MTB

Lengyel és osztrák győzelem a Csömör Kupán

Bőven jutott világranglista pont a magyaroknak is

Nevezési csúcsot hozott az XCO C1-es kategóriás Csömör Nagydíj, ahol az elit férfiaknál a lengyel Bartlomiej Wawak megvédte elsőségét, míg a hölgyeknél az osztrák Lisa Pasteiner zárt az élen.

A junior lányoknál Kiss Kata Emma győzött ezzel begyűjtve a húsz UCI világranglista pontot, míg a junior fiúknál Baranyi Dávid Áron diadalmaskodott, de az első tíz között zárt pontszerző helyen Fülöp Ádám István (5.), Gerely Attila (6.), Takács Máté (8.) és Szabó Levente (10.) is.

Az elit mezőnyben a tavalyi győztes lengyel Bartlomiej Wawak megvédte elsőségét, mögötte viszont már a hazai sztárok sorakoztak, az olimpikon Parti András, és az ifjú reménység Fetter Erik állhatott fel a dobogóra. A hazaiak büszkesége Valter Attila negyedikként zárt még a szintén csömöri nevelésű Dina Márton ötödik lett. A legjobb tízbe még Palumby Zsombor (7.) és Szatmáry András (10.) is odafért. A mezőny idén is hemzsegett a klasszisoktól, a verseny elsősorban az olimpiai kvótafutó-sorozat miatt kiemelt jelentőséggel bírt a külföldi versenyzők körében is.

„Egy szokásosnak mondható második helyet hoztam el a Csömöri Bringafesztiválról – írta egyik közösségi oldalán Parti András. – Az idén is C1-es besorolású versenyen, ismét a lengyel Bartlomiej Wawak számított a legnagyobb esélyesnek, reméltem, hogy vele leszek csatában. A rajtom illetve az első köröm viszont csak a bénázásról szólt. Nem igazán éreztem magam fókuszban. A második- harmadik körre kezdtem kicsit jobban érezni magam, fel is értem Wawakra és a nagyon bekezdő Fetter Erikre. Ezt a lengyel rögtön egy megindulással nyugtázta, így ismét megúsztam mögötte. Eriket még megelőztem, így a második helyen értem célba. Összességébe elégedett vagyok, ez volt a realitás, de már nagyon szeretnék egy aranyat is begyűjteni Csömörön.”

Az elit hölgyeknél az osztrák Lisa Pasteiner (Ghost Factory Racing) zárt az élen, másodikként a lengyel Gabriela Wojtyla érkezett célba, míg a harmadik helyet Schmidel Regina szerezte meg, ezzel harminc UCI pontot gyűjtve. Buzsáki Virág hatodikként, míg Cseh Veronika tízedikként gurult át a célvonalon.

2019szo29jún09:00szo23:50Csömör Nagydíj C1 XCO MTB Nemzetközi versenyVII. Csömöri Bringafesztivál (olimpiai kvótaszervező verseny)Csömör - BulgárkertSzakágMTBKategóriaMKSZ Magyar Kupa,UCI C1