Vas Kata Blanka Csehországban is dobogón!

Mountain Bike Világkupa és Junior Series Nove Mestoban

Világbajnoki érmesünk az albstadti nyitó fordulót követően, Nove Mesto na Moravéban is dobogóra állhatott a hegyikerékpáros világkupa U23-as futamában.

Május harmadik hétvégéjén Csehországban folytatódik a hegyikerékpáros világkupa-sorozat. A hosszú hétvége ezúttal is a női és a férfi elit short track futamokkal kezdődött, előbbiben Benkó Barbara (Maloja Pushbikers MTB) a 27. helyet kaparintotta meg.

A szombati napon az UCI Junior Series futamaiban Bokros Csenge Anna (Limitless Team XCO Nagykanizsa), Leányvári Sára (magyar válogatott), Tóth-Almási Borbála (Four Es International Project), Horváth Áron Mihály (magyar válogatott) és Takács-Valent Márk (magyar válogatott), az U23-as nők versenyszámában Buzsáki Virág (magyar válogatott), Schmidel Regina (magyar válogatott) és Vas Kata Blanka (magyar válogatott), míg az U23-as fiúknál Sylvester Balázs (magyar válogatott) volt érdekelt.

A versenyzőkre egy 3,9 kilométeres, technikás, akadályokkal, gyors lejtőkkel és kihívásokkal teli emelkedőkkel tarkított pálya várt.

A junior lányok bő hatvan fős mezőnyében a svájci Lea Huber győzött, Bokros Csenge Anna a 49. (+ 17:13), Tóth-Almási Borbála pedig a 60. (+ 1 kör) lett – sajnos Leányvári Sára nem ért célba. Az ifjúsági korú fiuknál szintén svájci siker született, a már Albstadtban is diadalmaskodó Finn Treudler révén, aki ezúttal is kiemelkedett a közel 150 rajthoz álló ifjonc közül – Horváth Áron Mihály a 70. (+ 9:12), míg Takács-Valent Márk a 84. (+ 10:42) helyen gurult át a célvonalon.

Az U23-as lányok hat kört abszolváltak, hetvenen vágtak neki a távnak, végül a németországi fordulót lemásolva ezúttal is az osztrák Mona Mitterwallner (1:25:21) nyerte a futamot, mindössze két másodperccel maga mögé utasítva a dán Caroline Bohét, miközben harmadikként Vas Kata Blanka (+ 1:27) érkezett. A több szakágban is jeleskedő kiválóságunk ezzel újabb 60 UCI világranglista pontot gyűjtött. Mellette Buzsáki Virág a 29. (+ 9:16), Schmidel Regina pedig a 31. helyen (+ 9:29) végzett. A fiúkra hét kör várt, itt a kanadai Carter Woods diadalmaskodott, Sylvester Balázs három kör hátránnyal a 117. helyen futott be a 148 induló között.

Az csehországi hegyikerékpáros világkupa zárónapján a női és férfi elit küzdelmeire került sor. A hölgyekre öt kör várt, melynek végén a francia Loana Lecomte diadalmaskodott 1:25:13-as idővel célba érkezve. Benkó Barbara a 45. (+ 10:01) helyet csípte el, így 23 UCI ponttal gazdagodott.

A férfiak hat kört abszolváltak, itt brit győzelem született Thomas Pidcock révén (1:20:55), ami pedig a magyar szereplést illeti Parti András a 106. (+ 10:41) lett, ezzel 3 világranglista pontot gyűjtve.

A 2021-es XCO hegyikerékpáros világkupa-sorozat június 12-13-án az osztrák Leogangban folytatódik.