MTB XC

Újabb UCI pontokat szereztek hegyikerékpárosaink

Március 27-én Ausztriában, míg április 2-án Csehországban voltak érdekeltek egy-egy C1-es kategóriás hegyikerékpáros versenyen a legjobbjaink.

A hazai klubok az elmúlt időszak tekintetében viszonylag nagy létszámban képviseltették magukat a régió talán két legerősebb XCO versenyén. Jó azt látni, hogy egyre több egyesület veszi komolyan a nemzetközi szereplést és áll rajthoz nívós, nagy létszámú viadalokon.

Ausztriában, egészen pontosan Langenlois-Zöbingben a jubileumi 30. KTM Kamptal Trophy várt a kerekesekre, amely egyben regionális szezonnyitó is volt, tizenhárom különböző nemzet részvételével. A közel hatszáz nevező tizenhét különböző kategóriában mérhette össze az erejét a 3,1 kilométeres, technikás pályán.

Az UCI világranglista pontokért zajló futamokat tekintve, a junior lányoknál Greman Szonja (Cube-Csömör) az előkelő második helyen ért célba, ezzel 18 pontot szerezve. A győzelmet szűk húsz másodperc előnnyel a lengyel Kinga Zur (Świetokrzyskie Cycling Academy) kaparintotta meg, a kategória másik magyar indulója Tóth-Almási Borbála (Four ES International Project) 12. (+ 12:22) lett.

Az ifjúsági korú fiúknál cseh győzelemnek tapsolhatott a nagyérdemű, Patrik Cerny (Expres CZ-Tufo Team Kolin) diadalmaskodott – Mindszenti Ákos (Cube-Csömör) a 16. (+ 6:12) helyen zárt.

Az elit hölgyeknél a papírformának megfelelően az osztrák Mona Mitterwallner (Cannondale Factory Racing) nyert, itt éppen lemaradva az UCI pontokról Buzsáki Virág (Strüby-Bixs Team) a 16. (+ 13:08), míg Schmidel Regina (Cube-Csömör) a 17. (+ 13:11) helyen végzett.

Az elit férfiak küzdelméből a cseh Ondrej Cink (Kross Orlen Cycling Team) került ki győztesen – Sylvester Balázs (Cube-Csömör) a 44. (+ 15:49), Osterling Ádám (Mash Racing Team) pedig az 56. (- 1 kör) pozícióban futott be.

Április 2-án a Cseh MTB Kupa brnói állomása, egyben a sorozat első fordulója következett, amely viadal szintén C1-es besorolással szerepelt a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) versenynaptárában. A dimbes-dombos 4,1 kilométeres pálya, mintegy 210 méternyi szintet tartogatott, ráadásul elég hűvös időjárás fogadta a résztvevőket, az első nap még helyenként a hó is szállingózott.

Az ifjúsági korú lányoknál lengyel siker született Natalia Grzegorzewska (Mitutoyo AZS Wratislavia Wroclaw) révén, Greman Szonja (Cube-Csömör) nyolcadikként (+ 5:27) ért célba, így 6 UCI pontot gyűjtött. Leányvári Sára (Cube-Csömör) időlimitet kapott.

A junior fiúk futamát a német Hannes Degenkolb (RSV Team Auto-Riedel Schwarzenberg) nyerte, Mindszenti Ákos (Cube-Csömör) a 17. (+ 6:00), míg Endrédi Máté (ZKSE) a 39. (+ 11:12) lett, Tatár Máté (Superior MTB Team) szintidőn kívül végzett.

A női elitben szintén egy német versenyző emelhette a magasba a kezeit, Lia Schrievers (29er Racing Team/BikeSportBühne Bayreuth) diadalmaskodott, Buzsáki Virág (Strüby-Bixs Team) a kiválónak mondható ötödik helyen zárt (+ 3:39), ami 20 világranglista pontot ért, Schmidel Regina (Cube-Csömör) pedig a 13. (+7:48) lett, ezzel 4 pontot szerezve.

