2020szo05szepEgész napMagyarország Korcsoportos Kritérium BajnokságaBékéscsaba - Kossuth térSzakágOrszágútKategóriaMKSZ Országos BajnokságSorozatMKSZ Liga Kupa

Időpont

2020. szeptember 5.

Helyszín

Békéscsaba - Kossuth tér

5600 Békéscsaba Széchenyi u.5.

Rajtlisták, eredmények

Helyezés Rajtszám Név Egyesület Pont Körszám Idő
 WU13
1 259 MÁRMAROSI Alexa Ildikó Szekszárdi SzKE 14 10 0:16:58
2 255 BALOGH Sára Debreceni Sportcentrum 10 10 0:16:58
3 258 HORVÁTH Jázmin Szenior SE 3 10 0:16:59
4 257 TARCSAI Boglárka Sarolta Szenior SE 10 0:17:01
5 260 BÍRÓ Nóra Szekszárdi SzKE 10 0:17:07
6 261 KISS Kamilla FTC 10 0:18:02
7 256 SÁFÁR Lili Kecskeméti Első Sor -20 4 0:07:55
 U13
1 193 BALASKÓ Ádám Milán Szenior SE 25 10 0:14:00
2 197 PÉTER-LICHTENBERGER Ábris K3SE 15 10 0:14:52
3 198 TOMKA Ézer Sárréti SE Optimit -10 10 0:15:42
4 194 IVÁNYI Zétény Szenior SE -16 10 0:15:42
5 196 MÁRAMAROSI Marcell Szekszárdi SzKE -19 9 0:15:37
DNS 195 KOVÁCS Béla KONTENT-DKSI 0
DNS 199 SIMON Viktor Kőbánya Cycling Team 0
 WU15
1 250 PUSZTAI Dóra Debreceni Sportcentrum 25 10 0:14:48
2 251 KISS Viktória FTC 3 10 0:15:57
 U15
1 191 PAKOT András Gusztáv Kőbánya Cycling Team 30 18 0:25:21
2 183 HANCZ Tamás Szenior SE 18 18 0:25:21
3 186 CSÁKI Szabolcs KONTENT-DKSI 12 18 0:25:22
4 179 ILLÉS Balázs KSI.SE 18 0:25:43
5 189 GERGELY KOPPÁNY Máté Limitles Team XCO Nagykanizsa 18 0:25:43
6 180 KUNCZER Zsombor KSI.SE 18 0:25:43
7 190 DOROGI Alex Kőbánya Cycling Team 18 0:25:43
8 182 SZIGETI-KOVÁCS Benjamin Kecskeméti Első Sor -20 10 0:15:11
9 188 KISS Zsombor Szekszárdi Kerékpáros SE -20 10 0:15:12
10 185 BHATTOA-BUZÁS Amrit Pál KONTENT-DKSI 7 0:10:53
11 187 ERDŐS Dániel Viadukt SE Cycling Team 6 0:09:31
12 184 GANGL Bence Szenior SE 2 0:07:42
13 178 BAKSAY Dániel Újbuda MTB és Szabadidő SE 1 0:01:19
DNS 181 MAGYAR Balázs Crosskovácsi SKE 0
 U17
1 165 MAGYAR Gergő Port Hotels Grupo Sime 29 24 0:33:03
2 161 RADICS Milán Kecskeméti Első Sor 18 24 0:33:03
3 162 ERDŐS Gergely Viadukt SE Cycling Team 16 24 0:33:03
4 173 VARGA Kristóf Kőbánya Cycling Team 11 24 0:34:31
5 159 DOBAI Dávid Kecskeméti Első Sor 5 24 0:33:02
6 170 MAJOROS Dávid Kőbánya Cycling Team 4 24 0:33:03
7 169 SZÁNTÓ Péter Lotus Cycling Team 3 24 0:33:06
8 172 KÁRPÁTI Bálint Kőbánya Cycling Team 1 24 0:33:03
9 175 FARKAS Máté Szenior SE 1 24 0:33:05
10 155 GULYÁS Szilveszter Újbuda MTB és Szabadidő SE 24 0:33:04
11 164 PÁLL Zsombor Bendegúz KONTENT-DKSI 24 0:33:04
12 167 MAROS András Lotus Cycling Team 24 0:33:06
13 174 LELKES Bence Szenior SE 24 0:33:06
