Két dobogó és UCI pontok a montisok “cseh-szlovák” versenyhétvégéjén

Május 29-én és 30-án a cseh és a szlovák hegyikerékpáros nemzeti kupa soron következő állomásain álltak rajthoz jónéhányan a magyar hegyikerékpárosok közül. A hétvégi két versenynapon Szlovákiában két dobogós és további négy top 10-es, Csehországban pedig két top 5-ös eredmény is született a nagy létszámú, erős nemzetközi mezőnyökben.

Brno-ban került sor a cseh XCO sorozat idei második fordulójára. A nap első futama volt a férfi U17-es kategória, ahol a sokszoros magyar bajnok,Takács Zsombor (Superior Racing Team) a kiválónak számító 4.helyen végzett, mindössze 9 másodperccel maradt le a dobogóról és a cseh győztestől is percen belül érkezett, mindazok ellenére, hogy a 84 fős mezőny legvégére volt beszólítva. Csapattársa, Iván Borisz a 39. helyen zárt, a győzteshez képest 7.05 hátrányban.

A női elit kategóriában (mindkét elit futam UCI C1-es kategóriájú volt) Buzsáki Virág szintén negyedik lett, a futamukat az észt Loiv Janika nyerte, az SVS Pro Team magyar versenyzője 2 percet kapott és 25 világranglista pontot is gyűjtött. Férfi elitben Palumby Zsombor (szintén SVS Pro Team) a 28. lett (1 kör hátránnyal) az első helyezett Ondrej Cink mögött a 67 fős mezőnyben. Junior lányoknál Bukovácz Anna (Limitless Kanizsa) szintén 1 kör hátránnyal a 16. helyen végzett. U19-es fiúknál a Superioros trió közül Hajder Benedek (43., -1 kör), Csuja Bálint (53., -2 kör), Tatár Márton pedig technikai gondok miatt feladta a futamot, Sándor Zalán (Limitless Kanizsa) pedig szintén 2 kör hátrányban 57. lett.

Mindeközben Szlovákiában a montis hétvége első magyar dobogóját Szilasi Dániel (Superior Racing Team) szerezte. A szlovák XCO kupa második fordulóján az U11-es fiúk mezőnyében 53 induló állt rajthoz, a mieinket az utolsó helyen szólították a rajt zónába, innen kellett előreverekedniük magukat a nem túl technikás, de annál szűkebb nyomvonalú pályán. Dániel végül a másodikkal azonos idővel célba érkezve bronzérmes lett, míg csapattársa Barabás Olivér szintén remek versenyzéssel az ötödik helyen haladt át a célvonalon. Az U17-es fiúk futamában Vas Barnabás (Merida Maraton CST) és Gergely Koppány (Lotus Cycling Team) szintén előkelő pozícióban zártak a 7. és 8. helyekkel.

Másnap az elit és junior korosztály UCI C1-es napja jött Stubnyafürdőn. A hölgyeknél megint az észt lány nyert, de Benkó Barbi (Maloja Pushbikers Team) harmadik és Buzsáki Virág (újabb) negyedik helye újabb 55 világranglista pontot jelentett a nemzetnek. Barbi csak 10 mp-vel maradt le a második helyről. Férfi elitben a hazai Martin Haring győzött, a 40 fős mezőnyben Parti András (UTE) a hatodik, Palumby a hetedik helyen jött, mindketten három percen belül az elsőtől. Kettejük közt csak 20 mp különbség volt, összesen 34 világranglista pontot gyűjtöttek. Rajtuk kívül Borsos Benedek (SVS Pro Team) is pontszerző helyen végzett, 4 UCI pontot kapott a 14. helyért, közel 10 perc időhátránnyal.