Pálya

Molnár Gábor aranyérmet szerzett a UCI kategóriás GP Prostejov pályakerékpáros versenyen

BringaSport – 2016.05.06 – Május 3-án és 4-én került megrendezésre Csehországban a UCI CL2 kategóriás GP Prostejov pályakerékpáros verseny, ahol a Dr. Bátorfi-Agria KTK és a BVSC-Zugló bringásai képviselték Magyarországot. Verseny hazai sztárja Molnár Gábor volt, aki scratch versenyszámban egészen kiváló versenyzéssel aranyérmet szerzett!

Eredménylisták >>

Az első napon, május 3-án kedden Szalontay Sándor (Dr. Bátorfi-Agria KTK) sprintben az 5. helyen került a futamokba, az első futamot az 1000 méteres világbajnoki 8. helyezett, cseh Robin Wagner-rel szemben megnyerte. A második futamában a litván Vasilius Lendel-lel szemben vereséget szenvedett, így az 5-8. helyért mérkőzhetett. Ebben a négyes futamban sajnos megcsúszott a kanyarban és kisodródott. Mivel így akadályozta a futam többi résztvevőjét és ezért hátra sorolták és így a 8. helyen végzett.

13130845_1067211780016686_2922767104478340009_o

Az első nap tartották az elit férfiak selejtező és pontversenyét is, ahol Lovassy Krisztián (BVSC-Zugló / Team Differdange – Losch) kiválóan teljesített, a selejtezőben a 3. helyet szerezte meg, majd körelőnnyel és a mellé szerzett pontjaival az 5. helyen végzett a pontversenyben. A versenyszám győztese az Európa-bajnok Pszczolarski Wojciech lett. Holló Botond, a Dr. Bátorfi-Agria KTK bringása az elit férfi selejtezőben a 18. helyen zárt, a pontversenyben pedig a 19. helyet szerezte meg.

13131030_1067209466683584_5865352102732714473_o

Az elit hölgyeknél első nap a scratch versenynek volt magyar résztvevője, Szeghalminé Kenyó Anita (Dr. Bátorfi-Agria KTK) kiválóan helytállt, és az Európa- és világbajnokokkal tarkított mezőnyben a 9. helyen végzett.

A verseny hazai sztárja azonban a junior Molnár Gábor (BVSC-Zugló) volt, aki már az első nap, a pontversenyben kimagasló teljesítményt nyújtott, körelőnyt szerzett egy öt fős elmenéssel, az utolsó hajrát is megnyerte, és összesítésben a 4. helyen végzett. Az aznapi pontverseny másik junior versenyzője Hajdú Máté Olivér (BVSC-Zugló) volt, aki a 10. helyen zárta a versenyt.

13199334_608504039308484_1529002205_o

A második napon Molnár Gábornak sikerült felülmúlnia keddi eredményét, óriási teljesítményt nyújtott scratch-ben: a mezőny sok támadás után három részre szakadt, Molnár elmenésben volt Edelbauer Tobias, osztrák versenyzővel, de a véghajrában a magyar bringás volt a gyorsabb és erősebb, élete első UCI kategóriás győzelmét szerezte meg! Másik juniorunk, Hajdú Máté Olivér ebben a számban a kiváló 6. helyen ért célba.

Az ifi bringásoknak azonban még ez sem volt elég aznapra! A Hajdú-Molnár páros először próbálta ki magát a madison versenyszámban, és kiváló versenyzéssel a 3. helyen végeztek, amely szintén UCI pontokat ér a ranglistán.

13161822_1067213243349873_2680894400889975649_o

Az elit férfiaknál Szalontay Sándor keirinben versenyzett és az első kör utáni remény futamból sajnos nem került tovább. Lovassy Krisztián scratch-ben nem bírt a cseh és lengyel túlerővel, egy száll magában és több meghiúsult szökési kísérlet után a véghajrában a 26 indulóból az előkelő 7. helyen ért célba. Ugyanebben a számban Holló Botond a 20. helyet szerezte meg. Szeghalminé Kenyó Anita a második napon selejtezőben indult és a 10. helyen végzett.