MTB világbajnokság Les Gets-ben

Buzsáki Virág a 17. lett az U23-as mezőnyben.

Augusztus 24. és 28. között a franciaországi Les Gets adott otthont a hegyikerékpáros világbajnokságnak. Az XCO pálya hossza 3390 méter volt, körönként 140 méternyi szinttel, technikás kanyarokkal, erdős, hegyes részekkel.

A futamok a csapatváltóval indultak, magyar érdekeltség nélkül, ellenben a második versenynapon következtek a juniorok, ahol a lányoknál Greman Szonjának és Oravecz Lorának szoríthattunk. A négykörös versenynek több mint hatvan kerékpáros vágott neki, akik közül a svájci Monique Halter diadalmaskodott bő egy perccel megelőzve a riválisait. Greman Szonja a 28. (+ 8:56), míg Oravecz Lora az 57. (egy kör hátrány) helyen ért célba.

Augusztus 26-án, pénteken a férfiak Short Track számában Palumby Zsombor állt rajthoz. A legjobbnak az előzetes várakozásoknak megfelelően az új-zélandi Samuel Gaze bizonyult – Zsombor bő egy perc hátránnyal a 32. helyen végzett pályafutása első XCC világversenyén.

A világbajnokság utolsó napján a női U23-as futamban valamint a férfi elitben volt magyar résztvevő. A lányoknál a közel hatvan fős mezőnyből a francia Line Burquier diadalmaskodott az ötkörös viadal végén. Ami a magyarokat illeti Buzsáki Virág az előkelő 17. (+ 6:13), míg Bokros Csenge a 37. (+ 11:34) lett.

„Nem erre számítottam és azt hiszem, hogy nem is erre vagyok képes. Ez volt az első alkalom, hogy úgy indultam el a világbajnokságon, hogy van esélyem egy jó eredmény elérésére. Azt gondoltam, hogy fejben már felnőttem a feladathoz, a stresszhez, de nem bírtam. Szerencsére a formám jó, erre bizonyíték az elmúlt hétvége és remélem, hogy tudom ezt bizonyítani a soron következő versenyemen Val di Soléban is” – írta a közösségi média oldalain Virág.

A férfi elit hét kört abszolvált, melynek végén a szakág egyik ikonja, a svájci Nino Schurter szerezte meg a világbajnoki trikót, Palumby Zsombor a 47. (+ 7:53) pozícióban gurult át a célvonalon a 96 kerekest számláló mezőnyben.