Pálya

Junior & U23 EB összefoglaló

Egy hosszú és bukásokkal nehezített héten vagyunk túl

A svájci Aigleben lévő UCI központban rendezték meg az idei utánpótlás EB-t, 5 versenynap áll mögöttünk, minden nap legalább egy magyar versenyzett. Már az első nap mozgalmas volt, ugyanis 3 versenyző állt rajthoz 3 különböző számban. Filutás Viktor (Pannon Cycling Team) kezdte a napot egy 4000m-es egyéni üldöző időfutammal, ahol időeredménye, mely 4:34,370 volt a 19. helyen helyre sorolta Őt. Szerettük volna, ha magyar csúcsot tud futni, de sajnos, nem tudta megdönteni a rekordot, mely jelenleg is az Ő nevéhez fűződik. Ezen a napon Molnár Gábor (BVSC-Zugló) selejtező versenye következett ahol a már igen jó pálya rutinnal rendelkező versenyzőnk az előkelő 16.helyet szerezte meg ami egy szép visszatérés a tavalyi betegségekkel tűzdelt éve után. A nap befejezéseként Varga Bálint (Kontent-DKSI) indult a junior scratch versenyszámban. Idén egyáltalán nem készült erre a számra, de mivel a helyszínen volt, h könnyebb legyen leküzdeni a versenydrukkot, elindítottuk. Szerdán Zathureczky Márk (Pannon Cycling Team) versenyzett, egyedül az Ő futamának volt előfutama scratchben ahol nem került sajnos döntőbe, az 50,2 km/h-s átlagot teljesítő mezőnyben nagy csatát vívott a döntőbe kerülésért, de sajnos egy fő híján kiszorult a továbbjutók közül. A csütörtöki napon Varga Bálint (Kontent-DKSI) a délelőtt folyamán a 3000m-es egyéni üldöző időfutamot, 3:42,905-ös idővel, ez az elvárt eredmény volt Bálintól. Ahhoz képest hogy most kezdte a pályafutását a kerékpározás ezen szakában és Debrecenben él, így szinte semmi lehetősége nincs még otthon pályán készülni. Reméljük 3 éven belül már otthon is fedett fa pályán tud edzeni. Pénteken egy igen hosszú versenyszámmal folytattuk, az olimpiai omniummal ami 4 számból áll. Vida Bálint (BVSC-Zugló) állt rajthoz a junioroknál az első szám után ami a scratch verseny, a 18.helyen végzett, a második számban, ami a tempóverseny, nagyot bukott de vissza tudott ülni a biciklire és újra versenyben volt. A selejtezőben tudta tartani a helyezését. Végül a záró számban a pontversenyben is kiválóan telejésített az 50km/h átlagú 100 körben. Így a 4. szám utáni eredménye 18. helyezés lett. Kissé bizarr befejezése volt a versenynek, h a Pontverseny végén mikor már mindenki befutott, egy versenyző elsodorta, egy igazán szerencsétlen helyzet volt, itt megsérült a feje, eltört a sisakja és eltört az első kereke. Mivel csúnyán beverte a fejét Bálint ezért a szombati pontversenyen nem engedtük rajthoz állni. Ezen a napon versenyzett Orosz Gergő (Pannon Cycling Team) pénteken az U23-asok  pontverseny döntőjében állt rajhoz, ami nem éppen sikerült úgy ahogy szerettük volna, de ezzel is számolni kellett hiszen neki sem tud a fő profilja lenni a pálya, de nagy hangsúlyt fektet rá. Az utolsó napon az U23-as Omnium vette kezdetét reggel, amiben  Filutás Viktor indult, a scratch-et a tőle várható top 10-ben a 8.helyen tudta befejezni, a tempóversenynél nem tudott pontot szerezni és ez sokat rontott a helyezésén, a 3. számban nem volt szerencséje, már a 10 ben voltak a versnyzők, mikor a belga versenyző elötte bukott, lehetetlen volt kikerülnie és elesett benne, szerencsére Viktor  vissza tudott állni a versenybe, ellenben a belgát hordágyon vitték le a pályáról. A pontversenyben szépen helyt állt, egy hajrá győzelemmel és egy 4. hellyel pluszba gyűjtött pontokkal a végezetül a 15. helyen végzett.

Összességében jól mentek a fiúk, mondhatnánk hogy lehetett volna jobb is, de a körülményekhez képest ennyi jött most össze. Szerettünk volna top 10-es eredményt, de nem úgy jött ki a lépés. A versenyzőink fiatalok és tehetségesek. Biztos vagyok benne, hogy jó úton járunk és eredményesek lesznek a következő években. Ebbe óriási szerepe lesz a készülőben lévő Kőbányai fedett 200m-es fapályának, hisz ott már sokkal hatékonyabban, a versenytársakkal azonos körülmények között tudunk majd felkészülni. A szövetség kiemelt támogatásának köszönhetően, a technikai feltételeink adottak, világszintű kerékpárokkal versenyezhetnek a válogatott tagjai. Mire egy év múlva újra elérkezünk az EB-hez a fiúk már majdnem minden számban biztosan a top15-ben tudnak lenni és nem nagy elvárás lesz a top10 se.