BMX Cross Magyar Kupa sorozat 2020 beszámoló

2013 óta idén először rendezte meg a BMX Cross szakág a Magyar Kupa sorozatot:

1. futam: Gencsapáti
  2. futam: Veszprém
  3. futam: Sopron
  4. futam: Sopron

Fő célja a sportág népszerűsítése, illetve a sportágban tevékenykedő gyerekek hazai versenyeztetése volt. A kupasorozatnak rendkívül örültek az amatőr versenyzők, akik a jövő évben akár már versenyengedélyt is válthatnak. A magyar kupa összes induló létszáma idén 65 fő volt.

Célunk, hogy jövő évben több fordulóra bővítsük a Magyar Kupát, melyben idén bevezettük a futóbringa futamot is, illetve a 3-6 éves kategóriát amelyet szintén folytatni szeretnénk jövőre. A Magyar Kupa fő koordinátora Vincze Gergely volt. A Magyar Kerékpáros Szövetség általi támogatással jött létre.