Remek magyar hegyikerékpáros eredmények Törökországból

Az országúti versenyek mellett számos hegyikerékpáros viadalnak is otthont adott Alanya környéke, megannyi magyar kerékpárossal a mezőnyben. A junior és az elit kategóriákban is bőven jutott UCI világranglista pont a mieinknek.

Benkó Barbara Törökországból hazaúton a következőket mondta a hétvégi versenyekről:  “Három XCO versenynapunk volt egymás után. Első nap egy C2-es, szombat-vasárnap C1-es versennyel. Az első pálya gyors, erő pálya volt, a hétvégi kettő viszont kimondottan technikás, nehéz. Nem minden versenyző indult minden nap. Én edzésnek és a szezonkezdeti belerázódásnak szántam ezt a hétvégét, annak tökéletes is volt, elég sok pontot sikerült szereznem, amire most nagy szükség van! Két hét múlva jövünk vissza a válogatottal, addig folytatódik a felkészülés.”

Február 26-án a C2-es besorolású Alanya Banana MTB Cup viadallal kezdődött a versenyek sora – a junior lányok valamint az elit női és férfi futamok magyar érdekeltségeivel. Maga a pálya viszonylag egyszerűnek volt mondható, a fizikálisan erősebb versenyzőknek kedvezett. A junior lányoknál a csehek domináltak a dobogó mindhárom fokát elorozva, mögöttük Gergely Virág (Lotus Cycling Team) lett a negyedik, míg Oravecz Lora (PCCC) az ötödik, ezzel 14 illetve 12 UCI pontot szerezve. Az elit férfiaknál Sylvester Balázs (Cube-Csömör) harminchetedikként zárt, ellenben a nőknél Benkó Barbara (Maloja Pushbikers MTB) végig okosan versenyezve mindössze egyetlen másodperccel maradt alul a a belga Githa Michiels ellenében, így 20 ponttal és egy ezüstéremmel gazdagodott. Schmidel Regina (Cube-Csömör) tizennegyedikként haladt át a célvonalon.

Másnap a C1-es Velo Alanya MTB Cup következett. A penzum itt már jóval több szintet tartogatott, technikás lejtmenetekkel. A junior lányoknál ezúttal is a csehek vitték a prímet, Oravecz Lora az ötödik, míg Gergely Virág a nyolcadik helyen végzett, ez újabb 12 illetve 6 világranglista pontot ért. Az elit férfiaknál Sylvester Balázs a harmincötödik helyen ért célba, míg az elit hölgyeknél Benkó Barbara ezúttal a negyedik helyet kaparintotta meg, ami huszonöt UCI pontot jelentett. Schmidel Regina a huszonegyedik lett.

A sorozatot a szintén C1-es Alanya MTB Cup zárta, ugyanazon a pályán. A junior lányoknál ezen a versenyen már csak mindössze öten álltak rajthoz, a magyarok pedig igyekeztek élni a lehetőséggel, Gergely Virág a harmadik, Oravecz Lora pedig a negyedik lett, ami 16 és 14 pontra volt átváltható. Sylvester Balázs az elit férfiaknál a negyvenharmadik helyen végzett, a hölgyeknél Benkó Barbara ötödikként ért célba, így újabb 20 ponttal gazdagodott, miközben Schmidel Regina a huszonkettedik helyen zárt.