Ismét UCI pontokat szerzett Buzsáki Virág

Március 18. és 20. között a franciaországi Marseille-Luminyben szerepelt számos hegyikerékpárosunk, ahol az MTB French Cup Powered by SKF – XCO/XCE + UCI Junior Series XCO kiemelt kategóriás versenyét rendezték.

A junior lányokra négy kör várt a technikás, kanyarokkal teletűzdelt 5100 méteres, mintegy 155 méternyi szintet tartogató pályán. A győzelmet a svájci Monique Halter (Thömus Akros-Youngstars) szerezte meg, miközben Oravecz Lora (Magyarország) a 30. helyen (+ 21:01) ért célba.

Az ifjúsági korú fiúk ugyancsak négy kört abszolváltak a hazai Faustin Bouquet (Nimes Cyclisme) sikerével, itt Kárpáti Bálint (Magyarország) a 100. helyet (+ 15:36) csípte el.

Az elit és huszonhárom éven aluli lányok már öt kört tettek meg, mondhatni papírforma végeredménnyel, hisz a francia Loana Lecomte (Canyon CLLCTV) diadalmaskodott, Buzsáki Virág (Strüby-Bixs Team) az előkelő 11. helyen (+ 9:35) gurult át a célvonalon, ezzel 20 UCI világranglista pontot gyűjtve, míg Bokros Csenge Anna (Magyarország) éppen lemaradva a pontszerzésről 27. (+ 18:06) lett. A kategóriánkénti bontást tekintve (U23) Virág az 5., Csenge pedig a 14. helyet szerezte meg.

Az elit férfiak hatkörös versenyét hatalmas fölénnyel nyerte a gall Titouan Carod (BMC MTB Racing), sajnos Palumby Zsombor (Magyarország) pontszerzése mindössze egyetlen helyen múlott, a magyar kerekes a 26. (+ 9:45) pozícióban zárt.