Downhill Európa-bajnokság Mariborban

Június 23. és 25. között a szlovéniai Bike Park Pohorje Maribor szolgált az UEC által megrendezésre került downhill Európa-bajnokság helyszínéül, ahol több kategóriában is indultak magyar kerékpárosok.

A UCI downhill világkupa sorozatból már jól ismert 1,91 kilométer hosszú, 623 méter ereszkedésű, gyors és technikás maribori pályán, tíz korosztályos kategóriában mérhették össze tudásukat Európa legjobb downhill kerékpárosai. Hazánkat Liszi Attila tanítványai, a Rad Company Racing Team színeiben induló Csutak Bence Máté (#221 Men U15), Halmai Abigél (#298 Women U17), Farkas Kornél (#278 Men U17), Darabos Olivér (#261 Men U17), Bíro Bence (#249 Men U17), Ferenczi Marcell Sándor (#36 Men Elite) és Cserjési Patrik (#46 Men Elite) képviselték. Leginkább a nemzetközi tapasztalatszerzés volt a cél az U15 és U17 kerékpárosok nevezésével, azonban Liszi Attila reménye Ferenczi szereplésével kapcsolatban az első húsz közé jutás volt.

Sajnos az U15 kategóriában induló Csutak az első nap alkartörést szenvedett, de a lelkes csapat többi tagja derekasan helyt állt az Európa-bajnokságra jellemző hosszú edzés- és versenynapokon.

A kék csíkos, Európa-bajnoki mezt a bolgár Izabela Yankova (Women Junior #189, 3:44,60), a francia Kimi Viardot (Men Junior #109, 03:09,20), a szlovén Monika Hrastnik (Dorval AM Commencal, Women Elite #169, 03:29,71) és az osztrák Andreas Kolb ( Atherton Racing, Men Elite #3, 03:03,33) nyerték el. Ferenczi Marcell Sándor 03:25,24 idejével a 85 résztvevős Elite Férfi kategória 53-ik helyet szerezte meg, míg csapattársa, Cserjési Patrik 03:26,75 idővel az 56-ik helyet.