A férfiaknál a lengyel Krzysztof Lukasik (JBG2 CryoSpace) nyert, itt Sylvester Balázs három kör hátránnyal időlimiten kívül érkezett.

A két hétvége leginkább kiemelkedő magyar eredménye ellenben a tizenhét éven aluli fiúk versenyein volt látható, Takács Zsombor (Superior MTB Team) ugyanis mindkét viadalon leiskolázta a mezőnyt. Ausztriában másfél, míg Csehországban fél percet adott a második helyezettnek.

EREDMÉNYEK

30. KTM Kamptal Trophy

Pos Bib Name Nat. Club Laps Time Category Cat Pos
MU9/WU9
1 373 Johannes GEBETSROITHER AUT RSV Atterbiker 3 0:05:24 MU9 1
2 376 Adam ZELINKA CZE Cycling Academy Tabor 3 0:05:26 MU9 2
3 374 Ágoston Viktor HONTI HUN Delta MTB Sopron 3 0:05:43 MU9 3
4 393 Millie Sophie JÓNY HUN Superior 3 0:06:37 WU9 1
5 394 Vanessa SCHNEIDEROVÁ CZE Open cycling Academy 3 0:06:50 WU9 2
8 392 Heidi SCHWARZ AUT MG Sport Skult Tragwein 2 0:05:28 WU9 3
MU11
1 328 Samuel ZÍTKA CZE Bike Team Nové Mesto na Morave 4 0:10:34 MU11 1
2 327 Tamás Attila HONTI HUN Delta MTB Sopron 4 0:10:58 MU11 2
3 326 Maximilian JÓNY HUN Superior 4 0:11:32 MU11 3
MU13/WU13
1 121 Benjamin HUBER GER INNcycling/yPhonework Bike-Team 5 0:21:36 MU13 1
2 138 Roland SZIGYARTO ROU Living Bike Faresin Team 5 0:22:10 MU13 2
3 142 Ágoston MOLNÁR HUN Delta MTB Sopron SE 5 0:22:51 MU13 3
5 145 Banfai OLIVER HUN Superior MTB Team 5 0:23:18 MU13 5
6 146 Barabas OLIVER HUN Superior MTB Team 5 0:23:50 MU13 6
9 154 Olivér Péter LACZKÓ HUN Superior Racing Team 5 0:24:38 MU13 9
12 182 Lucie GOTTWALDOVÁ CZE CP team 5 0:25:21 WU13 1
14 172 Sandra PINK AUT Crazy Cross Biker 5 0:25:30 WU13 2
15 135 Daniel SZILASI HUN Superior 5 0:25:59 MU13 13
17 179 Diana Maia FAUR ROU Living Bike Faresin Team 5 0:26:14 WU13 3
30 180 Heléna HEGEDŰS HUN Cube-Csömör 4 0:22:07 WU13 8
38 155 Peter GYETKO HUN DSI Cycling Team 4 0:23:23 MU13 28
MU15/WU15
1 508 Ruben FRIEDL AUT Giant Stattegg Federleicht 3 0:28:08 MU15 1
2 529 Maksymilian MATYASIK POL UKS Zawojak 3 0:28:10 MU15 2
3 503 Lorenz LUDWICZEK AUT RC ARBÖ Wörgl 3 0:28:54 MU15 3
5 522 Benedek BERENCSI HUN Speedway Team 3 0:29:33 MU15 5
6 523 Ádám VOLYKA HUN Superior Racing Team 3 0:29:36 MU15 6
10 514 Toth MARK MARTIN HUN Crosskovácsi bikeschool 3 0:31:32 MU15 10
15 524 Olivér SOÓS HUN DSI Cycling Team 3 0:33:09 MU15 15
18 564 Justýna NOVOTNÁ CZE Moravec Team 3 0:33:55 WU15 1
19 553 Anja PINK AUT Crazy Cross Biker 3 0:34:00 WU15 2
21 526 Gáspár VIZI HUN DSI Cycling Team 3 0:34:21 MU15 19
23 525 Dániel GYETKÓ HUN DSI Cycling Team 3 0:34:39 MU15 21
25 558 Klotylda SLUKOVÁ CZE ADASTRA Cycling Team 3 0:35:19 WU15 3
