Cyclo-cross

Vas Kata Blanka az újévi győzelme után ötödik a hulsti világkupán

Az ifjúsági olimpiai bronzérmes, világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes kerékpáros újabb cross versenyt nyert Belgiumban, míg rá egy napra a Cyclo-cross világkupa soron következő állomásán bizonyította kvalitásait, az előkelő ötödik helyen zárva, ezzel megőrizve vezetését az U23-as különversenyben.

Vas Kata Blanka káprázatos formában zárta az óévet, az Ethias Cross-sorozat hatodik futamának megnyerését követően, átmentve erejét 2021-re, a szintén C2-es besorolású Hexia Cyclocross Gullegemen sem talált legyőzőre. Blanka mintegy harminc másodperc előnnyel ért célba a holland Inge van der Heijden (777) előtt, míg a harmadik, a szakág korábbi háromszoros világbajnoka, a belga Sanne Cant (IKO-Crelan) lett.

Másnap a 2020/2021-es világkupa negyedik állomásaként a hollandiai Hulst fogadta a kerekeseket. A mezőnyre egy 2640 méteres pálya várt, emelkedős részekkel, amelyek biztosították a szelekciót. A Doltcini-Van Eyck Sport-Proximus magyar versenyzője az U23-as rangsor éllovasaként, ez alkalommal is remek helyről rajtolhatott.

Az első métereken úgy tűnt, hogy Sanne Cant kapja el a legjobban a fonalat, ám nem sokkal később Denise Betsema (Pauwels Sauzen-Bingoal) tőrt az élre, a versenytáv feléhez közeledve tetemes, fél perc körüli előnyt felépítve. Blanka eközben stabilan tartotta ötödik pozícióját, Lucinda Brand (Baloise-Trek Lions), Ceylin del Carmen Alvarado (Alpecin-Fenix) és Annemarie Worst (777) mögött.

A sorrend már a későbbiekben sem változott, Betsema magabiztosan, bő egy perc előnnyel nyerte meg a futamot Brand előtt, a dobogó legalsó fokára Alvarado állhatott fel. Vas Kata Blanka 1 perc 57 szekundum hátránnyal, legjobb U23-as versenyzőként az ötödik helyen végzett.

A Cyclo-cross világkupa-sorozat zárófordulójára január 24-én a belga Overijsében kerül sor.