Pálya

Európa-bajnoki 8. helye után a VB-n is helyt állt Szalontay Sándor

Az október 12. és 16. között, a franciaországi Saint-Quentin-en-Yvelines velodromjában zajló pályakerékpáros világbajnokság utolsó előtti versenynapján állt rajthoz Szalontay Sándor, aki egyetlen magyarként szerzett indulási jogot az eseményre. A férfi Sprint kvalifikációjának harmincöt kerekes vágott neki, a harminckét esztendős kiválóságunk a 200 méteres leborítást 9.631-es idővel abszolválta, ami a tizennegyedik helyre volt elegendő – mindössze egyetlen tizedmásodperccel elmaradva a legjobb tíztől -, így továbbjutott az első egyenes kieséses körbe. A legjobb tizenhatba kerülésért a cseh Martin Cechman következett, aki egyetlen tizeddel, de erősebbnek bizonyult Sándornál.

„Pályafutásom második legjobb idejét sikerült megfutnom, ez a 9.631 a kvalifikáció tizennegyedik helyére volt elegendő. Rengeteg munkát végeztem el az elmúlt egy évben, melynek kapcsán nagyon bizakodó vagyok, hisz 2023 februárjában rögtön az Európa-bajnoksággal kezdjük az évet” – nyilatkozta a vb-t követően a Kőbánya Cycling Team kerékpárosa.

A számot a holland Harrie Lavreysen nyerte, aki zsinórban a negyedik világbajnoki címét szerezte, a döntőben az ausztrál Matthew Richardsont legyőzve, míg a bronzcsatából ugyancsak egy ausztrál kerekes, Matthew Glaetzer került ki győztesen. Szalontay Sándor végül a tizenkilencedik helyen végzett.