26 519 Boldizsár SZALAY HUN Cube-Csömör 3 0:36:05 MU15 23
36 563 Luca LAMBERT HUN Superior MTB 3 0:41:58 WU15 10
38 562 Elsa Réka BARABÁS HUN Superior MTB Team 3 0:43:13 WU15 11
MU17/WU17
1 432 Takacs ZSOMBOR HUN Superior MTB Team 4 0:38:08 MU17 1
2 444 Maciej JAROSŁAWSKI POL Warszawski Klub Kolarski 4 0:39:32 MU17 2
3 408 Valentin HOFER AUT UNION Maria Schmolln 4 0:39:46 MU17 3
4 418 Barnabás VAS HUN Cube-Csömör 4 0:39:47 MU17 4
8 430 Zsembery BOLDIZSAR HUN Superior MTB Team 4 0:41:04 MU17 8
12 429 Ivan BORISZ HUN Superior MTB Team 4 0:42:46 MU17 12
14 419 Koppány Máté GERGELY HUN Cube-Csömör 4 0:43:04 MU17 14
17 431 Kiss BENEDEK HUN Superior MTB Team 4 0:43:34 MU17 17
21 433 Eros ARON HUN Superior MTB Team 4 0:44:31 MU17 21
27 471 Eva HERZOG AUT RC ARBÖ ASKÖ OMYA Villach 4 0:46:09 WU17 1
31 484 Amálie GOTTWALDOVÁ CZE CP team 4 0:47:33 WU17 2
33 472 Nicole SOMMER AUT ARBÖ PopaFlo Freistadt 4 0:48:26 WU17 3
49 483 Panna BUNGYIS HUN Cube-Csömör 3 0:39:56 WU17 11
MASTER
1 240 Johannes POYNTNER AUT ARBÖ headstart ON Fahrrad 5 1:10:10 SK-Mast1 1
2 216 Hannes SILBERBAUER AUT URC Spk Renner Langenlois 5 1:10:27 SK-Mast1 2
3 202 Gerhard KRENN AUT ARBÖ Radsport Kiesl 5 1:11:54 SK-Mast1 3
14 239 Zoltan DOBAI HUN Geizhals.at VICC Racing Division 5 1:16:13 SK-Mast2 5
16 269 Szabolcs NAGY HUN 5 1:17:23 SK-Mast1 7
32 261 Akos SALGA HUN Trek SE 5 1:21:00 SK-Mast2 16
37 234 Peter VAS HUN Cube-Csömör 5 1:22:36 SK-Mast2 18
C1 MEN JUNIORS
1 603 Patrik ČERNÝ CZE Expres CZ Tufo Team Kolin 5 1:14:47 MJ 1
2 604 Peat WEINBERG GER SSV Mounty Altenberg 5 1:15:07 MJ 2
3 612 Ondřej NOVOTNÝ CZE Team Dukla Praha 5 1:16:34 MJ 3
16 606 Ákos MINDSZENTI HUN Cube-Csömör 5 1:20:59 MJ 16
C1 WOMEN JUNIORS
1 701 Kinga ZUR POL Swietokrzyskie Cycling Academy 4 1:09:29 WJ 1
2 709 Szonja GREMAN HUN Cube-Csömör 4 1:09:48 WJ 2
3 703 Patricie SRNSKÁ CZE Team Dukla Praha 4 1:12:01 WJ 3
12 704 Borbála TÓTH-ALMÁSI HUN FOUR ES International Project 4 1:21:51 WJ 12
C1 WOMEN ELITE
1 1 Mona MITTERWALLNER AUT CANNONDALE FACTORY RACING 5 1:21:16 WE 1
2 6 Leonie DAUBERMANN GER KTM FACTORY MTB TEAM 5 1:22:43 WE 2
3 3 Jitka ČÁBELICKÁ CZE GAPP System- KOLOFIX MTB Racing Team 5 1:23:35 WE 3
16 8 Virág BUZSÁKI HUN Strüby-BiXS Team 5 1:34:24 WE 16
17 10 Regina SCHMIDEL HUN Cube-Csömör 5 1:34:27 WE 17
C1 MEN ELITE/U23
1 1 Ondřej CINK CZE Kross Orlen Cycling Team 6 1:23:41 ME 1
2 8 Mario BAIR AUT TREK Vaude 6 1:24:13 MU 1
3 3 Gerhard KERSCHBAUMER ITA SPECIALIZED FACTORY RACING 6 1:26:05 ME 2
44 14 Balázs SYLVESTER HUN Cube-Csömör 6 1:39:30 MU 27
56 62 Ádám OSTERLING HUN Mash Racing Team 5 1:30:53 MU 35