14 157 FEHÉRVÁRI Marcell Imre KSI.SE 24 0:33:08
15 160 GIRICZ Dániel Kecskeméti Első Sor -20 18 0:25:57
16 168 BALOG László Lotus Cycling Team -20 18 0:25:57
17 163 BÖSZÖRMÉNYI András KONTENT-DKSI -20 16 0:23:30
18 176 RUTTAI Balázs FTC -20 16 0:23:31
19 158 MESTER Ádám KSI.SE 7 0:12:14
DNS 156 MAKRANCZY Dominik Kevin KSI.SE 0
DNS 166 STRAUBINGER Balázs Szekszárdi Kerékpáros SE 0
DNS 171 GÖRBE Soma Kőbánya Cycling Team 0
 WU17
1 242 DOBI Lilli Debreceni Sportcentrum 26 18 0:25:06
2 243 JÁNOSSY Fanni Debreceni Sportcentrum 17 18 0:25:05
3 246 GREMAN Szonja Limitles Team XCO Nagykanizsa -5 18 0:26:47
4 241 SÁRY Boglárka KSI.SE -12 18 0:26:47
5 244 NÉMETH Bettina Tímea KONTENT-DKSI -20 18 0:26:49
6 245 PAPP Evelin KONTENT-DKSI -20 12 0:17:59
 U19
1 141 NAGY Bendegúz Mátyás KONTENT-DKSI 37 30 0:37:47
2 139 SZÍJÁRTÓ Zétény KONTENT-DKSI 32 30 0:37:57
3 142 SÁNTA Ármin Konrád KONTENT-DKSI 17 30 0:38:40
4 134 MACK Márton KSI.SE 3 30 0:38:41
5 140 HOLCZER Péter KONTENT-DKSI 3 30 0:38:44
6 132 MEGLÉCZ Ádám Újbuda MTB és Szabadidő SE 2 30 0:38:43
7 143 KOVÁCS Dániel KONTENT-DKSI 1 30 0:38:41
8 146 CSENKI Csongor Kecskeméti Első Sor 1 30 0:38:42
9 135 DRIJVER Bertold KSI.SE 30 0:38:44
10 136 DOBI Gergő Debreceni Sportcentrum 30 0:38:45
11 152 ÁRVAI Kristóf Lotus Cycling Team -7 16 0:20:15
12 144 MÁRTON Balázs KONTENT-DKSI -20 22 0:29:24
13 149 FORRÓ Lajos Szekszárdi SzKE -20 22 0:29:24
14 137 GERELY Attila Crosskovácsi SKE -20 16 0:20:15
15 148 MOLNÁR Bálint BVSC-Zugló -20 15 0:24:49
16 150 SZALKA Zsolt Viadukt SE Cycling Team -20 13 0:28:31
17 151 SIMONYI Levente Viadukt SE Cycling Team -20 8 0:11:28
18 147 SZABÓ Etele Kecskeméti Első Sor 7 0:09:57
19 133 RADVÁNSZKI Máté Újbuda MTB és Szabadidő SE 3 0:03:46
DNS 131 SZEMERE Barnabás CUBE Csömör 0
DNS 138 OROSZ Bálint KONTENT-DKSI 0
DNS 145 FÁBIÁN Levente Balázs Kecskeméti Első Sor 0
 WU19
1 238 JORDÁN Dorka Lotus Cycling Team 34 16 0:21:45
2 239 GERGELY Virág Lotus Cycling Team 26 16 0:21:47
3 235 KOVÁCS Korinna Debreceni Sportcentrum 20 15 0:21:44
4 233 HÉRINCS Diána Letti KSI.SE 5 16 0:24:49
5 236 KISS Alexandra PROTÚR 3 16 0:24:33
6 234 JANKURA Luca KSI.SE -20 6 0:09:55
DNS 232 KOVÁCS Judit KONTENT-DKSI 0
DNS 237 HIDEG Fruzsina Fehérvár Cycling Team 0
 WElit
1 104 PÉTERI Niké Fehérvár Cycling Team 40 24 0:33:13
2 103 SZABÓ Zsófia Doltcini-Van Eyck Sport 20 24 0:34:31
3 101 BUZSÁKI Virág SVS Pro Team 19 24 0:35:19
4 107 KORMOS Veronika Ventus Cycles 17 24 0:33:48
5 105 LÁSZLÓ Tamara Fehérvár Cycling Team 8 24 0:35:19
6 106 HONOS Csenge KSI.SE 4 24 0:35:19
