Országút

2+1 kerékpáros kvóta a minszki Európai Játékokra

2019 nyarán Fehéroroszország fővárosában – Minszkben – rendezik a második Európai Játékokat, mely az Európai Olimpiai Bizottság több sportágas eseménye, hasonló a már régóta megrendezett Ázsiai, Pánamerikai, Összafrikai és Csendes-óceáni Játékokhoz, melyen európai sportolók vehetnek részt. A magyar kerékpáros férfiak az Elit/U23 kategóriában két kvótát szereztek az országúti mezőnyversenyre az Europe Tour Nations Ranking 33. helye alapján, valamint közülük az egyik sportoló pedig a sorsolt “universality” kvótával elindulhat az egyéni időfutamban is. A női versenyzők sajnos nem szereztek indulási jogot.

A 2015-ben Bakuban rendezett első Európai Játékokon a 215 kilométeres mezőnyversenyen Louis León Sánchez győzött, Dér Zsolt az 57. helyen végzett, Lovassy Krisztián nem fejezte be a versenyt. Akkor női kvótát is szerzett Magyarország és a 120 kilométeres női mezőnyversenyt Amialiusik Alena nyerte, Király Mónika pedig a 26. helyen ért célba.

A minszki versenyről:  A mezőnyverseny 180 kilométer hosszú lesz, 12 kört (12×15 km) Minszk belvárosában hullámos-, technikás pályán kell teljesíteni. Az időfutam 28,6 kilométer hosszú lesz.

“Fontos megmérettetés lesz számunkra a minszki „Európai Olimpia”, válogatott versenyzőink egyik kiemelt versenye lesz idén. Az Európai Játékok kerékpáros versenyeit a Tour de Hongrie és a Magyar Országúti Bajnokságok között rendezik június 23. és 25-e között, amikor a magyar versenyzőknek csúcsformában kell lenniük. A tokiói kvótaszerzés szempontjából nagy reményeket fűzünk a versenyhez, ugyanis sok pontot lehet gyűjteni, amennyiben a magyar kerekesek szépen szerepelnek.” – mondta el Dér Zsolt, az országúti válogatott vezetője. A minszki játékokra vonatkozó válogatási elvek kihirdetése hamarosan várható.