Kusztor Péter a tizedik helyen zárta a Rodoszi Körversenyt

A Team Novo Nordisk magyar kerékpárosa kiválóan kezdte a 2020-as szezont, az előkelő tizedik helyen zárva a 2.2.-es besorolású Rodoszi Körversenyt, ezzel három UCI világranglista pontot gyűjtve.

Kusztor Péter számára március 1-jén az International Rhodos Grand Prix 1.2-es besorolású versenyén kezdődött a 2020-as idény. A kétszeres országúti magyar bajnok kerékpáros a főmezőnnyel érkezve az ötvenedik helyen zárta a viadalt, miközben a csapat sprintere Umberto Poli tizedikként átgurulva a célvonalon UCI világranglista pontokat gyűjtött.

Március 6. és 8. között következett ugyancsak Görögországban a 2.2-es besorolású Rodoszi Körverseny, melynek első etapja Rodosz és Maritsa között vezetett közel 150 kilométeren. A magyar kerekes a körpályára beérve bekerült egy szökevénysorba, melyet alig ötszáz méterre a céltól fogtak meg. A szakaszgyőzelmet végül a norvég Soren Waerenskjold (Joker Fuel of Norway) szerezte meg, Kusztor csapata legjobbjaként a tizenharmadik helyen zárt.

„Nagyon elégedett vagyok a mai teljesítményemmel – mondta Péter a szakaszt követően csapata weboldalán. – Az első versenyeken mindig felmerül a kérdés, hogy vajon milyen állapotban vagyok, mennyire sikerült jól a téli felkészülés? Jól érzem magam a kerékpáron, ami egy pozitív jel. Tudtuk, hogy a körpályára beérve fontos lesz, hogy elől legyünk. Az utolsó kör kezdetén igyekeztem minél jobban helyezkedni. Technikás kis kör volt, sok kanyarral, poros aszfalttal, ami stresszessé tette a versenyt. Ennek ellenére, amikor körülnéztem, láttam, hogy az egyik legerősebb vagyok, így az utolsó körben megpróbáltam megindulni, kialakítani egy kisebb sort. Rövid ideig ez működött is, volt is egy kis előnyünk, de nem volt jó az összhang, így 500 méterre a céltól megfogtak minket. Tizenharmadik lettem. Az előjelek jók, úgy gondolom a második és a harmadik szakasz során még jobbak lehetünk.”

Rodosz és Paradeisi között egy 145 kilométeres etappal folytatódott a viadal, amely a sprintereknek kedvezett. Az amerikai csapat ezúttal a francia Mehdi Benhamouda sikereiért dolgozott, aki negyedikként gurult át a célvonalon, miközben Kusztor Péter tizenegyedik lett, ezzel összetettben a tizenkettedik pozícióba előrelépve.

A harmadik, záró 156 kilométeres penzum tartogatta a legtöbb emelkedőt. A napot egy három fős szökés jellemezte, ám végül egy bő harminc fős sor érkezett meg együtt, akik közül a norvég Soren Waerenskjold (Joker Fuel of Norway) bizonyult ezúttal is a legjobbnak, immáron a második szakaszgyőzelmét szerezve, nem mellékesen bebiztosítva összetettbeli elsőségét is. Kusztor Péter hatodikként zárt, ezzel az összetett tizedik helyére előreugorva, amely három UCI világranglista pontot ért nemzetünk számára.