7 108 NOVOTNY Gréta Szekszárdi SzKE -40 22 0:34:45
DNS 102 BENKÓ Barbara Ghost Factory Racing 0
 Master1
1 202 SALAMON László Szekszárdi SzKE 13 16 0:21:09
2 204 Végh Sándor -20 4
DNS 201 CSOBÁN Csaba KONTENT-DKSI 0
 Master2
1 217 VINNAI Zsolt Vinibike KSE 29 16 0:21:14
2 216 SPECZIÁR Viktor Kőbánya Cycling Team 20 16 0:21:07
3 210 STEIG Gábor Szekszárdi Kerékpáros SE 14 16 0:21:15
4 218 ERDŐS László 5 16 0:21:15
5 206 BÍRÓ Zoltán Szekszárdi SzKE 5 16 0:21:16
6 214 BÁLINT Péter KONTENT-DKSI 1 16 0:21:16
7 209 SZALÁNCZY Csaba EPRONEX-BSS OIL TEAM 1 16 0:21:16
8 211 GULYÁS Tamás Sólyom Team SE 16 0:22:15
9 266 Csobán Attila 16 0:22:21
10 215 KÓLYA Tamás KONTENT-DKSI 16 0:22:22
11 203 JÓZSA Ernő 15 0:22:22
12 208 HAJDÚ István Peloton Cycling Team 12 0:16:54
13 207 SZEVERÉNYI Csaba 10 0:14:13
14 213 OLLÁRI Zsolt Békéscsaba 7 0:10:11
15 265 Füzesi Kornél 1 0:06:54
DNS 205 MALATINSZKI Ernő 0
DNS 219 RÓZSAVÖLGYI Péter FRO Racing 0
 WMaster
1 263 ANNAHÁZI Erzsébet Erika 9 0:15:12
2 264 Megyeri Ágnes 8 0:15:14
 Master3
1 227 BOROS Károly Emil KONTENT-DKSI 18 10 0:13:08
2 231 HEUSCHMIEDT László Peloton SE 14 10 0:13:27
3 228 SIKARI Gábor BVSC-Zugló 9 10 0:13:28
4 230 PIGNICZKI Árpád FTC 5 10 0:14:12
5 225 ZAHORÁN Zsolt 4 10 0:13:28
6 222 BALÁZS Tíbor Szekszárdi SzKE 1 10 0:13:28
7 212 SVECZ Zoltán 10 0:14:13
8 267 Nagy Attila 10 0:14:13
9 224 LÉNÁRD Béla Zengő SE -20 10 0:14:45
10 268 Kálmán András 4 6 0:08:26
DNS 221 BÉDA László Szekszárdi SzKE 0
DNS 223 ERB Zsolt Szekszárdi SzKE 0
DNS 226 SZABÓ Péter Green Riders 0
DNS 229 VOZÁR Zoltán Róbert Only Rim Brakes 0
 U23
1 112 ISTLSTEKKER Zsolt EPRONEX-BSS OIL TEAM 10 39 0:47:19
110 HRENKÓ Norbert Tripetetolo 22 0:26:14
115 MEGLÉCZ Máté Superior Racing Team -20 11 0:14:00
DNS 111 SÁNDOR Tamás Lotus Cycling Team 0
DNS 113 OROSZ Gergő EPRONEX-BSS OIL TEAM 0
DNS 114 VASS Balázs EPRONEX-BSS OIL TEAM 0
 Elit
1 122 LOVASSY Krisztián EPRONEX-BSS OIL TEAM 60 40 0:47:17
2 123 KISS Gergely EPRONEX-BSS OIL TEAM 54 40 0:47:19
3 128 GÖNCZY Gergő EPRONEX-BSS OIL TEAM 21 39 0:47:18
4 118 PALUMBY Zsombor SVS Pro Team 3 39 0:47:56
5 126 PÁLYI Csaba EPRONEX-BSS OIL TEAM 39 0:47:47
6 125 SOLYMOSI Márton EPRONEX-BSS OIL TEAM 2 35 0:47:56
7 120 SASVÁRI Dániel Zengő SE -20 28 0:47:47
8 129 DURUCZ Miklós EPRONEX-BSS OIL TEAM -20 10 0:12:43
9 121 BODZÁN Károly Zengő SE 1 0:01:11
DNS 116 CSOMOR Zoltán Szekszárdi SzKE 0
DNS 117 BORSOS Benedek SVS Pro Team 0
DNS 119 RÓZSA Balázs Team Novák 0
DNS 124 DINA Dániel EPRONEX-BSS OIL TEAM 0
DNS 127 PÁPAI Ádám EPRONEX-BSS OIL TEAM 0

