2019. szeptember

2019szep14Egész napKiemeltMAGYARORSZÁG 2019. ÉVI KRITÉRIUM BAJNOKSÁGABékéscsabaSzakág:OrszágútKategória:OBSorozat:MKSZ-Kométa Kritérium Liga

Eredmények

Hely Név Csapat Pont Idő
Iskolás
Fiú, felső tagozat
1 MORVAI Benedek 10 0:01:27
2 KOCSONDI László Erzsébethelyi Általános Iskola 6 0:01:34
3 NOVÁK Márton Erzsébethelyi Általános Iskola 4 0:01:36
4 ANCSIN Levente Belvárosi Általános Iskola 2 0:01:36
Lány, felső tagozat
1 MÓCZ Martina Lina 5. számú Általanos Iskola és Sportiskola – Gyula 0 0:01:40
Fiú, alsó tagozat
1 MÓCZ Benett 5. számú Általanos Iskola és Sportiskola – Gyula 0 0:01:51
U13
1 ZSEMBERY Boldizsár Superior MTB Team 23 0:18:31
2 DOROGI Alex Martin Kőbánya Cycling Team 14 0:18:32
3 TOMKA Ézer Sárréti SE Optimit 12 0:18:32
4 BALASKÓ Ádám Szenyor Kerékpáros Szabadidő SE 10 0:18:32
5 TOMKA Ruben Sárréti SE Optimit 6 0:18:33
6 PÉTER LICHTENBERGER Ábris K3SE 1 0:18:37
DNS SIMON Viktor Kőbánya Cycling Team 0
DNS ERDŐS Dániel Viadukt SE Cycling Team 0
WU15
1 SÁFÁR Lili Szeleshát Birtok Kecskeméti ES 0 0:04:31 kh
U15
1 VARGA Kristóf Kőbánya Cycling Team 20 0:26:02
2 RADICS Milán Szeleshát Birtok Kecskeméti ES 19 0:26:08
3 TÓTH Márkó Győri Atlétikai Club 14 0:26:18
4 KÁRPÁTI Bálint Kőbánya Cycling Team 7 0:26:11
5 HANCZ Tamás Szenyor Kerékpáros Szabadidő SE 4 0:26:08
6 MAROS András Lotus Cycling Team 2 0:26:13
7 MAJOROS Dávid Kőbánya Cycling Team -12 0:24:32 kh
8 FEHÉRVÁRI Marcell Imre KSI SE -18 0:13:55 kh
9 PAKOT András Gusztáv Kőbánya Cycling Team -19 0:24:33 kh
10 CSÁKI Szabolcs Kontent – DKSI -20 0:24:32 kh
11 TOMKA István Sárréti SE Optimit -20 0:21:38 kh
12 JENEI Dániel Csaba Kontent – DKSI -20 0:17:25 kh
13 MACHER Máté Viadukt SE Cycling Team -20 0:11:11 kh
DNF GANGL Bence Szekszárdi KSZSE 0
U17
1 ÁRVAI Kristóf Kontent – DKSI 39 0:35:32
2 OROSZ Bálint Kontent – DKSI 28 0:35:32
3 PÁLFI Botond FTC 17 0:35:32
4 ERDŐS Gergely Viadukt SE Cycling Team 6 0:35:33
5 BAKÓ Jonatán Szekszárdi KSZSE 4 0:35:32
6 LEPOLD Zoltán Antal Green Riders 3 0:35:32
7 HOLCZER Péter Kontent – DKSI 1 0:35:32
8 PÁLL Zsombor Bendegúz Kontent – DKSI 1 0:35:36
9 NEMES Noel Szekszárdi KSZSE 0 0:35:33
10 SZABÓ Csongor Szekszárdi KSZSE 0 0:35:33
11 SÁNDOR Zalán KSI SE 0 0:35:33
DNS MAGYAR Gergő Győri Atlétikai Club 0
DNS SZIJÁRTÓ Zétény Kontent – DKSI 0
DNS FARKAS Máté Szenyor Kerékpáros Szabadidő SE 0
WU17
1 KOVÁCS Korina Debreceni Sportcentrum 29 0:18:06
2 DOBI Lilli Debreceni Sportcentrum 24 0:18:05
3 JÁNOSSY Fanni Debreceni Sportcentrum 13 0:17:50
4 SÁRY Boglárka KSI SE -9 0:18:23 kh
U19
1 BAJORFI Ádám Győri Atlétikai Club 42 0:39:07
2 HRENKÓ Norbert Nyíregyházi KSE 34 0:39:06
3 NAGY Bendegúz Mátyás Kontent – DKSI 26 0:39:35
4 CSORBA Bence Máté Szeleshát Birtok Kecskeméti ES 10 0:39:36
5 MACK Márton Szekszárdi KSZSE 2 0:39:36
6 KOVÁCS Dániel Kontent – DKSI 2 0:39:37
7 SÁNTA Ármin Konrád Kontent – DKSI -17 0:21:24 kh
8 POLYÁK Gábor Kontent – DKSI -18 0:20:28 kh
9 MEGLÉCZ Ádám Superior Road Cycling Team -20 0:27:07 kh
10 SCHUMANN Máté Lotus Cycling Team -20 0:27:07 kh
11 KOLESZÁR Olivér Szekszárdi Kerékpáros SE -20 0:27:07 kh
12 GOHÉR Mihály Szeleshát Birtok Kecskeméti ES -20 0:20:28 kh
13 CSENKI Csongor Szeleshát Birtok Kecskeméti ES -20 0:21:05 kh
14 FALVI Botond Zétény Győri Atlétikai Club -20 0:17:55 kh
15 BAGARUS Bence Lotus Cycling Team -20 0:12:22 kh
