Remek hegyikerékpáros eredmények az elmúlt időszakból

Takács Zsombor U17 ezüstérmes, Buzsáki Virág UCI pontokat gyűjtött

Buzsáki Virág UCI világranglista pontokat szerzett Veronában, miközben kiválóan versenyeztek a fiatalok Banyolesben.

Február 27-én a C2-es besorolású Verona MTB International XCO viadalán szerepelt Buzsáki Virág (Strüby-Bixs MTB), aki az előkelő nyolcadik helyen végzett a női elit futamban, melyet az osztrák Laura Stigger nyert meg. A magyar versenyző ezzel négy UCI világranglista pontot gyűjtött.

„Verona volt az otthona eme nemes, C2-es megmérettetésnek. Egy viszonylag jó rajt után visszacsúsztam, vagyis nem, mert inkább a többiek hagytak ott. A rövid emelkedők és a lejtők igazi ellenfelek voltak, megszenvedtem velük. Na szóval, tipikus első verseny volt, az eredmény, a nyolcadik hely elfogadható, nincs okom a búslakodásra, de az ünneplésre sem. A következő hétvégén egy C1-es viadal következik, szintén Olaszországban” – írta Virág a közösségi média oldalán.

Takács Zsombor

Eközben a válogatott egy része a Copa Catalana Internacional BTT, kiemelt kategóriás MTB sorozat, banyolesi versenyén szerepelt.

A tizenhét éven aluli fiúk futamában a francia Raphael Chazaly (Creuse Oxygene) mindössze öt másodperccel tudta maga mögött tartani Takács Zsombort, aki a 137 fős mezőnyben remekül versenyezve szerzett ezüstérmet. A lányoknál Bruchner Regina hatodikként (+ 1:41) ért célba, itt Lise Revol (GVE) győzött a harminchét induló között.

A junior és elit korosztályokban már UCI világranglista pontokért zajlott a küzdelem. Az ifjúsági korú lányoknál a svájci Anna Hutter (JB Brunex Superior Factory Racing) győzött, itt Oravecz Lora  a 33. helyen zárt – negyvenen álltak rajthoz. Az elit nőknél pedig a brit Evie Richards (Trek Factory Racing XC) bizonyult a legerősebbnek – Bokros Csenge Anna a 46. (+ 10:22), míg Schmidel Regina az 51. (+ 11:17) lett a kilencven fős mezőnyben.