Pálya

Magyarország 2016. évi Pályakerékpáros Bajnoksága

BringaSport – 2016.08.16 – Augusztus 12-én és 13-án került megrendezésre az idei pályakerékpáros bajnokság a BVSC-Zugló, az iBicycle Kft. és az FSZSE – FTC szervezésében. Az alábbiakban képes beszámolónk következik a bajnokságról.

Eredménylisták >>

Palya_OB_2016_001

Ha nem is telt meg a lelátó, azért érkeztek érdeklődők szép számmal, még a munkanapra eső első versenynapon sem volt hiány a buzdításból

Palya_OB_2016_002

Idén a hagyományokkal ellentétben a csapatok depóinak a tribün előtti tér adott otthont, az érdeklődők pedig a tribünön foglalhattak helyet. Aki még nem követett végig pályaversenyt a Millenárison a tribünről, azt a jövőben erre biztatnánk: kiválóan élvezhető a látvány ugyanis onnan, sokkal teljesebb az élmény, mint a célegyenes előtti síkról

Palya_OB_2016_003

A látnivalók sorát a 200 méteres repülőrajtos időfutamok nyitották meg, ahol Szalontay Sándor (Dr. Bátorfi-Adria KTK) megmutatta, a rozoga betonon még mindig lehet klasszis időt futni. Az aktuális pályacsúcsot Sándor 10,38”-es időeredménnyel tartja, ettől ezúttal mindössze 3 századdal maradt el, így a sprint kvalifikációban 10,41”-es időeredménnyel várta a folytatást. A legtradicionálisabb pályaszám futamaiban később idén sem tudta a vb-t is megjárt sprintert megszorongatni senki idehaza

Palya_OB_2016_004

Ritka látvány mostanában a tandem a Millenárison, az FTC kettőse (Andristyák Gábor és Ocelka Róbert) jóvoltából azonban ilyet is láthatott a közönség egy 4000 méteres állórajtos időfutam erejéig

Palya_OB_2016_005

A bajnokságon U9-től egészen a master korcsoportig minden korosztály képviseltette magát, így képet kaphatott a sportrajongó arról, milyen utánpótlás- és versenyzőbázissal rendelkezik a szakág. A helyzet sajnos jelenleg nem túl kedvező, de a jövőben keményen dolgozni kell a folyamatos fejlődés érdekében

Palya_OB_2016_006

Vállalkozó kedvű óvodásoknak gyermekfutamokat is rendeztek a szervezők

Palya_OB_2016_007

A pénteki nap másik remek teljesítményét ismét Szalontay Sándor nyújtotta, aki az 1000 méteres állórajtos időfutamban 1’06,75”-ös időeredményével egy szakállas rekordot búcsúztatott. Az MKSZ nyilvántartásában „hazai legjobb idő” címszó alatt a Millenárison magyar versenyzők által felállított legjobb időeredmények szerepelnek. Az elit férfiak 1000 méteres állórajtos időfutamában az eddigi legjobb ilyen eredmény 1’07,06” volt, melyet Zaka István (Csepel SC) állított fel 1985-ben. Sándor ezt az eredményt szárnyalta túl, miközben a Millenáris abszolút 1000 méteres csúcsát továbbra is Jens Glücklich tartja 1’05,33”-as időeredménnyel, immár 1987 óta

Palya_OB_2016_008

Az U23-asok 1000 méteres állórajtos időfutamát Filutás Viktor (Szuper Beton) nyerte Ferencz Soma Károly (Tipográfia TE) és Zathureczky Márk (Mugenrace Team Prolog) előtt. A dobogón ugyanígy foglaltak helyet ugyanezek a versenyzők az U23-asok 4000 méteres egyéni üldözőversenyében is, Filutás így 100%-os teljesítményt nyújtva nyerte korcsoportja mindkét számát

Palya_OB_2016_009

Mutatós fény-árnyék viszonyok között melegít a második versenynap mezőnye. Előtérben Solymosi Márton (Epronex-Special Bikes), aki idén két bronzéremmel gyarapította gyűjteményét pontversenyben és 1000 méteres állórajtos időfutamban. Mögötte az idei ifjúsági 1000 méteres bajnok, Hajdú Máté Olivér, és a női elit számok mindegyikének 2016-os bajnoka Borissza Johanna Kitti (mindketten BVSC-Zugló)

Palya_OB_2016_010

Filutás Viktor az U23-asok mezőnyében 4000 méteren is bajnok lett, 4’54,25”-ös időeredményéhez hasonlót (azaz 4’55”-ön belüli 4000 métert) az elmúlt 10 évben nem láttunk a Millenárison. Aztán alig fél óra múlva láthattunk még egyet…

Palya_OB_2016_011

Lovassy Krisztián (BVSC-Zugló), a táv felnőtt csúcstartója jóvoltából, aki 4’48,52”-es idejével nyerte az elitek 4000 méteres egyéni üldözőversenyét. Lovassy idén négy számban indult, ebből hármat megnyert, az 1000 méteres állórajtos időfutamban pedig Szalontay Sándor mögött 1’09,94”-el lett második. Ebben a számban a Millenárison Lovassynak egyben ez volt az eddigi legjobb időeredménye (egyéni csúcsa fedett pályán ennél lényegesen jobb)

Palya_OB_2016_012

A master mezőnyben idén Szilágyi Sándor (BVSC-Zugló) dominált, aki mind az 500-, mind pedig a 2000 méteres távot megnyerte. Itt éppen az utóbbi versenyszám dobogójának legfelső fokát foglalja el csapattársa, Sikari Gábor és Fogarasi József (iBicycle Kft.) előtt

Palya_OB_2016_013

A serdülő lányok 500 méteres állórajtos időfutamának dobogója: a győztes Honos Csenge (KSI-Csepel SE), második csapattársa Kovács Vivien (KSI-Csepel SE), harmadik Szilágyi Lili (BVSC-Zugló)

Palya_OB_2016_014

Az elmenést követve dolgozik a mezőny az elitek scratch futamában

Palya_OB_2016_015

Az elit scratch futam dobogója: első Lovassy Krisztián (BVSC-Zugló), második Holló Botond, harmadik Szalontay Sándor (mindketten Dr. Bátorfi-Adria KTK)

Palya_OB_2016_016

A serdülő fiúk pontversenyét Sánta Ármin Konrád (DKSI) nyerte

Palya_OB_2016_017

A bajnokság második napjának délutánján – amikor a látványosabb mezőnyszámokra kerül sor – immár hagyomány, hogy élettel telik meg a Thököly-kanyar ellenegyenes felőli karéja

Palya_OB_2016_018

A célegyenesben robog az elit hölgyek scratch futamának mezőnye

Palya_OB_2016_019

Készül a körelőny a véghajrás scratch futamban: elöl a szám későbbi győztese Borissza Johanna Kitti (BVSC-Zugló), mögötte László Tamara (KSI-Csepel SE), aki végül ezüstérmes lett

Palya_OB_2016_021

Őserdőhöz hasonlatos környezetben meccsel az elit férfiak pontversenyének mezőnye: a Millenáris használaton kívüli lelátóit szép lassan visszahódítja a természet

Palya_OB_2016_022

„És a végén mindenki összeáll egy képpé” – a szombat délutáni versenyszámok bajnokai és helyezettjei a szervezők és a versenybírók csapatával kiegészülve

Megörökítette, válogatta és kommentálta: Horváth Balázs