A László Sándor Emlékversenyről

Borongós, felhős idő fogadta a 2017. évi László Sándor Emlékverseny indulóit október 8-án Nagyhegyesen. A DKSI Debreceni Kerékpáros Sport és Szabadidős Ifjúsági Egyesület immár 4. alkalommal rendezte meg az egykori kiváló ifjúsági versenyző emlékét őrző országúti kerékpárversenyt.

A hajdú-bihari versenynaptár utolsó eseményén 100 kerékpáros vágott neki a kategóriája szerint kiszabott 15, 35, 65 illetve 95 km-es távnak. Az időjárás kegyes volt, az eső kis szemerkélés után elállt, így lényegében száraz úton zajlott a verseny. A kellemetlen szél némiképp szétzilálta a mezőnyöket, de látványos sprintekben nem volt hiány, több kategóriában is a célvonalon dőlt el a helyezések sorsa. A KONTENT-DKSI hazai csapat lévén elég komoly erőkkel vonult ki, így a házigazdák összesen 13 érmet szereztek, szinte minden kategóriában sikerült szép eredményt elérni.

KJ5D7216

15 km-en a kevés induló többnyire együtt mozgott, a 35 km-en induló U15/WU17 mezőny viszont igencsak megrostálódott a szélben. 65 km-en több akciót követően végül mezőnyhajrá döntött. Utánpótlás korosztályokban a hazaiak mellett a Dr. Bátorfi-Agria KTK, a KSI-Csepel, a Győri AC, és a Tipográfia versenyzői gyűjtötték be a dobogós helyeket.

95 km-en alakult ki komoly szökés, ahol a KONTENT-DKSI-ből Fegyveres Máté, Peák Barnabás, és Szöllősi Ferenc hajtottak, Orosz Gergő (FSZSE-FTC), Hakk Bence (Kecskeméti Első Sor) és Kasko Dávid (CK Rimavska Sobota) társaságában. Ebből a csoportból végül Peák, Szöllősi és Orosz Gergő mentek tovább, így hárman összedolgozva végül komoly előnnyel értek célba, ahol végül a két DKSI-s srác meccselt az első helyért, ellenfelüket még időben leszakítva a befutó előtt. U19, U23 és Elit kategóriákban a Kecskeméti Első Sor, az Epronex, a Győri AC, és a Tipográfia is örülhetett egy-egy dobogós helyezésnek a már említettek mellett, amatőr kategóriákban pedig a nyíregyházi és debreceni versenyzők szerezték a legtöbb érmet.

Az eredményhirdetésen a dobogósokat megillető érmeket Nagy Zoltán versenyigazgató adta át a díjazottaknak, illetve kiosztásra kerültek a támogatók által felajánlott tárgy- és pénzjutalmak is. A 95 km abszolút győztesének járó László Sándor Vándorserleget pedig az idei évben a 2017. év egyik legsikeresebb hazai versenyzője, Peák Barna nyerte el. (írás: Pataki Péter – DKSI, fotók: Kakuja János)