2024vas23júnEgész napKiemeltTippmix Országúti OBPannonhalma - PortaSzakágOrszágútKategóriaMKSZ Országos Bajnokság

Helyszín

Pannonhalma - Porta

9090 Pannonhalma, Mátyás király utca 3.

Navigáció

Rajtlisták, eredmények

Helyezés
Rajtszám
Vezetéknév
Keresztnév
Klub
Kategória
Idő
WElite+WU23
1 71 VAS Kata Blanka Team SD Worx-Protime WElite 2:19:48
2 72 ZSANKÓ Petra ARBÖ Rapso Knittelfeld WElite 2:20:46
3 82 GREMAN Szonja Cube-Csömör WU23 2:27:55
4 73 JORDÁN Dorka Grouwels-Watersley Cycling Team WU23 2:27:56
5 83 BOKROS Csenge Anna MVM VESC Cycling Team WU23 2:28:29
6 80 SZABÓ Adrienn Team United Shipping WElite 2:28:44
7 76 SZABÓ Zsófia Carbonbike Giordana By Gen Z WElite 2:28:53
8 78 FARKAS Janka Team Cookina ASKÖ ARBÖ Graz WU23 2:29:24
9 87 SZÖGI Anfissza Grácia KSI SE WElite 2:29:46
10 85 PUNK Adrienn Joyride Cycling Team WElite 2:29:51
11 74 BORISSZA Johanna Kitti Csepel- Szigeti Kerékpár és Triatlon Sportegyesület (Green Riders) WElite 2:31:39
12 79 NÉMETH Bettina Tímea Team Cookina ASKÖ ARBÖ Graz WU23 2:32:16
86 KUTASY Kamilla Erika Szekszárdi Kerékpáros SE WElite DNF
77 SZEKERES Tamara Acél-Vakond Kerékpáros Sportegyesület WU23 DNF
81 TAKÁCS Chiara Bianca ASD Women Cycling Project WU23 DNF
75 MOHAI Dóra Csepel- Szigeti Kerékpár és Triatlon Sportegyesület (Green Riders) WU23 DNS
84 KAPOTT Szonja Tipográfia Ladies Cycling WElite DNS
MElite+MU23
1 1 VALTER Attila Team Visma | Lease a Bike Elite 4:00:12
2 3 FETTER Erik Team Polti Kometa Elite 4:00:12
3 2 DINA Márton ATT Investments Elite 4:00:19
4 6 PEÁK Barnabás Adria Mobil Cycling Elite 4:00:21
5 4 FELDHOFFER Bálint Team Polti Kometa U23 4:00:23
6 46 TÓTH Márkó UC Monaco U23 4:00:39
7 11 FILUTÁS Viktor Karcag Cycling Elite 4:00:51
8 7 VALENT Márk MBH BANK Colpack Ballan CSB U23 4:00:54
9 5 KUSZTOR Péter Team Novo Nordisk Elite 4:01:02
10 45 SZIJÁRTÓ Zétény UC Monaco U23 4:01:12
11 25 KARL Ádám Kristóf Epronex – Hungary Cycling Team Elite 4:01:15
12 53 PELIKÁN János Zsombor Team United Shipping Elite 4:01:52
13 16 SOLYMOSI Márton Karcag Cycling Elite 4:01:58
14 27 RÓZSA Balázs Epronex – Hungary Cycling Team Elite 4:02:13
15 50 SZATMÁRY András Cube-Csömör Elite 4:02:58
16 21 ISTLSTEKKER Zsolt Epronex – Hungary Cycling Team Elite 4:03:59
17 26 OROSZ Gergő Epronex – Hungary Cycling Team Elite 4:04:57
18 24 GÖNCZY Gergő Epronex – Hungary Cycling Team Elite 4:04:57
19 30 DR. BOZSIK Bence Szegedi KSC Elite 4:05:43
20 52 PALUMBY Zsombor SVS Pro Team Elite 4:05:43
21 15 NAGY Bendegúz Mátyás Karcag Cycling U23 4:06:00
22 13 KÁRPÁTI Bálint Karcag Cycling U23 4:06:06
23 22 VASKÓ Levente Epronex – Hungary Cycling Team U23 4:06:06
24 43 POPOVICS Gergely Milán Csepel- Szigeti Kerékpár és Triatlon Sportegyesület (Green Riders) Elite 4:06:07
25 12 HRENKÓ Norbert Karcag Cycling Elite 4:06:20
26 38 DOBAI Dávid Csepel- Szigeti Kerékpár és Triatlon Sportegyesület (Green Riders) U23 4:06:23
27 28 SZARKA Gergely Epronex – Hungary Cycling Team Elite 4:06:34
28 31 SIDLÓ Dániel Vini Monzon Savini Due U23 4:06:35
29 47 APRÓ Csaba Acél-Vakond Kerékpáros Sportegyesület Elite 4:06:37
30 8 LEPOLD Zoltán Antal MBH BANK Colpack Ballan CSB U23 4:06:39
31 35 DRIJVER Bertold MSA SE U23 4:06:43
32 29 SZÖLLŐSSY Ádám Epronex – Hungary Cycling Team U23 4:07:38
33 18 MINDSZENTI Ákos Lotus Team U23 4:07:51
34 19 PÁPAI Ádám Lotus Team Elite 4:10:11
35 48 KOPÁCSI Attila Acél-Vakond Kerékpáros Sportegyesület Elite 4:10:13
36 33 MÓROCZ Barnabás Vini Monzon Savini Due U23 4:12:57
37 14 MÓRÉ-GOSSELIN Olivier Karcag Cycling U23 4:13:10
38 39 ERDŐS Gergely Csepel- Szigeti Kerékpár és Triatlon Sportegyesület (Green Riders) U23 4:13:41
39 40 HLAVATHY Benedek Csepel- Szigeti Kerékpár és Triatlon Sportegyesület (Green Riders) U23 4:13:42
40 49 KUTÁCS Zsolt Acél-Vakond Kerékpáros Sportegyesület Elite 4:13:50
17 TÚRI Dániel Karcag Cycling U23 DNF
20 ENDRÉDI Máté Lotus Team U23 DNF
9 OROSZ Bálint MBH BANK Colpack Ballan CSB U23 DNF
42 MAKRANCZY Dominik Kevin Csepel- Szigeti Kerékpár és Triatlon Sportegyesület (Green Riders) U23 DNF
36 PÜSPÖKI Dániel Csepel- Szigeti Kerékpár és Triatlon Sportegyesület (Green Riders) Elite DNF
44 VÁLINT Attila Csepel- Szigeti Kerékpár és Triatlon Sportegyesület (Green Riders) U23 DNF
10 WERMESER Zsombor MBH Bank Cycling Team / Kecskeméti Első Sor SE Elite DNF
34 BODNÁR Krisztián ARBÖ ASKÖ Raiffeisen Feld am See Elite DNF
37 DEMSZKY András Csepel- Szigeti Kerékpár és Triatlon Sportegyesület (Green Riders) Elite DNF
51 SZALAY Dániel Radl-Eck Racing Team Elite DNF
32 FEHÉRVÁRI Marcell Vini Monzon Savini Due U23 DNF
41 JUHÁSZ Zsombor Csepel- Szigeti Kerékpár és Triatlon Sportegyesület (Green Riders) U23 DNF
23 ÁRVAI Kristóf Epronex – Hungary Cycling Team U23 DNS