1. ČP XCO MTB Brno UCI C1

Rank Bib Surname First name Nationality Club Category Time Gap
U5
1 1012 ZÍTKA Sebastian CZE BIKE TEAM NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ Kluci 3 – 4 let 0:01:43.9 0:00:00.0
2 1143 SZALAY Benedek HUN FRO Kids Kluci 3 – 4 let 0:02:22.9 0:00:38.9
3 1149 BRZOBOHATÝ Ludvík CZE Biketrial klub Olomouc Kluci 3 – 4 let 0:03:51.2 0:02:07.2
U13
1 901 BUKOVSKÝ Ondřej CZE DK BIKESHOP Racing Team Žáci I (11 – 12 let) 0:26:08.3 0:00:00.0
2 902 MUCHA Samuel CZE DK BIKESHOP Racing Team Žáci I (11 – 12 let) 0:26:50.0 0:00:41.7
3 904 RADA Vojtěch CZE REXONIX Racing Team Žáci I (11 – 12 let) 0:27:08.0 0:00:59.7
8 963 BÁNFAI Olivér HUN Superior MTB Team Žáci I (11 – 12 let) 0:28:34.0 0:02:25.7
14 957 KOVACS Bela HUN DSI Cycling Team Žáci I (11 – 12 let) 0:29:17.5 0:03:09.2
21 964 BARABÁS Olivér János HUN Superior MTB Team Žáci I (11 – 12 let) 0:30:11.6 0:04:03.2
22 958 SZILASI Daniel HUN Superior MTB Team Žáci I (11 – 12 let) 0:30:22.3 0:04:14.0
30 965 LACZKO Olivér Péter HUN Superior Žáci I (11 – 12 let) 0:31:08.0 0:04:59.7
57 966 BAKOS Dominik Isua HUN Cube-Csömör MTB team Žáci I (11 – 12 let) 0:35:24.1 0:09:15.8
U15
1 809 KUCHAŘ Josef CZE ACT leraK Blansko Žáci II (13 – 14 let) 0:33:22.1 0:00:00.0
2 802 VOREL Lukáš CZE REXONIX Racing Team Žáci II (13 – 14 let) 0:33:28.6 0:00:06.4
3 803 KUBĚNA Daniel CZE Akademie cyklistických sportů Žáci II (13 – 14 let) 0:33:31.1 0:00:08.9
16 865 TÓTH Márk Martin HUN Crosskovácsi bikeschool Žáci II (13 – 14 let) 0:34:56.6 0:01:34.4
29 893 BERENCSI Benedek HUN Speedway Team SE Žáci II (13 – 14 let) 0:36:37.8 0:03:15.6
44 1241 VOLYKA Adam HUN Superior MTB Team Žáci II (13 – 14 let) 0:37:42.8 0:04:20.7
59 892 MARTONICS Armand HUN Greenzone-ZKSE Hungary Žáci II (13 – 14 let) 0:39:20.8 0:05:58.6
79 1242 SZALAY Boldizsár HUN Cube-Csömör MTB team Žáci II (13 – 14 let) 0:41:38.1 0:08:16.0
WU15
1 401 GROHOVÁ Lucie CZE Ck Příbram – Fany Gastro Žákyně II (13 – 14 let) 0:25:56.5 0:00:00.0
2 402 DRHOVÁ Eva CZE EXPRES CZ – TUFO TEAM KOLÍN Žákyně II (13 – 14 let) 0:27:30.2 0:01:33.7
