Cyclo-cross
Kiemelt

Vas Blanka ötödik a Superprestige sorozat diegemi futamán is

Puck Pieterse (Alpecin-Deceuninck) sikerével zárult a 2022-2023-as Superprestige sorozat egyik leglátványosabbnak számító akkordja, a diegemi forduló, ahol Vas Kata Blanka (Team SD Worx) az előkelő ötödik helyen végzett.

A gaverei világkupán elért bravúros ötödik helyét követően december 28-án a Superprestige sorozat diegemi, villanyfényes versenyén folytatta cyclo-cross idényét a magyar bajnok Vas Kata Blanka (Team SD Worx).

A 3463 méteres, félig-meddig városi nyomvonal 1817 méternyi füves, 575 méternyi kavicsos és 58 méternyi homokos részt tartogatott, természetesen megspékelve palánkkal, lépcsősorral, rézsűvel, emelkedős hidakkal és az elmúlt napok esőzései miatt, sárral.

A viadal népszerűségét jól mutatta, hogy közel száz kerékpáros sorakozott fel a női futam rajtjánál. Vas Kata Blanka remekül kezdett, ám az első kör Puck Pieterséről (Alpecin-Deceuninck) szólt, aki már ekkor tetemes előnyt épített fel. A magyar kerekes sokáig jól tartotta magát, sajnos Ceylin del Carmen Alvarado (Alpecin-Deceuninck) pont előtte hibázott, ezáltal pedig Blanka egy kissé visszább csúszott, az ötödik-hatodik helyen tempózott ez idő tájt.

Féltávnál, az elmúlt hetekben remek formát mutató Shirin van Anrooij (Baloise Trek Lions) kezdte el a felzárkózást Pieterse mögött, bár túlságosan közel nem került ellenfeléhez, miközben Vas Kata Blanka, Denise Betsema (777), Zoe Backstedt (EF Education-Tibco-SVB) és Silvia Persico (FAS Airport Services) társaságában csatázott az ötödik helyért.

A holland Puck Pieterse (Alpecin-Deceuninck) végül rajt-cél győzelmet aratott, honfitársa Shirin van Anrooij (Baloise Trek Lions) lett a második, míg az ugyancsak holland Ceylin del Carmen Alvarado (Alpecin-Deceuninck) ért célba harmadikként. Vas Kata Blanka (Team SD Worx) remekül versenyezve az utolsó két körben lerázta riválisait, így ötödikként végzett, ezzel C1-es viadalról lévén szó, huszonöt UCI világranglista pontot gyűjtött.

Blankát legközelebb 2023. január 3-án, az X2O Badkammers Trofee herentalsi versenyén láthatjuk.