Fetter Erik 9. az Andalúz Kör 3. szakaszán

Fetter Erik 9. lett az Andalúz kör 3. szakaszán, ahol óriási széllel is meg kellett küzdeniük a versenyzőknek

Megvan az idei első TOP10-es helyezése Fetter Eriknek, az EOLO-KOMETA Cycling Team kerékpárosának. Ezt nem is akárhol, hanem az igencsak rangos Andalúz kör 3. szakaszán érte el. Fetter Erik örül annak, hogy átvészelte ezt a hosszú, szeles napot, a versenyt röviden így foglalta össze: „Nem volt túl jó napom, a lábaim elég fáradtak és nehezek voltak. Ha picit jobb napot fogok ki, akkor a végén még előrébb végezhettem volna. Ugyanakkor örülök, hogy az idényben először sikerült a legjobb tízben megjönnöm, ez komoly motivációt ad a folytatásra”.

Eriknek komoly szerepe volt a szökés kialakításában, ami végül haza is ért. A szökés és az erős szél kapcsán az alábbiakat mondta el az EOLO-KOMETA Cycling Team versenyzője: „A rajt után óriási szél volt, emiatt mindenki elég ideges lett és meglehetősen komoly volt a tempó. Először hárman távolodtunk el a mezőnytől, aztán csatlakozott hozzánk még egy versenyző, úgyhogy így négyen mindent beleadva nyomtuk tovább, hogy kialakuljon a szökés. Nagyjából 5-10 km múlva utolértek minket kb. 15-en, és így alakult ki egy igen nívós szökés, akikkel viszonylag egyszerűen eljutottunk a célig anélkül, hogy utolért volna minket a mezőny. A szél uralta a napot, kb. a végéig oldalszél volt a jellemző, és emiatt nem volt nyugalom a szökésben, mert nagyon sok erős csapat volt benne 2-3-4 versenyzővel, akik próbálkoztak a szökés megszakításával. Szerencsére tudtam elöl helyezkedni. Az utolsó 15-20 km-en már szembeszél volt, ekkor leghátul helyezkedtem, és próbáltam a lehető legtöbb energiát spórolni a fináléra”.