16 DOBI Gergő Debreceni Sportcentrum -20 0:12:41 kh
17 ZVEKÁN Zsombor Szeleshát Birtok Kecskeméti ES -20 0:11:22 kh
18 MEGLÉCZ Máté Superior Road Cycling Team -20 0:09:58 kh
19 FÁBIÁN Levente Balázs Szeleshát Birtok Kecskeméti ES -20 0:10:05 kh
20 RÁDONYI Barnabás KSI SE -20 0:07:34 kh
DNS BAGOSSY Levente András KSI SE 0
WU19
1 JORDÁN Dorka Lotus Cycling Team 43 0:23:43
2 FERENCZI Nikolett Debreceni Sportcentrum 26 0:24:39
3 TIRCSI Andrea KSI SE -3 0:24:33
4 NAGY Gréta Natasa Kontent – DKSI -9 0:24:39
5 HÉRICS Diána Letti KSI SE -18 0:24:33
DNS KÁLMÁN Csenge Debreceni Sportcentrum 0
WElit
1 SZABÓ Zsófia Health Mate Ladies Team 43 0:38:39
2 BORISSZA Johanna Kitti BVSC – Zugló 23 0:38:40
3 LÁSZLÓ Tamara KSI SE 17 0:38:40
4 SZABÓ Adrienn Fehérvár Cycling Team 8 0:38:41
5 KAPOTT Szonja Fehérvár Cycling Team 6 0:38:40
6 HONOS Csenge KSI SE 2 0:38:40
7 KOVÁCS Vivien KSI SE 0 0:38:40
8 KOVÁCS Petra Kontent – DKSI 0 0:38:41
DNS HIDEG Nóra Zsuzsanna Fehérvár Cycling Team 0
DNS PÉTERI Niké Fehérvár Cycling Team 0
DNS TEMELA Eszter Fehérvár Cycling Team 0
DNS PÉK Eszter Tipográfia TE 0
Master1
1 KÓLYA Tamás Kontent – DKSI 30 0:15:13
2 VÉGH Sándor FETA -2 0:15:22 kh
DNS SALAMON László SZSZKE
DNS HEGEDŰS Zoltán
DNS TÓTH Csaba
Master2
1 SPECZIÁR Viktor Kőbánya Cycling Team 29 0:20:44
2 PETRÓ Károly ASE Kerékpár 18 0:20:47
3 STEIG Gábor Szekszárdi Kerékpáros SE 16 0:20:44
4 BOROSS Károly Kontent – DKSI 11 0:20:45
5 HORVÁTH Zsolt Vinibike KSE 8 0:20:44
6 PINTÉR Attila Vinibike KSE 8 0:20:53
7 JUHOS Gergely Szeleshát Birtok Kecskeméti ES 3 0:20:46
8 SZEKERES Péter Szeleshát Birtok Kecskeméti ES 3 0:20:50
9 NAGY Zoltán Kontent – DKSI 2 0:20:44
10 VINNAI Zsolt Vinibike KSE 1 0:20:48
11 FÜZESI Kornél Peloton Cycling Team 0 0:21:30
12 MAJZIK Achilles Szeleshát Birtok Kecskeméti ES 0 0:20:49
13 SIKARI Gábor BVSC – Zugló 0 0:20:49
14 NYEMCSOK Zoltán Peloton Cycling Team 0 0:20:50
15 ZAHORÁN Zsolt Peloton Cycling Team 0 0:20:51
16 BÁLINT Péter Kontent – DKSI 0 0:20:51
17 PÁLL János Kontent – DKSI 0 0:20:52
18 SÁFÁR Tamás Szeleshát Birtok Kecskeméti ES 0 0:21:35
19 HAJAS Tibor Szeleshát Birtok Kecskeméti ES -20 0:20:40 kh
20 KEREKES Csaba -20 0:21:06 kh
21 CSUVÁR Attila Peloton Cycling Team -20 0:12:47 kh
22 KLENOVSZKI Attila Peloton Cycling Team -20 0:07:34 kh
23 CSOLLÁR Gábor -20 0:05:47 kh
DNS HEMMERT János EDO Bike Team SE 0
Master3
1 KORHÁN László Kontent – DKSI 30 0:14:11
2 ANDRISTYÁK Gábor FTC 18 0:14:17
3 SZABÓ Péter Green Riders 11 0:14:43
4 SUECZ Zoltán 5 0:14:44
5 LÉNÁRD Béla Autocity Skoda – ZENGŐ 2 0:15:02
6 KOSZTOLÁNYI György Kosztolányi Trans 0 0:14:44
7 PALKÓ Gábor Peloton Cycling Team 0 0:15:23
Amatőr női
1 TOKAI Lívia Peloton Cycling Team 0 0:09:55
DNS PALKÓNÉ ZÁMBÓ Edit Peloton Cycling Team 0
U23
1 ZATHURECZKY Márk Epronex BSS Oil Team 33 0:47:02 ke
2 ISTLSTEKKER Zsolt BVSC – Zugló 2 0:46:56
3 SZARKA Gergely Epronex BSS Oil Team 1 0:47:06
4 SCHNEIDER Sebestyén BVSC – Zugló 0 0:47:48
5 KÁDÁR-NÉMETH Kristóf Szeleshát Birtok Kecskeméti ES -20 0:44:05 kh
DNS BERECZ Bence Lotus Cycling Team
Elit
1 LOVASSY Krisztián Epronex BSS Oil Team 45 0:46:55 ke
2 GÖNCZY Gergő Epronex BSS Oil Team 36 0:46:56 ke
3 SOLYMOSI Márton Epronex BSS Oil Team 29 0:47:37
4 KISS Gergely Epronex BSS Oil Team 26 0:47:39
5 PÁPAI Ádám Epronex BSS Oil Team 6 0:46:56
6 DURUCZ Miklós Epronex BSS Oil Team 3 0:47:13

