Cyclo-cross

Vas Kata Blanka 10. a Koppenbergcross-on

A világ egyik legnehezebb cyclo-cross versenyével kezdődött el az idén már X2O Badkamers Trofee (volt DVV Trofee) néven futó sorozat Belgiumban. A Koppenbergcross nehézségét az adja, hogy a versenyzőknek a Flandriai Körversenyről is jól ismert 22%-os, kockaköves emelkedőt is abszolválniuk kell.

A vírushelyzet miatt csak az elit futamokat rendezték meg, a hölgyek mezőnyében 68-an álltak rajthoz a Soudal Ladies Trophy keretein belül, köztük Vas Kata Blanka (Doltcini-Van Eyck Sport). A rajtot követően nagyon hamar egyértelművé vált, hogy Denise Betsema (Pauwels Sauzen-Bingoal), Lucinda Brand (Telenet Baloise Lions), Yara Kastelijn (Credishop-Fristads) és Annemarie Worst (777) négyese közül kerülhet ki a győztes.

A hat körös verseny hatalmas csatát hozott, amit nagyon jól mutat, hogy mindössze tíz másodperc döntött a dobogós helyekről. A győzelmet Worst szerezte meg Brand és Kastelijn előtt, miközben Blanka viszonylag jó pozícióból rajtolva, kezdetben még a legjobbak között tekert, ám a verseny közben kissé hátrébb csúszott, így végül a tizedik helyen végzett. Kiemelendő, hogy az U23-as korosztály legjobbjait tekintve a brit Anna Key (Starcasino CX) és a világbajnok Marion Norbert Riberolle (Starcasino CX) is mögötte ért célba.

Az X2O Badkamers Trofee november 28-án a kortrijki CAPS Urban Cross versennyel folytatódik.