A Bükk Hegyikerékpár Maratonon dőltek el XCM bajnoki címek

Augusztus 2-án, vasárnap került sor a Mountain Bike XCM országos bajnokságra, amely ezúttal a XX. Bükk Hegyikerékpár Maraton keretein belül zajlott.

Az idei évben csak az U19-es korosztálytól felfelé osztottak bajnoki érmeket. A Felsőtárkány környéki nyomvonalon, középtávon 57 kilométer, míg hosszútávon 94 kilométer várt a résztvevőkre.

Középtávon az U19-es korcsoportban Varga Marcell (Tamási BringaSport Egyesület) szerezte meg a bajnoki címet. A második Pataki Barnabás (PCCC), míg a harmadik Rittgasszer Tamás (Superior MTB Team) lett.

Női elitben Vas Kata Blanka (Doltcini-Van Eyck Sport) győzött bő öt perc előnnyel célba érve Benkó Barbara (Ghost Factory Racing) és Buzsáki Virág (SVS Pro Team) előtt.

Az elit férfiak 94 kilométeres penzumának végén Palumby Zsombor (SVS Pro Team) diadalmaskodott Szatmáry András (Cube-Csömör) és Blazsó Márton (Imperátor-Medikus SE Pécs) kettősét maga mögé utasítva.

„Szatmáry Andrissal nyúztuk egymást végig a Bükk hegyein, s völgyein – mondta Palumby Zsombor a versenyt követően. – Rengeteg oda-vissza támadás, valamint három és fél óra versenyzés után sem bírtunk egymással, így sprintbefutó döntött. Számoltam ezzel az opcióval és tudtam, hogy hol kell jó pozícióban lennem. Sikerült végigvinnem a végső szöcsketámadást, így elsőként ‘ugrottam’ át a célvonalat.”

2020vas02augEgész napKiemeltXX. Bükk Hegyikerékpár MaratonFelsőtárkány - Egeres-völgySzakágMTBKategóriaMKSZ Országos Bajnokság