3 404 KRÁTKÁ Zuzka CZE Bike freaks Holice Žákyně II (13 – 14 let) 0:27:35.4 0:01:38.9
17 434 SZÜCS Borbála HUN Zöld Irány Egyesület Greenzone ZKSE Žákyně II (13 – 14 let) 0:30:13.5 0:04:16.9
32 439 KÁLMÁN Luca HUN Zöld Irány Egyesület Žákyně II (13 – 14 let) 0:33:13.5 0:07:16.9
37 444 ÁDÁM Gabriella HUN Zöld Irány Egyesület Žákyně II (13 – 14 let) 0:34:32.5 0:08:35.9
U17
1 608 TAKACS Zsombor HUN Superior MTB Team Kadeti (15 – 16 let) 0:44:30.4 0:00:00.0
2 610 BAŽANT Kryštof CZE TJ SOKOL PLAVY – CYKLO BENDA Kadeti (15 – 16 let) 0:45:00.9 0:00:30.4
3 601 ŠUMPÍK Pavel CZE Jaroslav Kulhavy Cycling Team Kadeti (15 – 16 let) 0:45:42.7 0:01:12.2
5 616 VAS Barnabás HUN Cube-Csömör MTB team Kadeti (15 – 16 let) 0:46:31.4 0:02:00.9
12 655 PAKOT András Gusztáv HUN Kőbánya Cycling Team Kadeti (15 – 16 let) 0:47:58.2 0:03:27.7
16 1215 ZSEMBERY Boldizsar HUN Superior MTB Team Kadeti (15 – 16 let) 0:48:37.9 0:04:07.4
31 664 IVAN Borisz HUN Superior MTB Team Kadeti (15 – 16 let) 0:50:40.0 0:06:09.5
35 674 KISS Vince Dániel HUN Bike-Zone Godollo Kadeti (15 – 16 let) 0:51:01.7 0:06:31.2
47 1219 GERGELY Koppány Máté HUN Cube-Csömör MTB team Kadeti (15 – 16 let) 0:52:13.9 0:07:43.4
54 696 DOROGI Alex Martin HUN Kőbanya Cycling Team Kadeti (15 – 16 let) 0:53:02.1 0:08:31.6
55 682 MAGYAR Bendegúz HUN HOTE CYCLING TEAM Kadeti (15 – 16 let) 0:53:03.8 0:08:33.4
61 692 KÁLMÁN Dániel Ákos HUN Zöld Irány Egyesület Kadeti (15 – 16 let) 0:53:29.1 0:08:58.6
62 1217 ERÖS Áron HUN Superior MTB Team Kadeti (15 – 16 let) 0:53:31.3 0:09:00.9
76 698 VOCK András HUN Cube-Csömör MTB team Kadeti (15 – 16 let) 0:54:40.1 0:10:09.6
94 1220 PETRÓ Szabolcs HUN Cube-Csömör MTB team Kadeti (15 – 16 let) 0:57:22.3 0:12:51.8
U19
1 201 DEGENKOLB Hannes GER RSV Team Auto-Riedel Schwarzenberg Junioři (17 – 18 let) 1:11:52.5 0:00:00.0
2 203 WEINBERG Peat GER SSv Mounty Altenberg Junioři (17 – 18 let) 1:11:53.6 0:00:01.0
3 202 ČERNÝ Patrik CZE EXPRES CZ – TUFO TEAM KOLÍN Junioři (17 – 18 let) 1:13:21.4 0:01:28.8
17 205 MINDSZENTI Ákos HUN Cube-Csömör MTB team Junioři (17 – 18 let) 1:17:53.1 0:06:00.5
