MTB

Remek MTB-os eredmények születtek a hétvégén

BringaSport – 2015.08.03 – Több versenyen is képviselték hazánkat a magyar bringások ezen a hétvégén, és csupa kiváló eredményről számolhatunk be.

Buruczki Szilárd (CUBE-Csömör) a kiváló negyedik helyen, Dina Márton (CUBE-Csömör) pedig az ötödik helyen ért célba Nagyváradon a C2-es UCI kategóriás versenyen, a Crater XCO Cup-on. Szilárd így nyilatkozott a versenyről:

“Crater Cup XCO C2 4. helyen végeztem az erős nemzetközi mezőnyben! Az utolsó két körben nagyot harcoltam a 3. helyért, de a végén pár másodperccel jobb volt a lengyel Adrian Brzozka. Ukránok vitték el az első két helyet. Dina Marci csapattársam 5. helyen végzet nem sokkal mögöttem! Nagyon élvezetes, technikás pályát hoztak össze a nagyváradi bringások!”

Augusztus 1-én az osztrák XCO kupafutamon (Kirchschlag) foglalták el teljesen a dobogót a magyar fiatalok: Kádi Tamás Benjámin (CUBE-Csömör) első, Fetter Erik (Pilis CCC) második és Kovács Dániel (CUBE-Csömör) a harmadik lett. Az U9-es korosztályban Motován Dóra (Focus Team) első helyezést, Horváth Bence (Focus Team) második helyezést ért el. Az U13-asoknál Bokros Csenge Anna (VKE-Nelson) a második lett, U17-ben Buzsáki Virág (PCCC) az első!

Teljes eredménylista >>
Magyar eredménylista >>

11144467_915746901820652_5381273609547267623_o

Az európai UCI Junior Series XCO Dániában került megrendezésre augusztus 2-án, ahol Valter Attila (CUBE-Csömör) a hetedik, Kádi József Krisztián (CUBE-Csömör) a 17. helyen végzett.