Olvasd tovább

Versenykiírás

A verseny célja: A Magyar Kritérium Bajnoki címek eldöntése. A kerékpársport népszerűsítése. Tehetségkutatás, tehetséggondozás.

A verseny ideje és helye: szeptember 14. szombat, rajt-cél: Békéscsaba Széchenyi u.5.

A verseny rendezője: Magyar Kerékpáros Szövetség – Nyírségi Kerékpárosok Sport Egyesülete

Társrendező: Fenntartható Térségért Alapítvány

A verseny védnöke: Dr. Princzinger Péter MKSZ Elnök.

A verseny résztvevői: Mindazon versenyzők, akik a versenyfeltételek elfogadásával nevezésüket leadják.

Nevezési határidő, módja:  Kizárólag online, 2019. szeptember 10-ig az nyksenevezes@gmail.com vagy kerekpar.nykse@gmail.hu  e-mail címre, az alábbi adatokkal : Név, születési dátum, korcsoport, egyesület/klub név, UCI ID.

Nevezési díj : 2019-es érvényes MKSZ versenyengedéllyel (licence), rendelkező versenyzők számára nincs.
MKSZ versenyengedéllyel NEM rendelkezők számára CSAK a Master 1, Master 2., Master 3 korcsoportokban 1000 forint megfizetése mellett állhatnak rajthoz és a helyszínen fizetendő.

Program:

Rajtszám átvétel:
08:30 – tól (rajt – cél területen, a depóban)

Verseny indulási sorrendje:

08:45 Általános iskolások, alsó és felső tagozatosok futamai
09:00 U-13                10 kör 5 hajrá 10 km
09:30 WU-15            10 kör 5 hajrá 10 km
10:00 U-15                18 kör 6 hajrá 18 km
10:40 U-17                 24 kör 8 hajrá 24 km
11:30 WU-17              18 kör 6 hajrá 18 km
12:00 U-19                 30 kör 10 hajrá 30 km
12:50 WU-19             16 kör 8 hajrá 16 km
13:40 Női Elit           24 kör 8 hajrá 24 km
14:25 Master1           20 kör 10 hajrá 20 km
15:00 Master2          16 kör 8 hajrá 16 km
15:25 Master3           10 kör 5 hajrá 10 km
15:55 Férfi Elit – U-23         40 kör 10 hajrá 40 km

A fenti időpontok tájékoztató jellegűek, ezért a csapatok és a versenyzők kötelesek az előzetesen megadott korcsoportonkénti rajtidőpontok előtt legalább másfél órával a helyszínre érkezni és a rajtszámaikat átvenni.

