MTB

Buzsáki Virág a 13. a MTB világkupán

16 UCI világranglista ponttal gazdagodott Lenzerheidéban

Szeptember 4-én és 5-én a svájci Lenzerheide adott otthont a 2021-es hegyikerékpáros világkupa-sorozat következő állomásának. A hétvége a női és a férfi elit short track futamokkal kezdődött, előbbiben Benkó Barbara (Maloja Pushbikers MTB) a 28. helyet kaparintotta meg.

Vasárnap az U23-as nők versenyszámában Buzsáki Virág és Schmidel Regina voltak érdekeltek, az U23-as fiúknál Sylvester Balázs, míg az elit nőknél a már említett Benkó Barbara állt rajthoz.

Az U23-as női futam közel ötven résztvevőjére négy kör várt vasárnap délelőtt. A rajtot követően az osztrák Mona Mitterwallner (Trek-Vaude) ragadta magához a kezdeményezést, s végül szűk két perc előnnyel meg is nyerte a versenyt a dán Caroline Bohe (Ghost Factory Racing) és Savilia Blunk (Amerikai Egyesült Államok) előtt. Buzsáki Virág végig kiválóan küzdve 5 perc 18 másodperc hátránnyal az előkelő 13. helyen zárt, ezzel 16 UCI világranglista pontot begyűjtve – Schmidel Regina a 29. (+ 9:17) lett.

Az U23-as fiúknál a chilei Martin Vidaurre Kossmann (Lexware MTB Team) diadalmaskodott, Sylvester Balázs a 82. (+ 10:01) helyen gurult át a célvonalon.

A női elit öt kört abszolvált; a brit Evie Richards (Trek Factory Racing XC) fantasztikus formát mutatva, magabiztosan nyerte a futamot – Benkó Barabara sajnos nem ért célba.

A világkupa-sorozat szeptember 14. és 19. között a tengerentúli Snowshoe-ban zárul.