MTB

Vas Kata Blanka a hegyikerékpáron is megkezdte a pontgyűjtést

Az aktuális magyar bajnok mellett Bokros Csenge Anna, Greman Szonja és Palumby Zsombor is szerzett pontokat.

A Mercedes Benz hegyikerékpáros világkupa harmadik fordulóját rendezték május 6. és 8. között a németországi Albstadtban. A hosszú hétvége a női és a férfi elit short track futamokkal kezdődött, előbbiben a három szakágban is jeleskedő Vas Kata Blanka az előkelő hatodik helyet kaparintotta meg, ami 8 UCI világranglista pontot jelentett – a győztes az ausztrál Rebecca Ellen McConnell lett.

Az U23-as lányok XCO versenyében Bokros Csenge Annának szoríthattunk, aki a 32. (+ 10:29) helyen ért célba a  4,2 kilométeres, 190 méternyi szintet tartogató pályán, amelyet a szakág egyik legjobb terepeként tartanak számon. A kevésbé sziklás, viszont sok hosszú mászást tartogató, nézőbarát penzumot néhány éve bővítették ki egy látványos, épített, fa nyomvonallal is. A futam a francia Line Burquier sikerét hozta, miközben a magyar lány ezzel az eredményével 12 UCI pontot érdemelt ki.

Az albstadti hegyikerékpáros világkupa zárónapján a női és férfi elit küzdelmeire került sor. A hölgyekre öt kör várt, melynek végén ugyancsak McConnell diadalmaskodott 1:19:39-es idővel célba érkezve. Vas Kata Blanka a 15. (+ 4:33) helyet csípte el, így 76 UCI ponttal gazdagodott.

A férfiak hat kört abszolváltak, itt brit győzelem született Thomas Pidcock révén (1:18:42), míg Palumby Zsombor a 80. (+ 9:26) pozícióban végzett, ezzel 3 világranglista pontot gyűjtve.

Természetesen az UCI Junior Series XCO aktuális fordulójára is sor került, a lányok futamában volt magyar érdekeltség, Greman Szonja az előkelő 16. helyen érkezett, ezzel 10 UCI pontot szerezve, sajnos Oravecz Lora nem ért célba.

A 2022-es hegyikerékpáros világkupa-sorozat május 13-15-én a csehországi Nové Mesto Na Moravéban folytatódik.