Országút

Magyar hölgyek sikerei a Szlovák Kupán

Hétvégén Garamszentkereszt környékén rendezték a Szlovák Kupa újabb fordulóját, mely egyben az U17-es korosztályig bezárólag a szlovák bajnokság is volt. A magyar női csapatok – a Fehérvár Cycling Team, a Tipográfia Ladies Cycling, az Epronex-BSS Oil Team, az FTC – versenyzői mellett vasárnap részt vett a mezőnyversenyen Szabó Zsófia (Doltcini- Van Eyck Sport) aktuális magyar bajnok is.

Szombaton Nagylócsán 10 km-es időfutam várt a szép létszámban induló magyar lányokra. Itt az abszolútban hazai győzelem született az ifi Nóra Jencusova révén. A WU23-WElit mezőnyében a 6-9. helyen Péteri Niké, Pomucz Edina, Hajdu Fanni és Kapott Szonja végeztek, 40 km/h feletti átlagot hajtva. Tükörsima, szinte lapos, remek útvonal volt, némi széllel fűszerezve.

Vasárnap közel 70 kilométeres távon bizonyíthatott a 40 induló, egy háromszor teljesítendő körpályán Lutillán. A pálya megismerése és bejárása után a várt akciódús verseny elmaradt, komoly taktikai harc volt az élen. A táv közepén Pomucz Edinának sikerült közel fél perc előnyt kiharcolni, de a recept a régi volt, magyart nem engednek szökni északi szomszédaink. Szinte a teljes mezőny egyszerre robbant be a záró 600 méterre, ami egy éles balkanyart követőn várt rájuk egy szépen emelkedő útszakaszon. A szlovák győztes mögött Szabó Adrienn haladt át a célvonalon, mögötte Szabó Zsófi 3., a BVSC ezen a versenyen a Fehérvárt erősítő bringása Borissza Johanna pedig a 4. helyen ért célba.