MTB

Buzsáki Virág negyedik az MTB világkupa snowshoe-i állomásán

Július 29. és 31. között Nyugat-Virginia, azon belül is Snowshoe adott otthont a 2022-es Mercedes-Benz UCI MTB világkupa hetedik fordulójának. A technikás, saras, csúszós, emelkedőkkel és lejtmenetekkel tarkított pálya nem könnyítette meg a kerekesek dolgát.

Az U23-as nők versenyszámában Bokros Csenge Anna (magyar nemzeti válogatott) és Buzsáki Virág (Strüby-Bixs Team) volt érdekelt. A futam közel harminc résztvevőjére öt kör várt. Agyőzelmet végül a svájci Noelle Buri (Bixs Performance Racing) szerezte meg, miközben Virág végig kiválóan küzdve, mindössze 2 perc 15 másodperc hátránnyal az előkelő 4. helyen zárt, ezzel 75 UCI világranglista pontot is begyűjtve – Csenge Anna a 26. (+ 11:09) helyen ért célba, amiért 24 pont járt.

Az elit férfiaknál Palumby Zsombor (magyar nemzeti válogatott) volt érdekelt. A bő hatvan fős mezőny nyolc kört tett meg, melynek végén a spanyol David Valero Serrano (BH Templo Cafés UCC) ünnepelhetett. Az aktuális magyar bajnok a 42. (+ 9:06) lett, ezzel 26 UCI pontot szerezve.

A hegyikerékpáros világkupa-sorozat augusztus 5-7-én a kanadai Mont-Sainte-Annében folytatódik.