Szabó Zsófia nyerte a Szlovák Kupa garamtolmácsi futamát

Augusztus 9-én Garamtolmács (Tlmace) várta az országúti kerekeseket a Szlovák Kupa soron következő állomásán. A mezőnyben természetesen ezúttal is számos magyar versenyző képviseltette magát.

A női elit futam (75,6 km) végén egy szűk húszfős csoport sprintelhetett a győzelemért, akik közül Szabó Zsófia (Doltcini-Van Eyck Sport) volt a leggyorsabb megnyerve így a versenyt két szlovák kerekes Radka Paulechova (CyS-Akademia Petra Sagana) és Petra Machalkova (Cycling Academy Trencin) előtt. Szabó Adrienn (Fehérvár Cycling Team) a hatodik, míg Temela Eszter (Fehérvár Cycling Team) a nyolcadik helyen zárt.

Az aktuális országúti magyar bajnok a szlovák viadal előtt, augusztus 8-án a komáromi Brigetio AKESZ futamban sem talált legyőzőre, így remek formában készül az országúti bajnokság augusztus 21-i időfutam és az augusztus 23-i mezőnyversenyére.