MTB

Vas Kata Blanka ötödik a MTB világkupa U23-as XCO futamában

Szeptember 29. és október 1. között Csehországban vette kezdetét a 2020-as hegyikerékpáros világkupa-sorozat. A magyar színeket Benkó Barbara (női elit), Schmidel Regina és Vas Kata Blanka (női U23) valamint Palumby Zsombor (férfi elit) képviselték.

Az U23-as lányok futama nem kezdődött túl jó előjelekkel, Vas Kata Blanka már az első kanyarban elcsúszott, minek eredményeképpen az utolsó helyre esett vissza. Onnan próbált meg felzárkózni, ami olyannyira jól sikerült, hogy az első kör második felét már az élbolyban kezdte. Aztán sajnos ismét meg kellett állnia, ugyanis elszakadt a bowden a Dropper Postjában (állítható nyeregcső). A technikai szervizelést követően a harmadik-negyedik helyen haladt, de mivel a csehországi pálya az egyik legtechnikásabb, így a lejtmenetekben nagyon sokat vesztett a Dropper Post hiányában, ennek okán lett végül ötödik, ami első éves U23-as versenyzőként egy egészen kiváló eredmény.

„Jól éreztem magam a verseny során, sajnos az első kanyarban elcsúsztam, de bizonyítva azt, hogy jó formában vagyok hamar visszaértem a mezőny elejébe. A bowden szakadás után is próbáltam tartani a pozíciómat, s bár nem volt könnyű napom, bizakodóan tekintek a jövőbe, várom a következő versenyeket” – mondta Blanka közvetlenül a célba érkezést követően.

Vas Kata Blanka teljesítményével 40 UCI pontot gyűjtött, miközben Schmidel Regina a huszonötödik helyen zárt, így ő egy ponttal gazdagodott. A futamot az olasz Giorgia Marchet nyerte.

A női elitben Benkó Barbara a huszonnegyedik helyen zárt, ezzel 58 világranglista pontot szerzett, míg a férfiaknál Palumby Zsombor a 101. pozícióban gurult át a célvonalon, amely három pontot ért. Előbbi futamban a francia Loana Lecomte, utóbbiban pedig a dán Simon Andreassen lett az első.