Vas Kata Blanka második a MTB világkupán Leogangban

Világbajnoki U23-as ezüstérmesünk újabb 70 világranglista pontot szerzett, de Buzsáki Virág is gyűjtött 10 UCI pontot, míg Benkó Barbara a női elit futamban zsebelt be 50 pontot.

Június 11. és 13. között az osztrák Leogang adott otthont a 2021-es hegyikerékpáros világkupa-sorozat következő állomásának. A hosszú hétvége a női és a férfi elit short track futamokkal kezdődött, előbbiben Benkó Barbara (Maloja Pushbikers MTB) a 34. helyet kaparintotta meg.

Vasárnap az U23-as nők versenyszámában Buzsáki Virág, Schmidel Regina és Vas Kata Blanka volt érdekelt, az elit nőknél a már említett Benkó Barbara, míg a férfiaknál Parti András állt rajthoz.

A tavalyi világbajnokságról jól ismert 3,6 kilométer hosszú, 210 méternyi szintet tartalmazó igencsak saras pályán négy kör várt az U23-as női futam közel ötven résztvevőjére. A rajtot követően a hazai Mona Mitterwallner (Trek-Vaude) ragadta magához a kezdeményezést, s végül bő egy perc előnnyel meg is nyerte a versenyt a végig kiválóan küzdő Vas Kata Blanka előtt, a magyar lány ezzel 70 világranglista pontot is begyűjtött – harmadikként a dán Caroline Bohe (Ghost Factory Racing) ért célba. Buzsáki Virág a 16. helyen (+ 6:49) érkezett, ezzel 10 UCI pontot szerzett, míg Schmidel Regina a 33. (+ 12:26) lett.

A női elit öt kört abszolvált; a francia Loana Lecomte (Massi) továbbra is fantasztikus formát mutat, magabiztosan nyerte a futamot – Benkó Barabara a  28. helyen (+ 8:01) ért célba, ezzel 50 világranglista pontot szerezve. A férfiak hat kört tekertek a svájci Mathias Flueckiger (Thömus RN Swiss Bike Team) papírforma sikerével. Ebben a rajtban Parti András a 81. helyet (+ 10:01) csípte el, amiért 3 pont járt.

A világkupa-sorozat július 3-4-én a franciaországi Les Gets-ben folytatódik.