MTB

Erős mezőnyben versenyeztek a montisok Olaszországban

Tíz magyar kerékpáros állt rajthoz az Internazionali d'Italia-sorozat Nalles-i viadalán

Április 10-én rendezték a dél-tiroli Nalles-ban az Internazionali d’Italia-sorozat harmadik futamát, amely egyben az UCI Junior Series XCO következő állomása is volt. A Marlene Südtirol Sunshine Race mind a négy futamában népes mezőny állt rajthoz, a peloton erőssége a világkupákon megszokottakkal vetekedett.

A 4,2 kilométeres pálya bőven tartogatott technikás részeket, könnyűnek semmiféleképpen sem volt nevezhető, aszfalt, murvás részek és erdős kaptatók is bekerültek a penzumba.

A junior lányoknál ötvenkilencen álltak rajthoz, magyar részről a válogatott színeit erősítve Leányvári Sára és Oravecz Lora voltak érdekeltek, de Gergely Virág (Lotus Cycling Team) és Tóth-Almási Borbála (Four Es International Project) is megküzdött az elemekkel. A három körös megmérettetés végén a hazaiak legnagyobb örömére az olasz Sara Cortinovis (Four Es Racing Team) haladt át elsőként a célvonalon, Lora a 34. (+ 9:23), Borbála a 41. (+ 12:04), míg Sára a 43. (+ 12:15) helyen zárt, sajnos Virág nem ért célba.

Az ifjúsági korú fiúknál 152-en neveztek, itt a válogatottat képviselve Horváth Áron Mihály és Takács-Valent Márk vágott neki a távnak. A negyedik kör végén a francia Adrien Boichis (Team Passion VTT Venelles) ünnepelhetett, Áron Mihály a 69. (+ 8:37), Márk pedig a 84. (+ 9:51) lett.

Az elit hölgyekre már öt kör várt Benkó Barbarával (Maloja Pushbikers MTB), Buzsáki Virággal (magyar válogatott) és Schmidel Reginával (magyar válogatott) a rajtban. Nyolcvannyolcan küzdöttek meg a helyezésekért, akik közül a francia Loana Lecomte (Massi) bizonyult a legerősebbnek, Barbara a 30. (+ 9:01), Virág a 35. (+ 10:29), Regina pedig az 59. (+ 16:21) pozícióban végzett.

A legnépesebb futam az elit férfiaké volt, nem kevesebb, mint 190 indulóval, közte a válogatott mezében Palumby Zsomborral. Az első hét helyezett között remek csata alakult, végül a svájci Mathias Flückiger (Thömus RN Swiss Bike Team) győzött, miközben Zsombor a 72. (+ 8:45) helyet szerezte meg.