Versenyinformáció

A felnőtt-férfi és felnőtt-női korcsoportok számára kiírt országos bajnokságot 2024. június 23. vasárnap 09.30 órai kezdettel, Pannonhalmán rendezi a Magyar Kerékpáros Szövetség, a Mozgás Egészség Rekreációs Sportegyesület.

A verseny védnökei:

  • Dr. Schneller Domonkos – MKSZ elnök
  • Vas Gábor – Pannonhalma polgármestere

A versenyigazgató:

Solymosi János

A verseny társrendezői:

  • Magyar Kerékpáros Szövetség
  • Pannonhalma Polgármesteri Hivatala
  • Nyírségi Kerékpárosok Sportegyesülete

A verseny célja:

A felnőtt korú versenyzők részére kiírt egynapos egyéni országúti magyar bajnoki verseny helyezési sorrendjeinek eldöntése.

A versenyen minden Magyarországon leigazolt versenyző indulhat, akit egyesülete szabályosan benevez és érvényes orvosi igazolással, valamint ez alapján – az MKSZ által kiadott, 2024. évre érvényes versenyengedéllyel rendelkezik.

Versenyengedéllyel nem rendelkező versenyzők és azok, akik nem felelnek meg az MKSZ 2024. évi versenyszezonra vonatkozó Országúti OB indulási kritériumoknak – nem indulhatnak, esetleges nevezésük elutasításra kerül!

A versenyközpont:

Porta Épület parkolója (H-9090 Pannonhalma, Mátyás király utca 3.) – GPS: N47.549 E17.756

A verseny időpontja:

  • 2024. június 23. (vasárnap) 09.30 óra – Felnőtt-női futam / WElit; WU23
  • 2024. június 23. (vasárnap) 13.55 óra – Felnőtt-férfi futam / MElit, U23

A nevezés módja:

Kizárólag nline (helyszíni nevezés nincs) a mozgasegeszsegrekreacio@gmail.com e-mail címre a mellékelt nevezési lapon elküldve.