39 262 ENDRÉDI Máté HUN Zalaegerszegi Kerékpáros SE Junioři (17 – 18 let) 1:23:05.3 0:11:12.7
59 207 TATÁR Márton HUN Superior MTB Team Junioři (17 – 18 let) 0:58:27.8 – 2 Lap(s)
Masters
1 754 BUKOVSKÝ Lukáš CZE DK BIKESHOP Racing Team Masters (35 let a starší) 0:49:50.2 0:00:00.0
2 758 CSER Gabor HUN Epronex – Hungary Cyling Team Masters (35 let a starší) 0:50:37.5 0:00:47.2
3 751 KARÁSEK Vladislav CZE Czech MultiSport Coaching Masters (35 let a starší) 0:50:53.3 0:01:03.1
WU17
1 510 GOTTWALDOVÁ Amálie CZE CP team Kadetky (15 -16 let) 0:40:17.3 0:00:00.0
2 509 HANÁKOVÁ Anna CZE REXONIX Racing Team Kadetky (15 -16 let) 0:41:17.8 0:01:00.4
3 524 BOŘÁNKOVÁ Lucie CZE Akademie cyklistických sportů Kadetky (15 -16 let) 0:41:24.1 0:01:06.7
4 503 BRUCHNER Regina HUN Greenzone-ZKSE Hungary Kadetky (15 -16 let) 0:41:37.0 0:01:19.6
24 535 SZABÓ Léna HUN GreenZone ZKSE Kadetky (15 -16 let) 0:46:13.5 0:05:56.1
29 542 BUNGYIS Panna HUN Cube-Csömör MTB team Kadetky (15 -16 let) 0:46:42.3 0:06:24.9
36 536 SZÜCS Julia HUN Zöld Irány Egyesület Greenzone ZKSE Kadetky (15 -16 let) 0:48:36.5 0:08:19.1
WU19
1 719 GRZEGORZEWSKA Natalia POL MITUTOYO AZS Wratislavia Wroclaw Juniorky (17 – 18 let) 1:05:33.6 0:00:00.0
2 715 HANÁKOVÁ Eliška CZE REXONIX Racing Team Juniorky (17 – 18 let) 1:06:58.8 0:01:25.2
3 702 SPĚŠNÁ Simona CZE jb BRUNEX Superior Factory Racing Juniorky (17 – 18 let) 1:07:03.3 0:01:29.7
8 711 GREMAN Szonja HUN Cube-Csömör MTB team Juniorky (17 – 18 let) 1:11:00.6 0:05:27.0
23 708 LEÁNYVÁRI Sára HUN Cube-Csömör MTB team Juniorky (17 – 18 let) 1:03:44.7 – 1 Lap(s)
WE/WU23
1 112 SCHRIEVERS Lia GER 29er-Racing-Team / BikeSportBühne Bayreuth Ženy 1:16:15.3 0:00:00.0
2 102 TVARŮŽKOVÁ Tereza CZE EXPRES CZ – TUFO TEAM KOLÍN Ženy 1:16:19.3 0:00:03.9
3 106 HOLUBOVÁ Adéla CZE kola-bbm.cz Ženy U23 1:16:34.8 0:00:19.4
5 104 BUZSAKI Virag HUN Strüby-Bixs Team Ženy U23 1:19:54.5 0:03:39.1
13 107 SCHMIDEL Regina HUN Cube-Csömör MTB team Ženy 1:24:03.8 0:07:48.5
Forrás
Fotó: KTM Kamptal Trophy FB
'Fel a tetejéhez' gomb