Utánpótlás sikerek a Vajdaságból

Szijártó Zétény megnyerte az összetettet!

A versenyidényt kitolva a magyar klubok október végén egy szerbiai kétnapos versenyen vettek részt (10km-es egyenkénti időfutam és 65 km-es mezőnyverseny) az október 23-24-i hétvégén a Vajdaságban. Az U17-es és U19-es fiúk a Vojvodina Race elnevezésű versenyen Sid, illetve Erdővég települések környékén. . A DKSI Cycling Team (Sidló Dániel, Orosz Bálint, Szijártó Zétény, Mórocz Barnabás) a Cube Csömör versenyzőivel (Feldhoffer Bálint, Tóth Márkó) kiegészülve, valamint a Lotus Cycling Team (Árvai Kristóf, Szántó Péter, Maros András, Balog László) csapata képviselte a magyar színeket. Utánpótlás korú versenyzőink sikeresen zárták az országúti szezont.

Szombaton az időfutamon 11 fok, borús, de száraz időben zajlott. Önmagához mérten mindenki jól teljesített, 14 perc körüli időket futottak, még Zétény 13:10 körüli időt jelzett (45,28 km/h átlag), ami már dobogós helyezésre adott reményt, de az eredményhirdetésnél nem szólították. Többszöri kérdés után kiderült, az ő idejét rosszul rögzítettek a listában. Sok telefonálgatás után Dér Zsolt szövetségi kapitány segített és írásos panaszt juttatott el a versenybíróknak, így vasárnap a rajtnál kiderült, hogy a szombati eredményt korrigálták, így Zétény nyerte az első szakaszt, ő indulhat a sárga trikóban! A korrigált eredmény révén módosításra került a vasárnapi versenytaktika, amit a fiúk sikeresen véghezvittek!

“Célunk volt a sárga trikó (Zétény) megőrzése, a fehér trikó (legjobb U17) megszerzése (Feldhoffer Bálint állt a 2. helyen), a zöld trikó elhódítása (Orosz Bálint) és a befutón maradandót alkotni. A srácok minden taktikai feladatot végrehajtottak: a rajt után rögtön szelekciót kialakítani, mind az 5-en elöl forogtak, öröm volt látni, ahogy melóztak. 10-12 fő maradt, többek között lemorzsolódott a fehér trikós is, így Feldhoffernek már kinézett a trikó. Sprinthajrák: itt Orosz Bálint volt a kedvezményezett, jó felvezetést kértem, ami megvalósult. Nem volt egyszerű, mivel Stolic is a mezőnyben tekert. A trikót ugyan nem értük el, de éles körülmények között nagyon hasznos tapasztalatot szereztünk. Az élmezőnyt végig kontrollálták a fiúk. A véghajrában Stolic támadott, Bálint átvette, kinek kerekén ment Zéti. Bálint felvezette a befutót Zétinek, akit csak egy szerb versenyző tudott kikerülni. Verseny után jött a jól megérdemelt ünneplés. Csak gratulálni tudok a csapatnak!” – mondta el Nagy Zoltán a DKSI edzője a versenyt értékelve.

Szijártó Zétény megnyerte az időfutamot, másnap a jó versenyzésnek és a jó csapatmunkának köszönhetően a szakaszon 2. lett, az összetettben pedig megőrizte vezető pozÍcióját. Ezzel a teljesÍtménnyel mindkétszer maga mögé utasÍtotta az idei Course de la Paix-on szakaszgyőztes szerb versenyzőt és a sárga trikóval térhetett haza. A legjobb fiatalnak járó fehér trikó szintén nálunk landolt, ezt Feldhoffer Bálint nyerte meg, a pontversenyben pedig Orosz Bálint végzett a második helyen.