Jordán Dorka fontos UCI pontokat szerzett Törökországban

A Lotus Cycling Team ifjú kiválósága Jordán Dorka az előkelő hatodik helyen zárta a GP Mediterrennean UCI 1.2-es besorolású viadalt, ezzel tíz világranglista pontot szerzett. Egy-egy női és férfi junior szakaszversennyel valamint két-két női és férfi elit egynapossal folytatódott a Törökországi Velo Alanya-sorozat.

A Velo Alanya Junior 2.1-es férfi kétnaposán a pécsi illetékességű Lotus Cycling Team volt érdekelt. Az első etap a helyi viadalokról már jól ismert hegyi körpályán zajlott, ahol már rögtön az első körben kialakult a nap szökése, ami tetemes előnnyel haza is ért, benne Árvai Kristóffal és a magyar csapat vendégbringásával, a szerb Mihajlo Stoliccsal. Előbbi a hetedik helyen ért célba, a győztessel azonos idővel. Másnap következett az időfutam, itt sajnos Kristóf a termetéből adódóan nem számított favoritnak – ellenben Stoliccsal, aki oda is ért a dobogóra -, de az összetett előkelő tizenkettedik pozíciójában zárt. A viadal másik magyar résztvevője, Soós Gergely a 38. helyen végzett.

Az ifjúsági korú lányokra is egy kétnapos várt, a Velo Alanya Women Junior versenye. Gergely Virág már a mezőnyszakasz elején belekerült egy szökésbe, amit sajnos a hegyi körpályára ráfordulva utol is értek. Ezt követően az oroszok domináltak, majd szépen el is távolodtak a mezőnytől, ahol nem igazán volt meg az összhang az üldözéshez. A magyar kerekes a tizenkettedik helyet csípte el a mezőnyhajrán, majd az időfutam során sokat javítva önmagához képest a nyolcadik legjobb időt tekerve, összetettben is a nyolcadik pozíciót kaparintotta meg.

Március 6-án, szombaton Okurcalar és Alanya között 88,1 kilométer várt az elit hölgyekre a GP Mediterrennean 1.2-es UCI kategóriás egynaposán. A viszonylag sík pályán rendezett viadal során borítékolható volt a mezőnyhajrá. A Lotus Cycling Team igyekezett végig aktívan versenyezni, hol Gergely Virág, hol pedig a magyar sor vendégkerékpárosa, az orosz kontinentális Sestroretsk csapatának szintén junior korú bringása, Kristina Novikova mozgatta a mezőnyt. Ez olyannyira jól sikerült, hogy a két említett kerekes többször is kialakított egy-egy rövid életű szökést. A viadal végére azonban összezárt a peloton, az utolsó tizenöt kilométeren már nem engedtek el senkit sem, így jöhetett a mezőnyhajrá, ahol Szabó Adrienn vitte előre Jordán Dorkát, aki a hatodik helyen gurult át a célvonalon, ráadásul ezzel a legjobb fiatalnak járó különdíjat is megszerezte, így a dobogóra is felállhatott. Szabó Adrienn és Gergely Virág is a főmezőnnyel ért célba a 36. és a 69. pozícióban.

„A verseny előtti este mindenki megkapta a feladatát, hogy miként helyezkedjen és mit csináljon. Virág a táv első felében rengeteget dolgozott, próbált szökéseket kialakítani, és ez nagyon jól is ment neki, kétszer is sikerült elszakadnia a főmezőnytől. Az utolsó harminc kilométeren rajtam és Adrin volt a sor, ő segített nekem előre keveredni a sprintre. Nagyon jó helyre kerültünk, majd próbáltam még innen is előrébb jutni, ami szintén összejött, így nagyon jó helyről indíthattam meg hajrát, melynek során a hatodik helyet csíptem el, ezzel elnyerve a legjobb fiatalnak járó különdíjat is” – nyilatkozta Dorka a célba érkezést követően.

A férfiaknál Árvai Krisztián és Schumann Máté mellett az MKB Bank Cycling Team két kerékpárosa Hrenkó Norbert és Sánta Ármin Konrád valamint az orosz Viktor Dolmatov tette teljessé a Lotus mix-sorát. A 157,4 kilométeres penzum végén a hazaiak örülhettek, legjobb magyarként Ármin ért célba a tizennegyedik helyen.

Március 7-én a GP Gündogmus 1.2-ese zárta a török versenyek sorát, a maga több mint 2000 méternyi szintemelkedésével. A nőknél az orosz sorok az előzetes várakozásoknak megfelelően, nagyon hamar darabjaira szedték a mezőnyt, Szabó Adrienn és Jordán Dorka tisztes helytállással ért célba, a 39. és a 41. helyen, míg a férfiaknál a maláj Terengganu kontinentális csapat kontrollálta az eseményeket, itt Hrenkó Norbert a 64. lett.