MTB XC

Ismét UCI pontokat szerzett Buzsáki Virág

Március 18. és 20. között a franciaországi Marseille-Luminyben szerepelt számos hegyikerékpárosunk, ahol az MTB French Cup Powered by SKF – XCO/XCE + UCI Junior Series XCO kiemelt kategóriás versenyét rendezték.

A junior lányokra négy kör várt a technikás, kanyarokkal teletűzdelt 5100 méteres, mintegy 155 méternyi szintet tartogató pályán. A győzelmet a svájci Monique Halter (Thömus Akros-Youngstars) szerezte meg, miközben Oravecz Lora (Magyarország) a 30. helyen (+ 21:01) ért célba.

Az ifjúsági korú fiúk ugyancsak négy kört abszolváltak a hazai Faustin Bouquet (Nimes Cyclisme) sikerével, itt Kárpáti Bálint (Magyarország) a 100. helyet (+ 15:36) csípte el.

Az elit és huszonhárom éven aluli lányok már öt kört tettek meg, mondhatni papírforma végeredménnyel, hisz a francia Loana Lecomte (Canyon CLLCTV) diadalmaskodott, Buzsáki Virág (Strüby-Bixs Team) az előkelő 11. helyen (+ 9:35) gurult át a célvonalon, ezzel 20 UCI világranglista pontot gyűjtve, míg Bokros Csenge Anna (Magyarország) éppen lemaradva a pontszerzésről 27. (+ 18:06) lett. A kategóriánkénti bontást tekintve (U23) Virág az 5., Csenge pedig a 14. helyet szerezte meg.

Az elit férfiak hatkörös versenyét hatalmas fölénnyel nyerte a gall Titouan Carod (BMC MTB Racing), sajnos Palumby Zsombor (Magyarország) pontszerzése mindössze egyetlen helyen múlott, a magyar kerekes a 26. (+ 9:45) pozícióban zárt.

Eredmények

POS NAME TEAM AGE NAT RESULT PTS
MEN ELITE – CROSS-COUNTRY OLYMPIC

1

TITOUAN CAROD BMC MTB RACING 28 FRA 1:35:41 100

2

JORDAN SARROU 30 FRA 1:36:51 80

3

VLAD DASCALU 25 ROU 1:36:59 60

26

ZSOMBOR PALUMBY 26 HUN 1:45:26
MEN JUNIOR – CROSS-COUNTRY OLYMPIC JUNIOR SERIES

1

MARTIN E. FARSTADVOLL 18 NOR 1:13:05 90

2

PAUL MAGNIER VELOROC LAPIERRE 18 FRA 1:13:34 70

3

MARCO BETTEO 18 ITA 1:13:44 60

100

BÁLINT KÁRPÁTI 17 HUN 1:28:41
WOMEN ELITE – CROSS-COUNTRY OLYMPIC

1

LOANA LECOMTE CANYON CLLCTV 23 FRA 1:34:36 100

2

MARTINA BERTA 24 ITA 1:38:09 80

3

GRETA SEIWALD 25 ITA 1:38:41 60

11

VIRÁG BUZSÁKI 22 HUN 1:44:11 20

27

CSENGE ANNA BOKROS 19 HUN 1:52:42
WOMEN JUNIOR – CROSS-COUNTRY OLYMPIC JUNIOR SERIES

1

MONIQUE HALTER 18 SUI 1:18:52 90

2

VALENTINA CORVI 17 ITA 1:21:24 70

3

TATIANA TOURNUT KTM VITTORIA TEAM 18 FRA 1:22:08 60

30

LORA ORAVECZ 18 HUN 1:39:53
Forrás
Foto: STRÜBY BiXS Team
'Fel a tetejéhez' gomb