Leogangban folytatódott a hegyikerékpáros világkupa-sorozat

Buzsáki Virág, Bokros Csenge Anna és Palumby Zsombor is UCI világranglista pontokkal tért haza – utóbbi egy héttel korábban egy kiemelt kategóriás lengyel versenyen is remekelt.

Június 10. és 12. között az osztrák Leogang adott otthont a 2022-es hegyikerékpáros világkupa-sorozat következő állomásának. A hosszú hétvége a női és a férfi elit short track futamokkal kezdődött, majd az XCO versenyek következtek, ahol az U23-as hölgyeknél Buzsáki Virág (Strüby-Bixs Team) és Bokros Csenge Anna (magyar válogatott) volt érdekelt, míg az elit férfiaknál Palumby Zsombor (magyar válogatott) állt rajthoz.

Ezúttal is a már jól ismert 3,6 kilométer hosszú, 210 méternyi szintet tartalmazó pálya fogadta a kerekeseket, ahol négy kör várt az U23-as női mezőny bő ötven résztvevőjére. A futam során végig hatalmas csata dúlt a holland Puck Pieterse (Alpecin-Fenix) és a francia Line Burquier (Canyon CLLCTV) között, végül előbbi diadalmaskodott mindössze két másodperc előnnyel. Buzsáki Virág az előkelő 13. helyen (+ 5:37) érkezett, ezzel 40 UCI pontot szerzett, míg Bokros Csenge Anna a 33. (+ 10:29) lett, amiért 10 világranglista pont járt.

A DHI versenyen induló magyar Ferenczi Marcell Sándor kvalifikációs reményeit nem tudta megvalósítani. A versenyt megelőző napok heves esőzéseinek köszönhetően a leogangi downhill pálya rendkívül nehéznek bizonyult, és 5:16:199-es idejével nem jutott be a 60-as döntőbe. Ferenczi kategóriájának, a férfi Elite szombati döntőjét a brit Matt Walker (Madison Saracen) nyerte 3:28:816-os idővel.

A férfi elit hat kört abszolvált a svájci Mathias Flueckiger (Thömus Maxon) papírforma sikerével. Ebben a rajtban Palumby Zsombor a 61. helyet (+ 8:45) csípte el, ezzel 3 pontot gyűjtve.

Maradva Zsombornál, mindenféleképpen meg kell említeni, hogy egy héttel korábban Lengyelországban volt érdekelt, ahol szintén komoly mezőnyben versenyezve, a kiválónak mondható nyolcadik helyen (+ 4:51) ért célba a kiemelt kategóriás Maja Wlaszczowska MTB viadalon, ezzel 27 UCI pontot bezsebelve. A versenyen Gerely Attila és Borsos Benedek is rajthoz állt – mindhárman az SVS Pro Team színeiben -, előbbi a 26. (körhátrány), míg utóbbi a 32. (körhátrány) helyen zárt. A junior lányok között Greman Szonja a 8. helyen ért célba, ezzel 27 pontot gyűjtött.

Június 5-én levezetésképpen az UCI MTB Marathon Series – Bike Maraton Jelenia Góra következett, ahol a három és fél órás verseny végén Palumby Zsombor a 18. (+ 7:53) lett, ezzel 70 UCI pontra szert téve a maraton sorozatban. Borsos Benedek a 39. (+ 20:02) pozícióban érkezett, ez 29 pontot ért.

A hegyikerékpáros világkupa-sorozat július 8-10-én a svájci Lenzerheidében folytatódik.