Magyar sikerek a Szerb Körversenyen

30 UCI világranglista ponttal gazdagodott a nemzet

Pelikán János (Pannon Cycling Team) szakaszt nyert, végül pedig az összetett negyedik helyén zárta a Szerb Körversenyt, miközben Móricz Dániel (Pannon Cycling Team) egy etap második hellyel rukkolt elő, ezzel újabb fontos UCI világranglista pontokat gyűjtve.

Július 30. és augusztus 2. között rendezték a 2.2-es besorolású Szerb Körversenyt, melynek során négy szakasz várt a kerékpárosokra. A magyar színeket egyetlen kontinentális csapatunk a Pannon Cycling Team képviselte, amely a Dina Dániel, Forray András, Móricz Dániel, Orosz Gergő és Pelikán János alkotta sorral állt rajthoz.

Az első, mindössze 84 kilométeres mezőnyszakaszt az olasz Enrico Salvador (Northwave-Cofiloc) nyerte, legjobb magyarként Pelikán János az előkelő tizennyolcadik helyen zárt.

A második etap Jahorina és Priboj között vezetett 141 kilométer hosszan. Végül mindössze tizenegy kerekes sprintelhetett a győzelemért, akik közül Pelikán János bizonyult a legjobbnak, megnyerve ezzel a szakaszt, nem mellékesen újabb hét UCI világranglista pontot gyűjtve.

A verseny ezt követően két félszakasszal folytatódott, a délelőtti zlatibori penzum végén az éllovas Enrico Salvador (Northwave-Cofiloc) ünnepelhetett, Dina Dániel (Pannon Cycling Team) hetedikként zárt. Délután Mionicában szintén mezőnyhajrá döntött, Riccardo Bobbo (Delio Gallina) bizonyult a leggyorsabbnak Móricz Dániel (Pannon Cycling Team) előtt, aki ezzel három UCI pontra tett szert.

A verseny egy 155 kilométeres szakasszal zárult Pozarevac-ban, melyet a szlovák Jan Andrej Cully (Dukla Banska-Bystrica) nyert meg, Móricz Dani hetedikként gurult át a célvonalon.

Összetettben az olasz Enrico Salvador (Northwave-Cofiloc) sikerét semmi sem veszélyeztette, Pelikán János negyedikként zárt ezzel húsz UCI világranglista pontot szerezve.