Versenyinformáció

1. A verseny célja:

A Magyar Kritérium Bajnoki címek eldöntése. A kerékpársport népszerűsítése. Tehetségkutatás, tehetséggondozás.

2. A verseny ideje és helye:

2020. szeptember 5. szombat, rajt-cél: Békéscsaba Széchenyi u.5.

3. A verseny rendezője:

Magyar Kerékpáros Szövetség – Nyírségi Kerékpárosok Sport Egyesülete

Társrendező : Fenntartható Térségért Alapítvány

4. A verseny védnöke:

Dr. Princzinger Péter MKSZ Elnök

5. A verseny résztvevői:

Mindazon versenyzők, akik a versenyfeltételek elfogadásával nevezésüket leadják.

6. Nevezési határidő, módja:

2020. szeptember 2–ig, kizárólag online,  kerekpar.nykse@gmail.hu  e-mail címre, az alábbi adatokkal : Név, születési dátum, korcsoport, egyesület/klub név, UCI ID.

7. Nevezési díj:

2020-as érvényes MKSZ versenyengedéllyel (licence-el), rendelkező versenyzők számára nincs.

MKSZ versenyengedéllyel NEM rendelkezők számára CSAK a Master 1., Master 2., Master 3.korcsoportokban 1.000 Forint megfizetése mellett állhatnak rajthoz.

8. Rajtszám átvétel:

09:00 órától  (rajt – cél területen, a depóban)

9. Verseny indulási sorrendje:

– 10:00 U-13, WU-13                    10 kör    5 hajrá         10.0 km

– 10:30 WU-15                              10 kör     5 hajrá         10.0 km

– 11:00 U-15                                  18 kör     6 hajrá         18.0 km

– 11:40 U-17                                  24 kör     8 hajrá         24.0 km

– 12:30 WU-17                              18 kör     6 hajrá         18.0 km

– 13:00 U-19                                  30 kör   10 hajrá        30.0 km

– 13:50 WU-19                              16 kör     8 hajrá        16.0 km

– 14:40 Női Elit                              24 kör     8 hajrá        24.0 km

– 15:25 Master1                            20 kör    10 hajrá       20.0 km

– 16:00 Master2                            16 kör     8 hajrá        16.0 km

-16:25 Master3                            10 kör     5 hajrá        10.0 km

– 16:55 Férfi Elit – U-23                40 kör   10 hajrá       40.0 km

A 13:00 órakor kezdődő férfi U – 19 – es futam, egyben Horváth János emlékverseny is.

A fenti időpontok tájékoztató jellegűek, ezért a csapatok és a versenyzők kötelesek az előzetesen megadott korcsoportonkénti rajtidőpontok előtt legalább másfél órával a helyszínre érkezni és a rajtszámaikat átvenni !

