MTB XC

Elimina Tour beszámoló

A  szeptember 2-án tartott Eliminatour Kanizsa Nagydíj rendezői és a versenyzők a szokásosnál nagyobb kihívásokkal találkoztak. Az időjárás kifejezetten rossznak ígérkezett, de végül a sáros pálya ellenére a vártnál jobb volt. Komoly egyeztetéseket igényelt az azonos időben tartott OhMyDeer zenei fesztivál, ami miatt a pályát két héttel a verseny előtt meg kellett változtatni és a rajt-cél területet is át kellett költöztetni.

Az előnevezők száma 89 volt, végül 80 induló jelent meg a rajtnál. A verseny rendben zajlott, de a Sport kategóriát sajnos itt is törölni kellett az egyetlen induló miatt.

Az UCI pontok gyűjtése sikeres volt, hiszen az Elit női kategóriában 50, a férfiaknál 78 pontot szerzett Magyarország.

Elit nő kategóriában Cseh Veronika (Alpinbike Team Endura GIANT High5) és Bukovácz Kata (PCCC) állhatott fel a dobogóra, míg Elit férfi kategóriában a cseh PAPRSTKA Tomáš (Expres CZ Scott Team Kolín), Valter Attila (Cube-Csömör) és Palumby Zsombor (SVS Pro Team) osztozott az első három helyen.