 

Nevezési határidő:

2024. június 17. (hétfő) 24:00 óra

Nevezési díj:

Az MKSZ által kiadott, 2024. évre érvényes versenyengedéllyel rendelkező versenyzők mentesülnek a nevezési díj megfizetése alól.

A futamokon csak azon magyar versenyzők nevezhetnek, akik az MKSZ aktuális szabályzataiban foglaltaknak mindenben megfelelnek, érvényes versenyengedéllyel rendelkeznek, és akiknek az egyesülete befizette az éves szövetségi tagdíjat.

Korcsoportok:

WElit; WU23, MElit, U23

Értékelés:

A verseny győztese az a versenyző, aki a szabályok betartásával a legrövidebb idő alatt teljesíti a távot. A versenyben minden korcsoport külön kerül értékelésre.

Limit:

Alapesetben a főmezőnyhöz képest 5 percet meghaladó lemaradás esetén az érintett versenyzők kizárásra kerülnek. Ez a versenybíróság elnökének egyedi döntése alapján legfeljebb 7 percre növelhető. Annak elérése esetén az alapesetre vonatkozó szabályok lépnek érvénybe.

Díjazás:

A verseny 1-3 helyezettjei minden korcsoportban: éremdíjazásban részesülnek, továbbá ME, WE, korcsoportokban az első helyezettek magyar bajnoki mezt kapnak, amelyet a jövőben kötelesek viselni, az UCI előírásoknak megfelelően.

Program:

  • 8:00 óra rajtszám átvétel
  • 8:30 óra technikai értekezlet
  • 9:30 óra WElit, WU23 RAJT
  • 12:10 óra eredményhirdetés, a Fő téren felállított színpadon
  • 12:20 óra rajtszám átvétel
  • 12:55 óra technikai értekezlet
  • 13:55 óra MElit, U23 RAJT
  • 18:15 óra Eredményhirdetés, a Fő téren felállított színpadon

Versenyszámok:

(1 nagy kör = 16,8 km, 1 kis kör = 5,8 km)

WE és WU23 futam (91,2 km) – 5 nagy kör (5 x 16,8 km) + 1,5 kis kör (1,5 x 5,8 km) / rajt: 09:30

ME és U23 futam (170,0 km) – 9 nagy kör (9 x 16,8 km) + 3,5 kis kör (3,5 x 5,8 km) / rajt: 13:30

Eredményhirdetés:

A verseny befejezése után a program szerint. Az eredményhirdetésen a versenyző köteles tiszta, egyesületi ruhában megjelenni! Sportágunk népszerűsítése érdekében az eredményhirdetésen való részvétel MINDEN RÉSZTVEVŐNEK KÖTELEZŐ!

A versenybíróság:

A versenybíróságot a rendező szerv kéri fel, a versenybíróságot az MKSZ VT hagyja jóvá.

Versenyiroda: Porta Épület (H-9090 Pannonhalma, Mátyás király utca 3.) – GPS: N47.549 E17.756

Doppingvizsgálat:

A mintavétel helye a Pannonhalmi Csapdaház- (H-9090 Pannonhalma, Szent Márton utca – GPS: N47.550 E17.748)

Egyéb szabályok:

  • Rajtszámok: A versenyzők kötelesek a szervezők által kiadott rajtszámokat viselni, amelyeket a verseny előtt vehetnek át 08.00 órától, a versenyközpontban.
  • Kísérő gépkocsik: A kísérő gépkocsik sorrendjét az előző évi befutási sorrend határozza meg és ez alapján jelöli ki a versenybíróság.
  • Kerék és gépcsere megengedett az út menet szerinti jobb oldalán az UCI szabályoknak megfelelően.
  • Frissítés: az első 30 km után és az utolsó 20 km előtt lehetséges a gépkocsiból a versenybíróság elnökének hívására.
  • Zárt kemény héjú fejvédő használata kötelező.
  • A versenyen mindenki saját felelősségére indul, balesetért és az abból adódó károkért a rendezőség nem vállal felelősséget, a helyszínen mentő, orvosi kocsi biztosítva lesz. A versenyen az MKSZ, és az UCI idevonatkozó szabályrendszere a mérvadó.

Legközelebbi kórház:

Petz Aladár Megyei Oktató Kórház (9023 Győr, Vasvári Pál utca 2-4) Tel: + 36-96-507-900, Ambulance/mentők: 104

Eredményes felkészülést és sikeres versenyzést kívánnak a verseny védnökei dr. Schneller Domonkos MKSZ elnök, Vas Gábor Pannonhalma város polgármestere és Solymosi János versenyigazgató!

TÁMOGATÓ

'Fel a tetejéhez' gomb