10. Korcsoportok:

  • U13
  • WU13
  • U15
  • WU15
  • U17
  • WU17
  • U19
  • WU19
  • U23
  • Férfi Elit
  • Női Elit
  • Master1
  • Master2
  • Master3

11. Helyezések eldöntése:

Kritérium szabályok szerint, minden gyorsasági hajrá első négy helyezettje (5 3 2 1) pontot kap. A körelőnyt elért versenyző + 20 pontot. A körhátrányba került – 20 pontot. Győz az a versenyző, aki a  legtöbb pontot gyűjti össze. Pontegyenlőség esetén a több hajrágyőzelem számít. Amennyiben a pontegyenlőség ezután is fennáll, az utolsó hajrá befutási sorrendje dönt.

12. A versenypálya:

1000 m hosszú zárt körpálya, Széchenyi utca (rajt/cél) – Malom tér – Kiss Ernő utca – Kossuth tér – Széchenyi u.

13. Eredményhirdetés:

18:00 órakor minden korcsoportnak.

14. Díjazás:

A bajnokság korcsoportjainak 1-3 helyezettjei érem díjazásban részesülnek. U19, U23, Férfi Elit, valamint WU19, Női Elit kategóriákban Bajnoki mezt kapnak. A Horváth János emlékverseny győztese vándorserleg díjazásban részesül.

15. Versenybíróság:

A versenybíróságot az MKSZ Versenybírói Testülete jelöli ki.

16. Versennyel kapcsolatos rendelkezések:

  • Igazolt versenyzők csak és kizárólag 2020 – as (érvényes) licence-el indulhatnak! Felhívjuk a figyelmet, hogy utánpótlás korcsoportokban a sportorvosi vizsgálatokat, amennyiben időközben  már lejártak, meg kell újítani.
  • A pályán csak egy irányban lehet közlekedni!
  • A versenyzők minden esetben kötelesek betartani a versenybíróság és a szervezők utasításait.
  • A versenyen csak az UCI által meghatározott kerékpárral lehet részt venni. Utánpótlás kategóriákban, csak korcsoportos áttétel az engedélyezett, melyet a zsűri futamok előtt ellenőriz!)
  • Utánpótlás korcsoportok maximális áttételei : U13, WU13: 5,85 m,  WU15, U15: 6,14 m, WU17, U17: 6,94 m,   WU19, U19: 7,93 m.
  • A lekörözött versenyzők kötelesek a pályát elhagyni, amennyiben erre a versenybíróság utasítást ad!
  • Zárt, kemény héjú fejvédő használata minden résztvevő számára kötelező !
  • A felsorolásban nem szereplő esetekben az UCI és a MKSZ szabályzata az irányadó!

17. Egyéb rendelkezések:

  • A versenyen mindenki saját felelősségére indul. Az esetleges sérülésekért, károkért a rendezők felelősséget nem vállalnak, kártérítésre nem kötelezhetők!
  • A rendezők a verseny időtartamára, orvosi felügyeletet, mentőt biztosítanak!
  • A rajt-cél területen fokozottan ügyeljünk a rendre és a tisztaságra.
  • Kérjük azokat versenyzőket akik tartalék kerékpárral érkeznek, hogy a chip – kártyás időmérés miatt, ezt az előnevezéskor írásban jelezzék!
  • A versenybíróság és a szervezők fenntartják a jogot, hogy alacsony létszámú nevezés esetén, korcsoportokat vonjanak össze.

18. Kórházak:

Békéscsaba – Dr. Réthy Pál Kórház és Rendelőintézet, 5600 Békéscsaba, Gyulai út 18. Telefon: 66/555-555

Gyula – Pándy Kálmán Megyei Kórház 5700 Gyula, Semmelweis utca 1. Telefon: 66/526-526

19. Információ:

Kesjár Attila
Tel. : +36 30 259 6005
E-mail : kesjar.bike@gmail.com

­­­Eredményes felkészülést és versenyzést kíván a rendezőség!

'Fel a tetejéhez' gomb