MTB

Zdanovban versenyzett a monti válogatott

Takács Zsombor ezüstérmes U15-ben!

Augusztus 8-9-én rendezték a csehországi Zadovban az UCI C1 kategóriájú mountain bike versenyt, mely idén a magyar MTB XC válogatott első nemzetközi versenye volt. Az utazó keret legfőképp az utánpótlás korú versenyzőkből állt. Bruchner Regina, Pakot András, Takács Zsombor, Greman Szonja, Leányvári Sára, Oravecz Lora, Takács–Valent Márk és Vas Kata Blanka képviselte a magyar színeket. Az eseményről Cser Gábor szövetségi kapitány számolt be:

Csehországban ezek a versenyek két naposak szoktak lenni. Szombaton az U17, U19 és az Elite kategória versenyzik, vasárnap rövidebb körön az U15 és a kisebb kategóriák mérik össze tudásukat. Emiatt pénteken reggel indultunk, hogy délután még szemügyre tudjuk venni a pályát. Ez igazán fontos volt, hiszen a pálya 3 sziklakertet tartalmazott és igazán technikás emelkedőket. A pálya gyakorlatilag a nemzetközi trendet követi, ide már a merevfarú kerékpár sajnos kevés. Igazán nem a lejtőn, hanem a mászásokkor érezhető a fully előnye, az U15-ös kör picit rövidebb volt egy sziklakertet hagytak ki a srácok és egy kisebb mászást.

A szombati versenynapon első ként Takács – Valent Márk állt rajthoz, a 116 helyről a 6. helyig küzdötte fel magát a Cseh szpíker nem kis meglepetésére, többször is dicsérte teljesítményét. U19 férfi kategóriában három magyar fiatal is indult, igaz nem válogatott színekben. Itt Baranyi Áron az előkelő 12. helyen végzett, Szabó Levente körön belül a 64. helyen, és Horváth Áron Mihály a 74. helyen (technikai hibával küzdve).

A délutáni program a lányokról szólt. Itt az Elit, U23, U19, U17 lányok együtt rajtoltak. Az U23-as lányoknál Vas Kata Blanka képviselte színeinket, aki a 4. helyen végzett U23-ban abszolútban pedig a 17. helyen. Blanka nem volt elégedett teljesítményével, ennél többet tud, viszont a merev kerékpár sem segítette az előrehaladásban igazán. U19-ben Bokros Csenge indult (nem válogatott színekben), ahol a 14. helyet sikerült elcsípni a küzdelmes versenyben. U17-es lányoknál pedig hárman álltak rajhoz, itt Greman Szonja kapta el legjobban a fonalat a majd harmincfős mezőnyben a 12. helyen végzett, Leányvári Sára a 22. és Lora a 25. helyen, Lorának sajnos kisebb problémái voltak a verseny közben, így nem tudta igazán megmutatni mire képes.

Vasárnap az U15-ös korosztály technikai feladatokkal kezdett, majd délután a rövidített pályán versenyzett. Először Regina rajtolt, aki kicsit elizgulta a versenyt, de így is a majd 50 fős mezőny 18. helyén végzett. Őt követte két tehetséges fiatal versenyzőnk Pakot András és Takács Zsombor, a 105 főt számláló mezőny utolsó helyéről rajtoló srácok a 16. és a 2. helyig küzdötték fel magukat a 37 perces verseny alatt. Zsombor futott be a 2. helyen a csehek nem kis meglepetésére, Andris pedig a 16. helyen. Mindketten dicséretet érdemelnek.

Konklúzió, hogy fiataljaink nincsenek elmaradva a nemzetközi mezőnytől, sőt többen is megmutatták, hogy helyük van ezeken a versenyeken. Fontos azonban megjegyezni, hogy a pályaépítés trendnek megfelelően érdemes elgondolkodni, hogy a milyen kerékpárt használnak versenyzőink, mert egyre nagyobb a különbség kerékpár és kerékpár között.