Korcsoportok:

  • U13
  • U15
  • WU15
  • U17
  • WU17
  • U19
  • WU19
  • U23
  • Férfi Elit
  • Női Elit
  • Master1
  • Master2
  • Master3

Helyezések eldöntése: Kritérium szabályok szerint, minden gyorsasági hajrá első négy helyezettje (5 3 2 1)pontot kap. A körelőnyt elért versenyző + 20 pontot. A körhátrányba került, – 20 pontot. Győz az a versenyző, aki a  legtöbb pontot gyűjti össze. Pontegyenlőség esetén a több hajrágyőzelem számít. Amennyiben a pontegyenlőség ezután is fennáll, az utolsó hajrá befutási sorrendje dönt.

A versenypálya:  1000 m hosszú zárt körpálya, Széchenyi utca (rajt/cél) – Malom tér – Kiss Ernő utca – Kossuth tér – Széchenyi u.

Eredményhirdetés: 17:00 órakor minden korcsoportnak.

Díjazás: A bajnokság korcsoportjainak 1-3 helyezettjei érem díjazásban részesülnek. U19, U23, Férfi Elit, valamint WU19, Női Elit kategóriákban Bajnoki mezt kapnak.

Versenybíróság:  A versenybíróságot az MKSZ Versenybírói Testülete jelöli ki.

Versennyel kapcsolatos rendelkezések:

-Igazolt versenyzők csak és kizárólag 2019-es (érvényes) licence-el indulhatnak! Felhívjuk a figyelmet, hogy utánpótlás korcsoportokban a sportorvosi vizsgálatokat, amennyiben időközben már lejártak, meg kell újítani.pályán csak egy irányban lehet közlekedni!
– A versenyzők minden esetben kötelesek betartani a versenybíróság és a szervezők utasításait.
-A versenyen csak az UCI által meghatározott kerékpárral lehet részt venni. Utánpótlás  kategóriákban, csak korcsoportos áttétel az engedélyezett, melyet a zsűri futamok előtt ellenőriz!) – Utánpótlás korcsoportok maximális áttételei : U13-5,85 m,  WU15,U15-6,14 m,  WU17-6,94 m,  U17-6,94 m,   WU-19,U19-7,93 m.
-A lekörözött versenyzők kötelesek a pályát elhagyni, amennyiben erre a versenybíróság utasítást ad!
-Zárt, kemény héjú fejvédő használata minden résztvevő számára kötelező !
-A felsorolásban nem szereplő esetekben az UCI és a MKSZ szabályzata az irányadó!

Egyéb rendelkezések:

-A versenyen mindenki saját felelősségére indul. Az esetleges sérülésekért, károkért a rendezők felelősséget nem vállalnak, kártérítésre nem kötelezhetők!rendezők a verseny időtartamára, orvosi felügyeletet, mentőt biztosítanak!
-A Rajt- Cél területen fokozottan ügyeljünk a rendre és a tisztaságra.
– Kérjük azokat versenyzőket akik tartalék kerékpárral érkeznek, hogy a chip – kártyás időmérés miatt, ezt az előnevezéskor írásban jelezzék!
-A versenybíróság és a szervezők fenntartják a jogot, hogy alacsony létszámú nevezés esetén, korcsoportokat vonjanak össze.

Kórházak: Békéscsaba – Dr. Réthy Pál Kórház és Rendelőintézet 5600 Békéscsaba, Gyulai út 18. Gyula – Pándy Kálmán Megyei Kórház 5700 Gyula, Semmelweis utca 1.

Információ: Kesjár Attila Tel. : +36 30 259 6005 E-mail : kesjar.bike@gmail.com

Eredményes felkészülést és versenyzést kíván a rendezőség!

Szervező

NYKSEkerekpar.nykse@gmail.hu 4432 Nyíregyháza Boglárka utca 1/A.

Időpont

2019. szeptember 14. szombat

Helyszín

Békéscsaba

5600 Békéscsaba Széchenyi u.5.

Back to top button
Close
Close
X
X