Cyclo-cross

Vas Kata Blanka a negyedik a CX világkupa hulsti futamán

A világbajnok Lucinda Brand (Baloise Trek Lions) sikerével zárult a CX világkupa tizenharmadik fordulója, ahol Vas Kata Blanka (SD Worx) negyedikként ért célba.

A terepkerékpáros szezon tekintetében továbbra sincs megállás, a szakág legjobbjai január 2-án a hollandiai Hulstban találkoztak, ahol a 2021/2022-es világkupa-sorozat tizenharmadik fordulójára került sor. A VestingCross idén visszatért a városközpontba, ahol egy három kilométeres, igencsak technikás nyomvonal került kijelölésre, amely nem igazán kedvezett a csupán az erejükre építő kerékpárosoknak.

Embed from Getty Images

A nőknél természetesen a világbajnok Lucinda Brand (Baloise Trek Lions) számított a legfőbb favoritnak, aki immáron tizenötödször próbált az idényben felállni a dobogó legfelső fokára. Vas Kata Blanka (SD Worx) is ott volt a rajtvonalnál, a magyar bajnok a sorozat összetettjének tizenegyedik pozíciójából várta a folytatást.

A hatkörös viadal rajtját követően Marianne Vos (Team Jumbo-Visma) próbálta diktálni a tempót, majd a második körben az U23-as különverseny éllovasa, Puck Pieterse (Alpecin-Fenix) iramodott meg, pillanatok alatt bő tíz másodpercnyi előnyt felépítve. Mögötte Blanka tempózott, a remek formában lévő Fem van Empellel (Pauwels Sauzen-Bingoal) a nyakán igyekezett csökkenteni a különbséget.

Féltávnál Lucinda Brand is megérkezett a magyar bajnok mögé, majd az utolsó előtti körben meg is fogták Pietersét – öten tekertek az élbolyban: Pieterse, Brand, Blanka, van Empel és Annemarie Worst (777).

Brand az utolsó körben érvényesítette fölényét, s végül magabiztosan nyerte meg a versenyt Pieterse és Worst előtt, míg Vas Kata Blanka végig remek teljesítményt nyújtva negyedikként ért célba.

A sorozat összetettjében továbbra is Lucinda Brand vezet, Blanka maradt a tizenegyedik. A következő fordulóra január 16-án, a franciaországi Flamanville-ben kerül sor.