Cyclo-cross

Vas Kata Blanka a legjobb U23-as a világkupában

A Doltcini-Van Eyck Sport-Proximus ötödik a namuri futamon

A belga Namurban folytatódott a 2020/2021-es Cyclo-cross világkupa-sorozat, ahol Vas Kata Blanka ismét remek teljesítményt nyújtott. Az egyik legnehezebb pályán csak az elit nők és férfiak számára rendeztek versenyt. Vas Kata Blanka az U23-as rangsor éllovasaként, az első sorból rajtolhatott, ilyenre pedig korábban még sohasem volt példa a magyar kerékpársport történetében.

Blanka remekül kapta el a startot, az első kör közepéig tartotta is vezető pozícióját, ám nem sokkal később, a pálya egyik legnehezebb, csúszós, saras lejtmenetében elesett. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy gyorsan felpattant és tudta folytatta a viadalt. Denise Betsema (Pauwels Suazen-Bingoal) vette át a kezdeményezést, aki hamar tíz másodperc feletti előnyt épített fel. Hozzá ért fel a második körben Lucinda Brand (Telenet-Baloise Lions), őket Ceylin del Carmen Alvarado (Alpecin-Fenix) és Clara Honsinger (USA) üldözte, velük próbálta tartani a tempót Blanka.

Az utolsó előtti körben Brand faképnél hagyta riválisait, minek következtében hamar világossá vált, hogy a mögötte csatázók immáron csak a második helyet vehetik célba. Brand kiválóan versenyezve, az elmúlt hét évet tekintve már hatodszor nyerte meg a namuri viadalt, mögötte az amerikai Honsinger lett a második, míg Betsema a harmadik.

Vas Kata Blanka remekül helyt állva, mindössze másfél perces hátránnyal az előkelő ötödik helyen végzett. A világkupa összetettjében az eddigi mindkét fordulót megnyerő Brand vezet, Blanka a negyedik, miközben az U23-as különversenyben továbbra is rajta a megkülönböztető trikó, előnye ebben a diszciplínában hét pont a holland Puck Pieterse (Alpecin-Fenix) előtt.

A cyclo-cross világkupa-sorozat december 27-én Dendermondéban folytatódik.