MTB

Vas Kata Blanka ötödik a MTB világkupa franciaországi futamán

Világbajnoki U23-as ezüstérmesünk újabb 40 világranglista pontot szerzett ötödik helyével, de Buzsáki Virág is gyűjtött 5 UCI pontot a hegyikerékpáros világkupa Les Gets-i U23-as futamában.

Július 3-4-én a francia Les Gets adott otthont a 2021-es hegyikerékpáros világkupa-sorozat következő állomásának. A hosszú hétvége a női és a férfi elit short track futamokkal kezdődött, előbbiben Benkó Barbara (Maloja Pushbikers MTB) a 21. helyet kaparintotta meg.

Vasárnap az U23-as nők versenyszámában Buzsáki Virág, Schmidel Regina és Vas Kata Blanka voltak érdekeltek, az U23-as fiúknál Sylvester Balázs, az elit nőknél a már említett Benkó Barbara, míg a férfiaknál Palumby Zsombor és Parti András álltak rajthoz.

A Les Gets-i pálya egy viszonylag kompakt, látványos útvonalat biztosított sziklakertekkel és technikás részekkel – ám az esős időjárás még tovább nehezítette a résztvevők dolgát. Az U23-as női futam közel hatvan résztvevőjére öt kör várt vasárnap délelőtt. A rajtot követően az osztrák Mona Mitterwallner (Trek-Vaude) ragadta magához a kezdeményezést, s végül bő három perc előnnyel meg is nyerte a versenyt a dán Caroline Bohe (Ghost Factory Racing) és Leonie Daubermann (Németország) előtt. Vas Kata Blanka végig kiválóan küzdve 5 perc 8 másodperc hátránnyal az előkelő ötödik helyen zárt, ezzel 40 világranglista pontot begyűjtve. Buzsáki Virág a 21. helyen (+ 9:05) érkezett, ezzel 5 UCI pontot szerzett, míg Schmidel Regina a 29. (+ 11:47) lett.

Az U23-as fiúknál az olasz Simone Avondetto (Trek-Pirelli) diadalmaskodott, Sylvester Balázs a 99. (+ 7:21) helyen gurult át a célvonalon.

A női elit hat kört abszolvált; a francia Loana Lecomte (Massi) továbbra is fantasztikus formát mutat, magabiztosan nyerte a futamot – Benkó Barabara a 61. helyen (+ 9:58) ért célba, ezzel 3 világranglista pontot szerezve. A férfiak hét kört tekertek a svájci Mathias Flueckiger (Thömus RN Swiss Bike Team) papírforma sikerével. Ebben a rajtban Parti András a 70. helyet (+ 8:46) csípte el, míg Palumby Zsombor a 79. (+ 9:49) lett, amiért 3-3 pont járt.

A világkupa-sorozat – XCO –  szeptember 4-5-én a svájci Lenzerheide-ban folytatódik.