Cyclo-cross

Szlovákiában gyűltek a magyar CX világranglista pontok

A Cyclo-cross világkupa-sorozat hatodik fordulójában nem volt magyar érdekeltség, ellenben a szomszédos Szlovákiában gyűltek a magyar világranglista pontok. Négy nap alatt három UCI kategóriás cyclo-cross versenyt szerveztek a szomszédos Szlovákiában, melyeken szép számmal indultak magyar versenyzők.

November 17-én, csütörtökön a Grand Prix X-Bionic Samorin 1. C2-es kategóriás viadallal kezdődött a sor, melyen a junior fiúknál Takács Zsombor kiváló versenyzéssel az előkelő harmadik helyen zárt, ezzel tizenöt világranglista pontot gyűjttt, míg Vas Barnabás negyedik lett, amiért tizenkét pont járt. Az elit hölgyeknél Schmidel Regina kilencedikként ért célba, két pontot kasszírozva.

Két nappal később a Grand Prix X-Bionic Samorin 2. immáron C1-es besorolással bírt, így jóval több pontot osztottak. Az ifjúsági korú versenyzők futamában Zsombor egy helyet javítva másodikként (20 pont) gurult át a célvonalon, míg Regina tizenegyedik (8 pont) lett a felnőtt nőknél.

Zárásként, november 20-án a GP Trnava C2-es megmérettetés következett, ahol sajnos már csak Takács Zsombornak sikerült UCI pontokat szereznie, a tehetséges fiatal negyedik lett a juniorok között, így újabb tizenkét ponttal gazdagodott.

Fotó: Superior Racing Team