Cyclo-cross

Élete első profi cross győzelmét aratta Vas Kata Blanka

Megszerezte élete első, profi, felnőtt győzelmét a magyar bringás hercegnő, aki továbbra is vezeti az U23-as világranglistát cyclo-crossban. Az Ethias Cross-sorozat hatodik futamának a nyugat-flandriai Bredene adott otthont, ahol Vas Kata Blanka révén magyar siker született.

Az ifjúsági olimpiai bronzérmes, világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes magyar bringás pályafutása legnagyobb győzelmét aratta ma Belgiumban, ahol rajt-cél elsőségével világbajnokokat utasított maga mögé és először állhatott fel a dobogó legfelső fokára a felnőtt mezőnyben.

Az Ethias Cross sorozat részeként megrendezett belga elit verseny megnyerése Blanka karrierjében hatalmas győzelem és mérföldkő, mert a profi, elit mezőnyben magyar versenyző még nem teljesített ilyen fantasztikusan. A hazai cyclo-cross fiatal kiválóságának sikerei tovább erősítik az magyar kerékpározás utánpótlásnevelésébe vetett bizalmat.

A Doltcini-Van Eyck Sport-Proximus kerekese, aki a cyclo-cross világkupában is előkelő helyen áll, remekül kapta el a rajtot, rögtön az élre tört, már az ötkörös viadal elején igyekezett minél nagyobb előnyre szert tenni, ami még úgy is sikerült, hogy a második körben elcsúszott, majd a kerékpárja láncával is meggyűlt a baja.

Mögötte a szakág háromszoros világbajnoka Sanne Cant próbálkozott, a szintén belga Alicia Frank és az amerikai Clara Honsinger társaságában, ám a trió nem tudta már utolérni Blankát, aki végül 1 perc 14 másodperc előnnyel nyerte meg a versenyt. Cant lett a második, míg Frank zárt a dobogó legalsó fokán. A magyar kerekes a C2-es besorolású viadal első helyével 40 UCI világranglista pontot is gyűjtött.

„Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült megnyernem ezt a versenyt. Már a rajtot követően az élre kerültem, de tudtam, hogy tovább kell dolgoznom azért, hogy esélyem legyen a győzelemre. Jó erőben voltam és a pálya is kedvezett nekem. Különleges érzés Belgiumban győzni, bízom benne, hogy lesz még erre a pályafutásom további részében is lehetőségem” – mondta Blanka röviddel a célba érkezést követően.

Vas Kata Blanka a 2020/2021-es Cyclo-cross szezonban már a harmadik C2-es kategóriás versenyét nyerte, miután november 17-én a cseh Toi Toi Kupa rymarovi futamán, majd november 22-én a lengyel Bryksy Cross Gosciecin viadalán sem talált legyőzőre. Blanka szezonja a tervek szerint január 1-jén az X²0 badkamers Trofee – GP Sven Nys, míg két nappal később a világkupa hulsti állomásán folytatódik.