVSC-Zugló)
  • pontverseny: Filutás Viktor (BVSC-Zugló)
  • scratch: Lovassy Krisztián (BVSC-Zugló)
  • sprint: Lovassy Patrik Rómeó (BVSC-Zugló)
  • 1000 m állórajtos időfutam: Csengői Bálint (BVSC-Zugló)
  • keirin: Szalontay Sándor (VeloClass-Velence)
  • sprint csapatverseny: BVSC-Zugló II. (Hájos Dániel, Lovassy Krisztián, Filutás Viktor)
  • omnium: Lovassy Krisztián (BVSC-Zugló)

NŐK

• 200 m időfutam: Jászapáti Petra (BVSC-Zugló)
  • 500 m állórajtos időfutam: Jászapáti Petra (BVSC-Zugló)
  • 3000 méter: Borissza Johanna Kitti (BVSC-Zugló)
  • pontverseny: Borissza Johanna Kitti  (BVSC-Zugló)
  • scratch: László Tamara (Fehérvár Cycling Team)
  • sprint csapatverseny: BVSC-Zugló (Borissza Johanna Kitti, Jászapáti Petra)
  • omnium: Borissza Johanna Kitti (BVSC-Zugló)

RÉSZLETES EREDMÉNYEK

2020szo19szepEgész napvas20Új dátumKiemeltPálya Magyar BajnokságBudapest - Millenáris KerékpárpályaSzakágPályaKategóriaMKSZ Országos Bajnokság